Swastyki "na żywo" w TVP. Ziemkiewicz: Możesz to wyłączyć? Bo trafimy do "New York Timesa"

Podczas emitowanego na żywo programu "W tyle wizji" na dużych ekranach z niejasnych przyczyn zaczęły pojawiać się swastyki. Reagować musieli prowadzący. - Zaraz będziemy w "New York Timesie" - powiedział Rafał Ziemkiewicz.

Chodzi o poniedziałkowe wydanie "W tyle wizji", które prowadzili Dorota Łosiewicz i Rafał Ziemkiewicz. W pewnym momencie na ekranach za plecami prowadzących zaczęły pojawiać się urywki z gier komputerowych.

 

Nikt nie zwracał na to uwagi dopóki na ekrany nie wskoczyły sceny z gry Wolfenstein. - Czy ty możesz powiedzieć, co jest za naszymi plecami? - zwróciła się do Rafała Ziemkiewicza Dorota Łosiewicz. 

Publicysta stwierdził, że za niecodziennie zjawisko odpowiada prawdopodobnie "kolega za szybą". - Obawiam się, że nasz kolega za szybą tak się znudził naszym gadaniem, że wrzucił sobie Wolfensteina i nie zauważył, że on leci tutaj. Możesz to wyłączyć? Bo tam swastyki jakieś są na ścianach i zaraz znowu będziemy w "New York Timesie" na pierwszej stronie - powiedział.

Marihuana w redakcji TVP?

Przypomnijmy, że w grudniu 2016 r. jeden z redaktorów portalu TVP Info zwrócił się do kolegów z innych redakcji TVP z niecodziennym apelem. Portal Gazeta.pl dotarł do treści maila, który trafił na adres Kalendarium TAI, czyli m.in. do pracowników redakcji informacyjnych: TVP Info, "Wiadomości", "Teleexpressu" oraz do zarządu telewizji publicznej. W mailu redaktor przypominał, że "na terenie TVP obowiązuje zakaz palenia nie tylko papierosów, ale i marihuany oraz wszelkich innych narkotyków". Jego apel był spowodowany faktem, że na klatce schodowej "niemal codziennie panuje przeraźliwy smród narkotyków".

Czytaj też: Dziennikarz pisze maila do najważniejszych redakcji TVP: "Przeraźliwy smród narkotyków..." Przyjechała policja

Z kolei w styczniu ubiegłego roku na Twitterze TVP Info pojawił się wpis o treści: nowu czuć marihuanę na klatce. Ciekawe czy dyr. Lichora [Piotr, szef TVP Info - red.] coś zrobi?"

Czytaj też: Absurdalna wpadka TVP Info na Twitterze. Znów chodziło o narkotyki. W budynku telewizji "czuć marihuanę"

Młodzi medycy prowadzą strajk głodowy. TVP pyta "Czy lekarze w Polsce klepią biedę?"

Więcej o:
Komentarze (313)
TVP Info. Na ekranach pojawiły się swastyki z gry Wolfenstein
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 73 razy 61

  nie mam zielonego pojęcia co to jest za program ten "W tle wizji"... ale te swastyki to chyba jedyny sposób na to żeby ktoś ten badziew w końcu obejrzał?

 • pregierz

  Oceniono 59 razy 47

  Banda arogantów prowokatorów. Oni rozumieją tylko argumenty siły. Już dawno po całym tym tefałpe nie powinien zostać kamień na kamieniu.

 • g.lesio

  Oceniono 48 razy 42

  Kabaret pod nazwa TVP w ciągłym natarciu.
  Nie oglądam z przekonania ale jak czytam co tam robią to widzę, że nawet Ucho prezesa zdecydowanie nie nadąża za rzeczywistością. Wydaje się, że już durniejszych wpadewk nie można wymyślić a tu co chwilę miła niespodzianka.
  Kurski jest jak mówili w Killerze debeściak.
  Jak ten śmieszny reżim padnie to jak mówią sąsiedzi to se ne wrati.

 • arkon4

  Oceniono 49 razy 39

  Ziemkiewicz -kreatura ,która z wrednym uśmieszkiem obrzuca błotem i szydzi z innych w publicznej telewizji.Bezkarnie. W porównaniu z nim umundurowani dziennikarze w stanie wojennym opluwający opozycję wypadają blado. Pamiętam tamte czasy, zapamiętam i jego wyczyny...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX