PiS miało milczeć w sprawie weta Dudy. Macierewicz jednak długo nie wytrzymał

PiS miało nie komentować weta ustawy degradacyjnej. Antoni Macierewicz wyłamał się jednak z szyku i szybko wyraził swoje zdanie na ten temat. - To bardzo zła decyzja (...). Ona broni ludzi ze związku przestępczego - powiedział portalowi niezalezna.pl.

W piątek prezydent Andrzej Duda ogłosił, że zawetował tzw. ustawą degradacyjną, a podczas specjalnego oświadczenia tłumaczył swoją decyzję. Po wecie rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek ogłosiła na Twitterze, że politycy z jej partii "są zaskoczeni i zawiedzeni", ale nie będą komentować tej decyzji prezydenta.

ZOBACZ TEŻ: "Broni morderców w Wielki Piątek", "w piekle strzelają korki od szampana". Reakcje po wecie prezydenta

Partyjnej linii nie utrzymał jednak były szef MON Antoni Macierewicz, który odpowiadał za stworzenie projektu ustawy degradacyjnej i to za jego rządów na Klonowej powstawały jej zapisy. Polityk został poproszony o komentarz przez portal niezalezna.pl i wypowiedział się na ten temat.

- To bardzo zła decyzja. To zakwestionuje kierunek rozwoju i przywracania tradycji niepodległościowej, który był formułowany w ciągu ostatnich 26 miesięcy - powiedział portalowi niezalezna.pl.

Jak tłumaczył były szef MON, tę decyzję "dramatycznie odczują ludzie represjonowani w okresie stanu wojennego".

- Ta decyzja wprost broni ludzi zaangażowanych we WRON, czyli związek przestępczy - dodał.

ZOBACZ TEŻ: Prezydent zawetował tzw. ustawę degradacyjną. PiS nie odbierze stopnia Jaruzelskiemu

Macierewicz o argumentach prezydenta

Macierewicz zarzucił też, że prezydent użył dziwnej retoryki podczas uzasadniania swojej decyzji, wprowadzając "olbrzymie zamieszanie i poczucie absurdu". Polityk wskazał również, że ustawa, gdy wychodziła z kierowanego przez niego resortu, była zupełnie inna od tej, która pojawiła się w Sejmie.

- Dalece odbiegała od tego projektu, on obejmował nie tylko ludzi, którzy do 56' roku podejmowali działania wymierzone w polską rację stanu, ale wszystkich. Ustawa wniesiona przez rząd pana premiera Morawieckiego ograniczyła to do roku 56' - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (329)
Weto ws. ustawy degradacyjnej. Antoni Macierewicz komentuje
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 98 razy 82

  PiSlam zdycha a naród die cieszy. Precz z bezczelna arogancką kasta pazernych PiSowcow.

 • wooki74

  Oceniono 74 razy 68

  PISowski monolit mam nadzieję zaczyna pękać....teraz czekam na rewelacje komisji smoleńskiej i zobaczymy co dlaej będzie. Mam andzieję, że doczekam rychło momentu kiedy skoczą sobie do oczu

 • serenita123

  Oceniono 71 razy 63

  "ze związku przestępczego"???
  w władzach PiS-u jest kilku delikwentów, skazańców
  i to funkcjonariusze PiS notorycznie łamią Konstytucję, co jest przestępstwem ciągłym
  więc to oni zasługują na tego typu określenie

 • jakub13579

  Oceniono 58 razy 54

  Aż miło popatrzeć jak pisiorzy zaczynają skakać sobie do gardeł. Karaczan przestał panować nad sforą, a maciorawicz bieży w awangardzie mścicieli. Będzie rozpierducha na 24 fajery.

 • cozabadziew

  Oceniono 45 razy 45

  Bardzo dobrze... Im więcej Macierewicza w życiu publicznym tym mniejsze poparcie dla Pisu... :)

 • antoszek22

  Oceniono 43 razy 41

  Macierewicz to ten ciul z bródka o wyglądzie szpiega z Krainy Dreszczowców którego niby odwołali a tymczasem on siedzi w gabinecie Błaszczaka i jeździ jego limuzyną ?

  Naczelny Grabarz IV RP.
  Z wyglądu i zachowania

 • mvoda

  Oceniono 39 razy 39

  Adrian nawpie*dalał się grochówy w Afganistanie i nabrał odwagi żeby przeczołgać Antosia. Ta kretyńska ustawa to macierewiczowski bękart.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX