"Nagrody im się należały? Jest i kara". Komentarze do sondażu ze spadkiem poparcia dla PiS

W najnowszym sondażu przeprowadzonym dla TVN i TVN24 koalicja rządząca notuje ogromny spadek poparcia. "Nagrody im się należały? Jest i kara" - komentuje tę sytuację Jan Grabiec z PO.

Według sondażu przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 na koalicję Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski zagłosowałoby 28 proc. respondentów. To aż o 12 punktów procentowych mniej niż w sondażu z ubiegłego miesiąca.

Czytaj też: Najnowszy sondaż. Potężny spadek poparcia dla PiS, Platforma skraca dystans

"Nagrody im się należały? Jest i kara" - skomentował sondaż Jan Grabiec w PO.

Z kolei dla blogerki Kataryny słabszy wynik PiS to konsekwencja ostatniej afery z nagrodami dla rządu. "Sondaż dla 'Faktów' TVN: PiS z ogromnym spadkiem. Nagroda za nagrody" - napisała.

"Praca, pokora, umiar", "nam się należało". Kto ośmiorniczkami wojuje, od ośmiorniczek ginie" - pisze natomiast Jarosław Kurski z "Gazety wyborczej".

Publicysta Łukasz Warzecha sugeruje na Twitterze, że tak duży spadek poparcia dla PiS może oznaczać początek poważniejszych zmian. "Chyba jednak zaczyna się zaznaczać tendencja" - stwierdził.

Natomiast Janusz Schwertner z Onetu wylicza, co wpłynęło na taki wynik koalicji rządzącej. "PiS w nowym sondażu traci 12 punktów procentowych i ma już niewielką przewagę nad PO. Czyli jednak arogancja władzy, brutalna propaganda TVP, niszczenie wrogów i dziennikarzy, a do tego fatalna dyplomacja - to wszystko ma swoje wymierne skutki" - stwierdza na swoim Twitterze dziennikarz.

Słowa o arogancji mogą odnosić się do ostatniego wystąpienia Beaty Szydło w Sejmie. Była premier w zeszłym tygodniu stwierdziła, że nagrody ministrom "się należały".

"Może i sondaże lecą, ale paski wciąż w formie" - napisał z kolei Michał Szułdrzyński z "Rzeczypospolitej". Do komentarza dziennikarz załączył zdjęcie paska z TVP Info, w którym możemy przeczytać, że "Platforma krytykuje działania rządu, które zwiększają bezpieczeństwo Polski".

Dwa lata z premier Beatą Szydło

Więcej o:
Komentarze (174)
Ogromny spadek poparcia dla PiS. ""Nagroda za nagrody""
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 37 razy 37

  Jeszcze nigdy tak wielu, nie było pazernych na tak wiele, za tak niewiele pracy.

 • diver77

  Oceniono 26 razy 26

  Jakie to typowo polskie !
  za rozwalenie Trybunału Konstytucyjnego nic im nie spadło bo suweren nie wie nawet jaka jest rola takiego ustrojstwa w prawdziwej demokracji ale jeśli zaczyna o kasę chodzić to już jest dramat... ciekawe ile by im spadło gdyby zlikwidowali nagle 500+ !

 • vontomke

  Oceniono 24 razy 24

  Nie ma się z czego cieszyć - to pokazuje że Polacy rozumieją jedynie "ośmiorniczki", łamanie praworządności, praw obywatelskich, konstytucji - to nie ma dla społeczeństwa żadnego znaczenia, jest kompletnie niezrozumiałe. Jak się PiS potknie, to tylko o "ośmiorniczki", i to jest naprawdę smutne. Naród zasługuje na taki rząd jaki wybiera. Polska mogłaby stać się silną gospodarką po rozwiązaniu konkordatu i 30 latach solidnej, nowoczesnej edukacji.

 • zimman

  Oceniono 23 razy 23

  No to niech sobie elektorat PISu wyobrazi, że poparcie Poslki w UE po podobnych krzykach Szydło spadło 3x bardziej.

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 21

  Czekam kiedy ta formacja polityczna ZDECHNIE na amen - RUSKIE mocno dołują i to jest bardzo dobra wiadomość dla naszego kraju .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX