Politycy często obrażają się w mediach, ale takiego wyzwiska jeszcze nie było. O co chodzi?

Do wyzwisk w polskiej polityce zdążyliśmy przywyknąć. Słyszeliśmy już o "zdradzieckich mordach", "naćpanej hołocie" i wielokrotnie o "chamach". Wiceminister Jaki zwrócił się do jednego z posłów z dziwaczną obelgą.

Poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński zwrócił się na Twitterze do wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego ws. więźniów, którzy w weekend uciekli z aresztu. "Czy po ucieczce kolejnych dwóch osadzonych z oddziału półzamkniętego Polacy mogą już bezpiecznie wyjść z domu? Tak się kończy, gdy nadzorcy z PiS pilnują obywateli, a nie więźniów" - napisał Zembaczyński i oznaczył wpis hasztagiem "Jaki do dymisji". 

Minister odpowiedział, zwracając się do sejmowego kolegi per "ośle naleśnikowy". "Po 1 - już ich złapaliśmy - trzeba choć sprawdzić zanim się napisze. Po 2 - rok 2017 był pierwszym od czasu rządów PO - gdzie nikt nie uciekł. Za Pana czasów w PO było więcej ucieczek. Po 3 - weź podręcznik i zobacz czym różni się ucieczka od oddalenia" - napisał.

Niewykluczone, że nietypowe epitety są zrozumiałe dla samych zainteresowanych. Zembaczyński i Jaki mogą się bowiem znać z rodzinnych stron. Co więcej, ich ojcowie blisko współpracowali ze sobą - Ryszard Zembaczyński był przez osiem lat wojewodą opolskim, a później przez 12 lat prezydentem Opola. Ireneusz Jaki był najpierw szefem gabinetu wojewody, a później zaufanym asystentem prezydenta.

Ryszard Zembaczyński (po środku), Ireneusz Jaki (po prawej)Ryszard Zembaczyński (po środku), Ireneusz Jaki (po prawej) Fot. Rafał Mielnik / AG

Ucieczka z aresztu

W poniedziałek rano w Warce policja zatrzymała drugiego z uciekinierów z półotwartego aresztu w Stawiszynie. Pierwszy z więźniów został odnaleziony w niedzielę wieczorem, w okolicy Mińska Mazowieckiego. 

W czasie zatrzymań mężczyźni nie stawiali oporu. Byli zaskoczeni tak szybkim ujęciem przez mazowieckich policjantów. Obaj muszą się liczyć z zarzutami samouwolnienia, za co grozi do 2 lat więzienia. Trwa też ustalanie, co było powodem ucieczki mężczyzn.

Do czego przyzwyczaiły nas dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości?

Więcej o:
Komentarze (208)
Patryk Jaki do posła: Ośle naleśnikowy
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 34

  Uważam, że pan minister Jaki to taki zwykły prostaczek jest i naleśniki niech lepiej zostawi w spokoju.

 • Kris P

  Oceniono 34 razy 22

  Epitet jak z przedszkola, brawo!
  Poziom debaty byleJaki.

 • Tworzywa 500

  Oceniono 31 razy 19

  Nikt nie uciekł w 2017, bo widocznie tam jest lepiej niż na zewnątrz.

 • Jan Osik

  Oceniono 21 razy 17

  wbrew pozorom takie odpowiedzi PiS-dzielców (Jakiego, Kempy, Błaszczaka, Brudzińskiego czy "Budaprena") mnie cieszą!
  bo to kolejny znak, że pis-dzielce tracą nerwy!
  a dlaczego?
  to już każdy wie a tym co nie wiedzą niech wytłumaczy nieomylny Prezes ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX