Co robi Kaja Godek, kiedy nie walczy o zakaz aborcji? Zasiada w radzie nadzorczej państwowej spółki

Kaja Godek, znana z walki o wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji działaczka, zasiada w radzie nadzorczej państwowej spółki, która wytwarza komponenty do układów wtryskowych silników wysokoprężnych.

Pierwsze informacje o tym, że działaczka Fundacji Życie i Rodzina ma posadę w radzie nadzorczej spółki pojawiły się w mediach społecznościowych w niedzielę wieczorem. Z zamieszczanych wpisów wynika, że od 17 grudnia 2017 roku Godek jest członkiem rady nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych PZL-WZM. To państwowa spółka, która produkuje komponenty do układów wtryskowych silników wysokoprężnych - rozpylacze, elementy tłoczące i wtryskiwacze probiercze.  

Trudno znaleźć jakiekolwiek informacje na temat kwalifikacji Godek. Ona sama jednak odniosła się już do doniesień o państwowej posadzie. Nie zaprzeczyła, że zasiada w radzie. 

"Jest dokładnie przeciwnie. Prowadząc @Zycie_i_Rodzina, a szczególnie inicjatywę #ZatrzymajAborcję ryzykuję utratę pracy. Ale tacy ludzie nigdy tego nie zrozumieją - napisała na Twitterze.

Potem odniosła się do sprawy w jeszcze jednym wpisie.  

Pod jej słowami błyskawicznie pojawiły się komentarze:

"Nie doczytałem, żeby artykuł sugerował zwolnienie z pracy. Zamiast użalać się nad sobą wystarczy udowodnić swoje kompetencje, z czym jest jak widać problem.
Zawsze można zrobić jak Ewa Bugała, zrezygnować i zwalić wszystko na wszechogarniający hejt."

"W jakich okolicznościach objęłaś to stanowisko? Jakie masz kompetencje do objęcia tego stanowiska? Jakie jest twoje wynagrodzenie? Na ilu posiedzeniach rady byłaś? To jest spółka skarbu państwa, twoim obowiązkiem jest udzielić nam informacji."

Kim jest Kaja Godek?

Kaja Godek jest członkiem zarządu Fundacji Życie i Rodzina. Jej fundacja została zarejestrowana już po tym, jak znalazła pracę w radzie nadzorczej WZM. Wcześniej reprezentowała fundację PRO - Prawo do Życia, która kilka lat temu próbowała przeforsować w Sejmie zaostrzenie prawa aborcyjnego. Wtedy jej przemówienie posłowie PiS oklaskiwali na stojąco.

Godek jest także inicjatorką projektu "Zatrzymaj aborcję", która złożyła w Sejmie projekt ustawy zakładającej całkowity zakaz przerwania ciąży z powodu ciężkich i nieodwracalnych uszkodzeń płodu. Na początku stycznia Sejm skierował ten projekt do dalszych prac, jednocześnie odrzucając inny, liberalizujący przepisy aborcyjne - "Ratujmy kobiety". Projekt "Zatrzymaj aborcję" pozytywnie zaopiniowała sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Teraz ma się nim zająć Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

ZOBACZ TEŻ: Zakaz aborcji w Sejmie. Obrady nagle odwołane. W co gra PiS? "Nie będę komentował tego tematu"

Sejmowa komisja pozytywnie zaopiniowała projekt "Zatrzymaj Aborcję"

Więcej o:
Komentarze (344)
Kaja Godek antyaborcyjna działaczka z posadą w radzie nadzorczej państwowej spółki
Zaloguj się
 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 68 razy 64

  Sowiecką metodą jest zatrudnianie towarzyszy na lukratywnych stanowiskach, a nie pytanie o kompetencje osób dorywających się do koryta w państwowych spółkach.

 • jael53

  Oceniono 67 razy 61

  Nie ma żadnych informacji o wykształceniu tej pani - ponoć jest anglistką. Jesli tak, to bardzo stosowne kompetencje do pracy w radzie nadzorczej akurat tej firmy.

  Władcy nasi nawet nie starają się udawać, że takie posady to coś innego, niż dobra omasta dla swoich.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 66 razy 60

  To nie jest głodek to głód na kasę. Dobrze by jej zrobiła minimum roczna opieka nad ciężko chorym minimum 12 letnim dzieckiem. Niech poczuje bezradność wobec cierpiącego, niech poczuje ból pleców podczas jego pielęgnacji. Niech wreszcie poczuje strach czy wystarczy pieniędzy na lekarstwa, pieluchy, rehabilitacje i niech nie prześpi ani jednej nocy.

 • hamsterx

  Oceniono 58 razy 56

  pis wrzucił ją na "odcinek aborcyjny" a żyć z czegoś trzeba,
  ciemny lud łyka że to taka fundacja "społeczna"

 • chi-neng

  Oceniono 57 razy 51

  „...właśnie próbują zwolnić mnie z pracy”
  .....
  Zycze tym, ktorzy maja tego dokonac, szybkiego i skutecznego sukcesu:).

 • zigzaur

  Oceniono 57 razy 43

  To już teraz wiecie, skąd to pyskowanie na Leszka Balcerowicza i Janusza Lewandowskiego, którzy prywatyzowali, aby nie było politycznych synekur.
  Za czasów ostatniego rządu PRL istniał "wolny biznes" ale tylko dla towarzyszy. Był taki biznesmen Edward Brzostowski: jednocześnie wiceminister rolnictwa, dyrektor zjednoczenia Igloopol i prezes spółki Igloopol sp. z o. o.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX