Prezydent Duda na Węgrzech. Zabrał głos w sprawie ostatniej ofensywy PiS

Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy proponowane przez PiS nowelizacje ustaw wokół wymiaru sprawiedliwości "są sensowne". - Jeżeli to uspokoiłoby KE, nie widzę problemu, by kilka kwestii zmienić - mówił.

Prezydent Andrzej Duda przebywa obecnie na Węgrzech w związku z obchodzonym 23 marca dniem przyjaźni polsko-węgierskiej. Podczas spotkania z dziennikarzami, został zapytany o projekty zmian w ustawach w wymiarze sprawiedliwości, które w czwartek pojawiły się w Sejmie.

Prezydent stwierdził, że propozycje zawarte w projektach "są sensowne", a pakiet zmian, które wpisują się w rekomendacje Komisji Europejskiej dla Polski, będą "dyskutowane". - Cały szereg propozycji które widziałem, i o których słyszałem, uważam, że są sensowne, do przyjęcia - mówił i dodał, że te propozycje "nie zmieniają istoty reformy sądownictwa".

ZOBACZ:  PiS nagle poprawia ustawy sądowe. Nieoficjalnie: zmiany wymógł Morawiecki przed szczytem UE

- Jeżeli te kwestie wzbudzały wątpliwości w Brukseli i te zmiany uspokoiłyby Komisję Europejską, to nie widzę problemu, by kilka kwestii zmienić, bo dla mnie są to zmiany o charakterze technicznym - wskazał prezydent.

ZOBACZ TEŻ:

Ustawy PiS w sprawie SN i TK

W czwartek w Sejmie pojawiło się kilka poselskich projektów nowelizacji ustaw. Dotyczą one m.in. ustawy o ustroju sądów powszechnych, o Sądzie Najwyższym, a także trybu postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym oraz o statusie sędziów TK.

Politycy PiS wskazywali, że propozycje zawarte w projektach spełniają oczekiwania Komisji Europejskiej, także te o Trybunale Konstytucyjnym, co obwieścił poseł PiS Marek Ast. Powiedział:

Dla zakończenia sporu, bezzasadnych oskarżeń, że te orzeczenia nie są publikowane, zdecydowaliśmy się na właśnie taką nowelizację, tym bardziej że było oczekiwanie ze strony Komisji Europejskiej i opinii publicznej.
Więcej o:
Komentarze (101)
Andrzej Duda na Węgrzech. Dzień przyjaźni polsko-węgierskiej
Zaloguj się
 • szaja25

  Oceniono 30 razy 30

  Prawda jest taka, że Angela podczas wizyty, powiedziała Mateuszkowi, że jest po słowie z Makronem i jak nie wskoczycie na dobre tory to będą sankcje i rura pissdzielcom zmiękła. A ty Adrian lepiej się nie odzywaj, chyba że do "Leśnego R..chadła" ten sam poziom.

 • grobelozaur

  Oceniono 25 razy 25

  Mam prośbę, zostań już tam Adrian na zawsze.
  I tak będziesz musiał prędzej niż później szukać azylu, a tak będziesz miał to już z głowy :)

 • owca888

  Oceniono 17 razy 17

  Adrianku żałosny, przeczytaj jeszcze raz , co napisałeś, albo co ci napisali, a ty firmujesz. Wstyd.
  Cytuję: ?"kwestie o charakterze technicznym, nie likwidują istoty tej reformy".
  A więc uważasz, że Unię usatysfakcjonują poprawki "techniczne", podczas gdy im chodzi właśnie o antykonstytucyjną "istotę reformy".
  Unia to nie takie przygłupy jak w twoje partii i jak wasz elektorat. Nie nabiorą się na ściemę. Liczę na to.

 • Paweł K.

  Oceniono 17 razy 17

  Dupa ty głupi śmieciu to po ch... podpisała te ustawy? Wtedy były dobre a teraz są do zmiany? Ty szmato.

 • czechy11

  Oceniono 16 razy 16

  Nie nazywajcie totalnej defensywy ofensywa. Burdel zwany PiS pilnie a zabawny Duda dyrdynaly opowiada w jedynym miejscu w którym ktoś chciał go przyjąć. I nie zapominajmy ze to on ponosi pełna odpowiedzialność za fatalne zdemolowanie Polski. Żeby nikomu nie przyszło przez myśl aby mu wybaczyć bez rozliczenia.

 • numerata 111

  Oceniono 16 razy 16

  Ofensywa, atak, natarcie, reforma sądownictwa - gada jakby za dużo napił się tokaju. Nie wracaj.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 15 razy 15

  No to teraz z wizytą do Gabonu, Sudanu, Białorusi. I suweren będzie zachwycony jak to prezydent dumnie prezentuje Polskę na całym świecie, propagując sukcesy Polski.

 • rybka9915

  Oceniono 15 razy 15

  I ta gumowa lala bez mozgu i kregoslupa jest prezydentem?
  Mam nadzieje, ze dotychczasowi wyborcy Maliniaka - w nastepnych wyborach nie popelnia bledu i nie zaglosuja na to miekkie "nieporozumienie", plasteline w zgrzybialych lapach kurdupla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX