Opozycja chciała dopiec PiS. Partia szybko odpowiedziała. I to bardzo celnie

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus rozkleiła w Sejmie plakaty zachęcające do udziału w manifestacji pod hasłem "Czarny Piątek". Jeden z nich trafił na drzwi klubu PiS. Zareagowała na to rzeczniczka partii, która przypomniała opozycji pewne styczniowe głosowanie.

W Warszawie po godz. 16 rusza spod Sejmu demonstracja pod hasłem "Czarny Piątek". Organizatorki, wśród których jest Ogólnopolski Strajk Kobiet, domagają się zaprzestania prac nad obywatelskim projektem zaostrzającym prawo aborcyjne. Uczestnicy przejdą pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus rozklejała w Sejmie plakaty zachęcające do udziału w manifestacji. Jeden z plakatów trafił też na drzwi klubu Prawa i Sprawiedliwości. Działacze PiS zareagowali od razu, przyklejając na plakat wyniki jednego ze styczniowych głosowań.

Wówczas część posłów PO i Nowoczesnej nie wzięła udziału w głosowaniu, gdy decydowano o przesłaniu do sejmowej komisji projektu "Ratujmy kobiety", który liberalizował przepisy aborcyjne. Za dalszymi pracami nad "Ratujmy kobiety" głosował za to m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. W efekcie do sejmowej komisji przesłano projekt "Zatrzymaj aborcję", zaostrzający prawo. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Dla przypomnienia politykom Nowoczesnej, osobom, które uczestniczą w dzisiejszym proteście. Wynik głosowania, pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o prawach kobiet i sprawiedliwości, za którym część polityków PiS głosowała, by skierować go do dalszych prac w komisji, w tym ja i Jarosław Kaczyński. Ale 10 polityków Nowoczesnej i 29 polityków PO nie miało odwagi podjąć decyzji, czy ten projekt skierować do komisji czy nie. Nie wzięło udziału w głosowaniu

- mówiła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Jeżeli miałyby się odbywać gdziekolwiek protesty, to uważam, że pod biurami PO i Nowoczesnej - dodała rzeczniczka PiS.

Więcej o:
Komentarze (80)
Czarny Piątek. Plakat na drzwiach klubu PiS
Zaloguj się
 • antylitania_chwili

  Oceniono 31 razy 17

  Uczestniczyli, nie uczestniczyli to PISIORSKA JUNTA POZBAWIA PRAW KOBIETY. I żadne szczwane gadanie tego nie zmieni.

 • minkat

  Oceniono 18 razy 10

  uwazam, ze kazda kobieta, ktora nie chcialaby urodzic dziecka bez mozgu, bez twarzy, czy tez takiego, ktore umrze 5 minut po porodzie , a z jakiegos powodu nie moze isc na protest powinna powiesic sobie w oknie czarny arkusz papieru A4.

  moze gdyby ta mizoginistyczna junta zobaczyla ile nas jest- na bank wiecej niz ksiezy katolickich- daliby sobie w koncu spokoj.

  do wszystkich przerazonych tym, co by bylo, gdyby kobiety mogly sie bezkarnie i legalnie skrobac na zyczenie: nic by nie bylo. za komuny mozna bylo i dzieci byla cala masa.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 12 razy 8

  Tu nie chodzi o to, kto komu ku.wa odpowiedział czy nie. Tu chodzi o to, że kacapscy agenci pod płaszczykiem PiS i innych kato-narodowych partyjek dążą do likwidacji Państwa Polskiego!

 • igaks50ks5

  Oceniono 10 razy 8

  Taran Mazurek ...zawsze na posterunku..jaki dzisiejszy przekaz dnia ? Pani Joanna akurat maiala prawo powiesic ten plakat bo glosowala przeciw.

 • behemot.02

  Oceniono 13 razy 7

  Dzisiaj PIS-owskie trolle chyba dostają potrójną stawkę, bo pełno ich wszśędzie. Jeśłi ktoś jeszcze nie wierzy że PIS to mafia, to jest naiwny jak dziecię nowonarodzone .

 • radiomanchester

  Oceniono 13 razy 7

  Mazurek chłopie! Tobie nie chciana ciąża mie grozi bo ujarancowi rysiowi nie tryka! Tobie grozi demencja i menopaza i ile już jej nie masz!

 • bog43

  Oceniono 6 razy 6

  " partia " odpowiedziała . Jeśli zwykłą szajkę przestępców , kłamców , oszustów , nazioli i krętaczy nazywamy partią , to trzeba też i hasła zmienić w podręcznikach i encyklopediach - przynajmniej w polskich .

 • goupille

  Oceniono 8 razy 6

  Ale mi celność.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX