Bez zgody na święto strażaków ochotników na pl. Piłsudskiego. PSL żąda dymisji wojewody

"Wojewoda Mazowiecki nie wyraził zgody na zorganizowanie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie uroczystych obchodów Dnia Strażaka w dniu 4 maja 2018 roku" - piszą w komunikacie oburzeni strażacy ochotnicy. MSWiA tłumaczy się "względami technicznymi".

4 maja to dzień Świętego Floriana, żołnierza i męczennika - patrona strażaków. Tego dnia Ochotnicza Straż Pożarna chciała zorganizować uroczystości na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Na ten termin nie zgodził się wojewoda. 

Zaprotestowało PSL. Prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że zakaz oznacza niszczenie wspólnoty narodowej, gdyż Ochotnicza Straż Pożarna jest największą organizacją pozarządową w Polsce.

W komunikacie MSWiA napisano, że decyzja wojewody była spowodowana wyłącznie kwestiami technicznymi związanymi z organizacją w tym czasie na placu Piłsudskiego właśnie centralnych obchodów Dnia Strażaka, a wcześniej - Święta Konstytucji 3 Maja. Jednocześnie, jak informuje MSWiA, szef resortu Joachim Brudziński polecił Leszkowi Suskiemu, Komendantowi Głównemu PSP, zaproszenie Waldemara Pawlaka, Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz wszystkich strażaków-ochotników, na centralne obchody Dnia Strażaka. Odbędą się one 5 maja na placu Piłsudskiego w Warszawie.

"Dzień Strażaka jest zatem wspólnym świętem PSP i OSP. Dlatego zasadnym jest, aby wszyscy strażacy mogli tego dnia świętować razem" - napisano w komunikacie MSWiA.
Ministerstwo zapowiada, że minister Joachim Brudziński będzie również w tej sprawie rozmawiał z prezesem OSP Waldemarem Pawlakiem.

Więcej o:
Komentarze (80)
Wojewoda Maz. nie zgodził się na święto OSP na pl. Piłsudskiego
Zaloguj się
 • ad2009

  Oceniono 32 razy 30

  No i jak wam w gebie, dzielni wiejscy strazacy, polscy patrioci ? Glosowaliscie na Pis , bo PSL przecież kradl razem z PO...
  No to macie "podziekowanie" w 100 rocznice niepodległosci...

 • vito60

  Oceniono 29 razy 27

  Jest nadzieja, że już żaden strażak z OSP nie zagłosuje na PiS.

 • jurek4491

  Oceniono 30 razy 26

  Plac jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla przedstawicieli PiS dy bo teraz w naszym kraju rządzi PiS da - KASTA narodu bo SUWEREN tak chciał .

 • zd46

  Oceniono 30 razy 26

  Siekiera z obuchem okupuja czesc Warszawy ale pamietajcie to od 1945 roku "CALA POLSKA ODBUDOWYWALA STOLICE" z pieniedzy POLAKOW i stolica jest NASZA !!!! Kaczynski, namiestniku diabla"" i uzurpatorze, nie masz do NIEJ zadnego prawa !!! Jestes intruzem dla Polski i Jej Stolicy WARSZAWY !

 • stef0909

  Oceniono 28 razy 26

  Wojewoda błazen ! pisowski oszołom.......

 • munaciello

  Oceniono 28 razy 24

  To jest już partyjny plac!
  I co nam zrobicie?!

 • zd46

  Oceniono 25 razy 23

  Ocalmy Warszawe !!!

 • andrew1507

  Oceniono 24 razy 22

  PiS zadarł już nawet z OSP.
  To już koniec kaczyzmu i pis.

 • siwywaldi

  Oceniono 26 razy 22

  Przecież to jasne, DLACZEGO od dwóch lat strażacy ochotnicy NIE są już zapraszani na wspólne obchody Dnia Strażaka organizowane przez Państwową Straż Pożarną.

  Otóż od 1989 roku polityczny patronat nad Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych, stanowi Polskie Stronnictwo Ludowe, a ustawo APOLITYCZNĄ choć podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych Państwową Strażą Pożarną, od dwóch lat, "przypadkowo" kieruje brat posła PiS Marka Suskiego, Leszek Suski - skądinąd "ciekawy" człowiek - wystarczy tylko zajrzeć w google :-))

  Więc JAK mają się pogodzić, skoro jeszcze nic się nie pali? :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX