Kornel Morawiecki mówił, że "Żydzi sami szli do getta". Zareagował MSZ

"Wypowiedzi Kornela Morawieckiego nie odzwierciedlają stanowiska polskiego rządu". Tak słowa marszałka seniora Sejmu komentuje dla PAP wiceszef MSZ Bartosz Cichocki.

Dwa dni temu Kornel Morawiecki w wywiadzie dla "Kultury Liberalnej" pytany o nowelę ustawy o IPN i odpowiedzialność narodów za Holokaust stwierdził, że "Żydzi sami szli do getta, bo im powiedzieli, że tam będzie enklawa, że nie będą mieli z tymi wstrętnymi Polakami do czynienia". 

Później przypomniał o istnieniu kolaboracyjnej, żydowskiej organizacji Żagiew, której członkowie donosili na Żydów i Polaków, za co byli wynagradzani. 

- Niemcy nie wchodzili na strychy, żeby pałkami wyganiać te żydowskie dzieci, które nie chciały schodzić. Policja żydowska była tu głównym elementem… - powiedział w rozmowie z dziennikarzami "Kulturze Liberalnej", przyznając jednocześnie, policja żydowska była "zastraszonym narzędziem mordu w rękach Niemców".

MSZ odcina się od słów marszałka seniora.

- My chcemy odnosić się do historii w sposób naukowy, zapewniający wszystkim uczestnikom swobodę badań i swobodę wypowiedzi na gruncie poszanowania wzajemnej wrażliwości - podkreślił Bartosz Cichocki w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej.  

Więcej o:
Komentarze (247)
MSZ odcina się od słów Kornela Morawieckiego o Żydach
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 37 razy 23

  Stanowisko polskiego rządu jest zupełnie inne niż tego stetryczałego starca wyciągniętego znad grobu przez Kukiza.

  Rząd (czyli Prezes bo rząd to on) uważa że wszyscy poza Polakami i to tylko tymi co popierają PiS na czele z Żydami którzy przecież zabili Jezusa (to, że on był Żydem pomińmy milczeniem) to są wrogowie z którymi nasza dzielna, patriotyczna i katolicka władza będzie walczyć aż do pełnego zwycięstwa.

  Tak nam dopomóż Bóg.

  Amen.

 • antropoid

  Oceniono 28 razy 16

  SENIOR ma wyraźne objawy demencji, aż dziw, że pis się od tego odcina - przecież w tej partii to norma.

 • jxl82

  Oceniono 27 razy 15

  Już wiem dlaczego leśny dziadek głosuje często na dwie ręce. Ma rozdwojenie jaźni. Zapewne Żydzi sami szli do pieców, bo według Kornelka "Powiedzieli im, że tam będzie Ciepło".

 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 14

  Madzia tylko wietrzyła halkę na wiecach lewicy, Kornel pewnie wyrwany z kontekstu, dzień jak co dzień..

 • evergreen111

  Oceniono 26 razy 12

  Masz rację, sklerotyku. Żydzi sami szli do gazu. Jak ktoś tu mądrze napisał, Jezus też sam poszedł na Golgotę. I JESZCZE SAM SOBIE KRZYŻ NIÓSŁ!
  No ale to był Żyd, a Żydzi tak mają...

 • mer-llink

  Oceniono 15 razy 11

  Ci Ojcowie naszych znakomitych Władców cierpią na ten sam defekt mózgu?
  Czy im pada na rozumki z powodu synalków?
  Czy raczej odwrotnie: synalkowie z głupich poglądów ojców przykład biorą, w sercach sobie ojcowskie debilizmy karbują i z niemi na uściech idiotycznie prą w świat?
  W każdym razie "cóś" z tymi Ojcami jest źle: a to pan Duda, a to pan Morawiecki....
  A i z Synkami jest "cóś": obaj potrafią ględzić bez większego namysłu.
  Nic dziwnego: przy takich Ojcach.

  P.S> A tak na marginesie: czy to nowy konstytucyjny organ państwa ojciec premiera? Żeby aż MSZ zajmowało stanowisko, wydawało specjalne oświadczenia, ze jakiemuś wiekowemu posłowi się beknęło?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX