Biskupi naciskają. "Niepokoi fakt przedłużania się prac nad projektem 'Zatrzymaj aborcję'"

Biskupi proszą o modlitwę w intencji ochrony prawa człowieka do życia. Niepokoi fakt przedłużania się prac parlamentarnych nad obywatelskim projektem "Zatrzymaj aborcję" - mówi ksiądz Paweł Rytel-Andrianik rzecznik prasowy Komisji Episkopatu Polski.

Dziś miało odbyć się posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Ale o godzinie 15.30, kiedy miały zacząć się obrady, na stronie internetowej Sejmu podano informację o odwołaniu komisji.

Ta decyzja zaniepokoiła biskupów. Episkopat ustami rzecznika zakomunikował, że biskupi są zniecierpliwieni wolnym tempem prac nad projektem "Zatrzymaj aborcję". 

Rytel-Andrianik przypomina, że prawo do życia to podstawowe prawo człowieka, także w jego pierwszej fazie rozwoju, niezależnie od stanu zdrowia dziecka, czy rokowań lekarskich. Jak podkreśla rzecznik episkopatu, każde dziecko ma niepodważalne prawo do narodzin, dlatego tej sprawie nie może być dyskusji czy wątpliwości.

- Kobiety, które nie chcą wychowywać urodzonych dzieci mogą zrzec się praw rodzicielskich i oddać je do adopcji, na którą oczekuje wiele małżeństw. W tej kwestii mają pełną wolność - dodaje. Rzecznik wskazuje też, że o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci apeluje papież Franciszek.

Podpisy pod projektem „Zatrzymaj aborcję” złożyło 830 tysięcy obywateli. Ksiądz Rytel-Andrianik zawraca uwagę, że w poniedziałek otrzymał on pozytywną opinię sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, a teraz jest w kompetencji Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, która odwołała zaplanowane na dziś i jutro posiedzenie. Projekt całkowicie zakazuje aborcji eugenicznej.

Ksiądz Rytel-Andrianik zaznaczył, że sprawa ochrony życia wiąże się także z pomocą, którą państwo powinno udzielać rodzicom po narodzinach dziecka, szczególnie w przypadku dzieci chorych, wymagających specjalistycznego leczenia.

- W tym kierunku wiele już zrobiono, ale system wsparcia rodzin, szczególnie tych, które wychowują ciężko chore dzieci, wymaga dalszej rozbudowy. Matki, ojcowie, rodziny przyjmujące dziecko wymagające szczególnej opieki powinni być przekonani, że mogą liczyć na realną pomoc państwa i wsparcie społeczne - mówi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Projekt "Zatrzymaj aborcję" chciały zablokować środowiska prokobiece, które w niedzielę protestowały przed kuriami.

Czarny Piątek - protest ws. aborcjiCzarny Piątek - protest ws. aborcji Ogólnopolski Strajk Kobiet

W odpowiedzi na przyjęcie przez posłów z komisji projektu Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiedział duży protest w Warszawie. Odbędzie się on w ten piątek o godzinie 16. Obecnie do wydarzenia na Facebooku dołączyło prawie 30 tys. osób. Do Warszawy, w obronie prawa do aborcji, chcą przyjechać z całej Polski.

Więcej o:
Komentarze (290)
Episkopat Polski: Niepokoi fakt przedłużania się prac nad projektem "Zatrzymaj aborcję"
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 63 razy 57

  a mnie niepokoi fakt przedłużania się prac nad
  zerwaniem przez Polskę haniebnej umowy międzynarodowej
  jakim jest konkordat

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 60 razy 56

  przepraszam za obrazę uczuć i tak dalej... ale dlaczego ci bezzębni starcy wpie...ją się do macic naszych żon, sióstr czy kochanek? jakim prawem ta sekta pedofili w koronkowych sukienkach stawia warunki polskiemu sejmowi? kto daje przyzwolenie na mieszanie się obcego państwa w wewnętrzne sprawy naszego kraju? Średniowiecze się skończyło, Polska jest konstytucyjną, laicką, republiką prawa... jak długo jeszcze będziemy tolerować tych zboków?

 • ozon995

  Oceniono 54 razy 50

  Na zdjęciu członkowie Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w strojach operacyjnych.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 54 razy 48

  Niepokoi fakt nicnierobienia z pedofilią i zboczeniami w polskim kościele katolickim.

 • def11

  Oceniono 45 razy 41

  A mnie niepokoi zatrważający fakt procesu zamiany państwa świeckiego w państwo wyznaniowe.

 • ochujek

  Oceniono 33 razy 31

  Pedofile czekają na świeże ciałaka. Celibat ciśnie.

 • elinstal

  Oceniono 35 razy 31

  Kościół żąda zapłaty za poparcie z ambony.
  Biznes jest biznes. Zero sentymentów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX