Polska odrzuciła zastrzeżenia Komisji Europejskiej ws. reformy sądów. "To nieporozumienie"

Rząd w Warszawie przygotował odpowiedź na grudniowe rekomendacje. W dokumencie napisał między innymi, że zarzuty Komisji wynikają z nieporozumienia i że w Polsce nie występuje ryzyko dla praworządności.

W odpowiedzi rządu mowa jest też o tym, że konstytucyjność żadnej z ustawy nie została podważona. Wcześniej przedstawiciele polskich władze podkreślali, że zmiany w wymiarze sprawiedliwości są zgodne z europejskimi standardami.

We wtorek o reformach dyskutowali unijni ministrowie do spraw europejskich. Z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia wynika, że wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans powiedział, że Biała Księga nie odpowiada na oczekiwania Brukseli. Według niego zawiera ona także nieścisłości jeśli chodzi o zrozumienie systemów prawnych w unijnych krajach. Po raz kolejny ministrowie wrócą do dyskusji o Polsce w kwietniu.

Więcej o:
Komentarze (162)
Polska odrzuciła zastrzeżenia Komisji Europejskiej
Zaloguj się
  • rybka9915

    Oceniono 55 razy 47

    "To nieporozumienie" - standardowy tekst idioty, ktory uwaza wszystkich dookola za idiotow, tylko siebie samego za krynice prawd i madrosci wszelakiej.
    Dziwne tylko, ze ten tepy swiat nie chce "kopiowac" pisbolszewickich doskonalosci, a wrecz przeciwnie mowi im prosto w oczy, ze ziobro ze swoja trzoda (lacznie z Przybledzka) nadaja sie ze swoim pojmowaniem "praworzadnosci" co najwyzej do Korei Polnocnej.

  • niko8472

    Oceniono 50 razy 40

    Nieee jesemmm pijaanyyy...

    Tja, ale jak wszyscy wkolo mowia ze jestes to chyba nalezy sie zastanowic czy aby tak nie jest.

  • jael53

    Oceniono 42 razy 36

    Niechże sobie uchwalą własny dogmat o nieomylności partii.

  • freon

    Oceniono 35 razy 33

    W pełni się zgadzam. Stawianie zarzutów obecnemu rządowi to kompletnie nieporozumienie. Rozmowa z tym rządem to nieporozumienie. Rząd nie ma najmniejszych zdolności intelektualnych do zrozumienia jakichkolwiek argumentów, nie potrafi rozmawiać, nie potrafi myśleć. Stawianie im zarzutów to jak dziwienie się, że mały pies zrobił kupę na dywan. Nie ma co nad nim stać. Trzeba wyprowadzić go na dwór. Nie trzymać w domu na siłę. Nie dopuszczać zatem głąbów do stołu rozmów, bo nie dość, że nic mądrego nie powiedzą, to jeszcze herbatę wyleją. Do dyskusji nic nie wniosą, a łyżeczki srebrne wyniosą.

  • ginztonickiem

    Oceniono 33 razy 31

    I nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne

  • ssaassaa

    Oceniono 33 razy 27

    Kurcze, wszyscy dookoła mają albo niepełne informacje albo ich nie rozumieją. Szkoda, że PiS ma takie problemy komunikacyjne, że od 2 lat nie potrafią tego wyjaśnić.

  • marty25

    Oceniono 34 razy 26

    Jak zaczną otwierać tu obozy koncentracyjne dla gorszego sortu to będą się identycznie tłumaczyć.... to "nieporozumienie"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX