"Boją się wyjechać dalej niż do Mińska Mazowieckiego". Lasek drwi z podkomisji Macierewicza

- Jedyna ekipa, która nigdy nie była na miejscu katastrofy, nie badała wraku, ani nie wykonała własnych kopii zapisów rejestratorów to podkomisja [Macierewicza - red.] - mówi w rozmowie z portalem Wiadomo.co dr Maciej Lasek, ekspert lotnictwa.

Zbliża się 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że tuż przed lub tuż po 10 kwietnia zostanie opublikowany raport podkomisji smoleńskiej na temat katastrofy. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie on częściowy, a nie ostateczny.

Działania podkomisji Macierewicza skrytykował w rozmowie z portalem Wiadomo.co dr Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

- Pomimo 2 lat działań, olbrzymiego budżetu i pełnego wsparcia rządu PiS podkomisja niczego nie ustaliła. Od 2 lat zwodzi opinię publiczną hipotezami, które nie wytrzymują konfrontacji z faktami - stwierdził dr Lasek. - Widać, że pan przewodniczący Macierewicz mocno naciska, aby pokazać, że podkomisja coś robi i pieniądze, które wydaje, mają w czymś pokrycie - dodał.

ZOBACZ TAKŻE: Paski detonacyjne nowym kluczem do katastrofy smoleńskiej. Eksperci Macierewicza odkurzają starą teorię>>>

- Jedyna ekipa, która nigdy nie była na miejscu katastrofy, nie badała wraku, ani nie wykonała własnych kopii zapisów rejestratorów to podkomisja. Siedzi w Warszawie i boi się wyjechać dalej niż do Mińska Mazowieckiego, gdzie może zobaczyć, jak wygląda Tu-154. I jedynie ta grupa ma inne zdanie co do przebiegu i przyczyn wypadku z 10 kwietnia 2010 roku

- powiedział Maciej Lasek.

Dodał też, że "nie ma żadnych wniosków, które mogłyby sugerować, że do katastrofy doszło w wyniku zamachu poprzez wywołanie eksplozji materiałów wybuchowych".

ZOBACZ TAKŻE: "Smoleńsk: Teoria wielkiego wybuchu". Platforma w osiem minut wypunktowała ekspertów Macierewicza>>>

Lasek o bredniach Ewy Stankiewicz

Medialne wypowiedzi Macieja Laska skomentowała na Twitterze scenarzystka i reżyserka Ewa Stankiewicz-Jørgensen.

"Najlepszym dowodem na koniecznosc reformy wymiaru sprawiedliwości jest fakt ze @LasekMaciej zamiast wyjaśniać za pieniądze podatników uczestniczy w zacieraniu śladów zamachu na głowę państwa i nie siedzi jeszcze w więzieniu jak to by było w każdym demokratycznym europejskim kraju [pisownia oryginalna - red.]" - napisała.

"Najlepszym dowodem na to, że w Polsce jest jeszcze wolność słowa jest fakt, że osoby podające się za dziennikarzy mogą głosić bezkarnie dowolne brednie" - odpowiedział Lasek.

Więcej o:
Komentarze (120)
Maciej Lasek o podkomisji smoleńskiej: Boją się wyjechać dalej niż do Mińska Mazowieckiego
Zaloguj się
 • ziggybum

  Oceniono 89 razy 71

  Dopóki ludzie tacy jak Lasek będą walić kłamcom i zdrajcom prosto w pyski, dopóty Polska nie zgnięła.

 • ochujek

  Oceniono 73 razy 61

  Beztrybowy staruszek nawet na ulice Warszawy boi się wyjść bez bandy goryli.

 • emadox1327

  Oceniono 68 razy 54

  Ewcia, trochę racji to ty masz.
  Był pośpiech, decyzja o lądowaniu za wszelką cenę, źle przygotowana WYCIECZKA przez kancelarię prezydencką, więc był i zamach.
  ZAMACH NA ZDROWY ROZSĄDEK!!!

 • krynolinka

  Oceniono 55 razy 45

  Pani Jørgensen musi usilnie podgrzewać atmosferę żeby uwiarygodnić obecność jej męża w podkomisji jakiś czas temu. A ,że tyłki trzymają w Warszawie podkomisyjne emeryty to norma. Trzeba pojeść i popić. Terenowe wyjazdy zwłaszcza o tej porze roku ? Nie ma mowy..

 • ochujek

  Oceniono 48 razy 38

  Może wiedzą że na ścianie wschodniej trudno o parówki i napoje w puszkach?

 • banwit

  Oceniono 45 razy 35

  Brawo panie Lasek tak trzeba z tą bandą psycholi

 • dublet

  Oceniono 35 razy 29

  To może jakiś pisior mi wyjaśni, które punkty polskiego raportu Millera obaliła pisowska komisja i podkomisja? Miały 8 lat, furę "specjalistów światowej klasy" polskich i zagranicznych a od 2 lat wszystkie służby w Polsce. I co obalili oprócz morza wódki?

 • jep23

  Oceniono 26 razy 26

  W związku z obroną dobrego imienia polskich lotników Sejm z łatwością przegłosuje ustawę, że
  przypisywanie im winy za katastrofę jest zagrożone karą 3 lat więzienia. I spokój.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX