Działacz PiS o mieszkańcach Grudziądza: dzieci z in vitro i dewiacje. Dalej jest tylko gorzej

Radny PiS z Grudziądza widocznie nie przepada za mieszkańcami swojego miasta. Twierdzi bowiem, że ogromna większość z nich to "pokolenie komuny" czy "dzieci z in vitro". Zaatakował też lokalną gazetę.

Jak informuje lokalna grudziądzka prasa, działacz PiS i były radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego wziął udział w dyskusji na portalu społecznościowym. W swoim komentarzu ocenił, że 80 procent mieszkańców Grudziądza to "potomkowie komuny, LWP i ORMO" i "mają we krwi wszystkie zboczenia, to są dzieci z probówki in vitro, złodziejstwa, afery, ambergold, foss, kamienice i wszystkie dewiacje". "To są ci, którzy nawet 20 lat nie byli u spowiedzi!" - miał dodać.

Żurawski doradza, by czekać aż wspomnieni wyprowadzą się z miasta, albo samemu przenieść się do Torunia, które jest miastem "normalnym, uniwersyteckim, prawicy".

Ośmieszanie takich patriotów jak Ojciec Rydzyk

Wprawdzie media nie pokazują wpisów, ale ostatni status Żurawskiego na Facebooku wskazuje, że jest to sposób wypowiedzi charakterystyczny dla radnego. Żurawski tłumaczy w nim, dlaczego zamierza zrezygnować z prenumeraty "Gazety Pomorskiej". Polityk przyznaje, że dziennik wielokrotnie chwalił jego działalność jako radnego i i jako przewodnika górskiego. "Kupowałem 'Gazetę' i robiłem reklamę. czytając jej papierowe wydania podczas częstych podróży tramwajami" - informuje.

Nie zgadzałem się z Waszymi felietonami i szyderczym tonem w stosunku do partii, która po roku 2005 i po 2015 przejęła władzę, a szczególną złość budziły we mnie felietony i artykuły Pana Redaktora Jacka Deptuły, który z uporem maniaka ustawicznie ośmiesza takich patriotów jak Ojciec Rydzyk czy Prezes Kaczyński

- pisze Żurawski i stwierdza, że "Pomorska" stała się "Wyborczą bis", a proniemieckie poglądy narzuca jej mocodawca, grupa Ringier Axel Springer, chociaż wydawcą "gazety nie jest RASP, a Polska Press Grupa, część Verlagsgruppe Passaukilku.

In vitro, związki homoniepewne, aborcja i inne dewiacje

"Wiem, że w NRF dziś w mediach panuje wściekłość, że w Polsce upadł już niemiecki styl myślenia, że mamy w wielu sprawach własne zdanie. Ale nie przypuszczałem , że niby polska 'Gazeta Pomorska' będzie pisać w ich stylu, np. promować 'in vitro', związki homoniepewne, aborcję i inne dewiacje" - czytamy we wpisie.

Radnego oburzył artykuł o tym, że sędziowie Sądu Najwyższego mieli donosić służbom PRL. Po jego przeczytaniu radny zrozumiał, że redakcja jest "wrogiem polskiego rządu".

Nie mogę wspierać prasy prezentującej poglądy atakujące dobrą zmianę, jaka się odbywa w Polsce na naszych oczach. Zamiast tego powinniście atakować bruxelskich eurokratów, ale tego nie zrobicie, jesteście przecież gazetą polskojęzyczną na usługach niemieckich mocodawców

- pisze Żurawski i przyznaje, że liczył na zmianę "lewackiego tonu artykułów i felietonów" oraz, że redakcja zrozumie, że "nie wrócą czasy kaczora Donalda i towarzyszki Bieńkowskiej". "Zmiany w Polsce nic Was nie nauczyły" - podsumowuje. 

Apelacje i wycofane akty oskarżenia. Czy prokuratura broniła radykałów?

Więcej o:
Komentarze (327)
Grudziądz. Wiesław Żurawski z PiS o mieszkańcach: dzieci z in vitro
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 102 razy 98

  Skurczybyk..Wymiana narodu takim jak on się marzy ?
  Może w pierwszej kolejności skierować pana radnego na badania psychiatryczne. Mogłyby to i owo wyjaśnić..

 • batura3

  Oceniono 93 razy 85

  Pissowski prymityw - alleluja. I na 100% Polak katolik. Wyrazy współczucia dla mieszkańców miasta Grudziądz.

 • wawiak57

  Oceniono 53 razy 53

  Jestem lepszy niż ci zboczeńcy z Grudziądza, nie byłem u spowiedzi z 40 lat. Panie Żurawski , cieszy mnie pana maesteria wchodzenia w dupę bez wazeliny prezesowi czy tacie Rydzykowi i fakt, przy pana uzdolnieniach intelektualnych inaczej kariery pan nie zrobi. Więc życzę sukcesów w tej dupnej alpinistyce, a wierzę że mieszkańcy Grudziądza panu wpisów nie zapomną.

 • yamata

  Oceniono 52 razy 52

  Towarzysz Wiesław... I wszystko jasne. Grudziądzowi gratulujemy trafnego wyboru radnego. Taki z pewnością będzie działał na rzecz swojego miasta i mieszkańców, w ryj jechany "patriota lokalny". Wy trochę myślicie kogo sobie wyieracie? Przecież to nie wybory parlamentarne, na wynik których przecietny Kowalski ma znikomy wpływ. A już na wybór personalny - żaden. Pogońcie tego idiotę jak najdalej. Najlepiej do Torunia... ;)

 • zwyklaosoba

  Oceniono 43 razy 43

  Mieszkańcom Grudziądza życzę dobrej pamięci !

 • antymenel.1

  Oceniono 40 razy 38

  20 lat bez spowiedzi???Zgroza!!69% społeczeństwa podoba się Duda więc co się dziwicie?

 • mer-llink

  Oceniono 37 razy 37

  No to co?
  Mało jest kretynów na świecie?
  Tłumy.
  Że większośc ich w naszym kraju to klientela PiSu?
  Ano tak wychodzi ze statystyki: znakomita wiekszośc tłumu to tłumoki. ŁAtwo zarządzalne. Myślące stereotypami. Działające według najprostszych do wgadania wzorców.
  Pan Radny nie jest tu wyjątkiem.
  A racej potwierdza powyższa statystyczną regułę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX