Macierewicz przed odejściem przyznał nagrodę rzeczniczce MON. Funkcję pełniła kilka miesięcy

Antoni Macierewicz, będąc jeszcze ministrem obrony narodowej, przyznał 13,5 tys. zł nagrody ówczesnej rzeczniczce MON Annie Pęzioł-Wójtowicz - informuje RMF FM.

Płk Anna Pęzioł-Wójtowicz została rzeczniczką Ministerstwa Obrony Narodowej na początku kwietnia ubiegłego roku. Stanowisko straciła w styczniu, gdy ministrem przestał być Antoni Macierewicz, a nowym szefem resortu został Mariusz Błaszczak.

Jak podaje RMF FM, Antoni Macierewicz jeszcze będąc ministrem przyznał Pęzioł-Wójtowicz nagrodę w wysokości 13,5 tys. zł. Miało być to docenienie za szczególną inicjatywę i pracę poza godzinami służby.

Anna Pęzioł-Wójtowicz trafiła do MON jako major. Od kwietnia do grudnia awansowała dwukrotnie - do stopnia podpułkownika, a następnie pułkownika. Oficer na stanowisku rzecznika zastąpiła Bartłomieja Misiewicza.  W 2016 r. została pełnomocniczką MON ds. wojskowej służby kobiet. W marcu tego roku minister Mariusz Błaszczak zlikwidował jednak to stanowisko.

Pęzioł-Wójtowicz rozpoczęła karierę w wojsku w 2005 r. jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Była dowódcą plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu, oficerem prasowego 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, młodszym specjalistą w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych Ministerstwa Obrony Narodowej, Sekretariacie MON oraz w Centrum Operacyjnym MON.

Ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim, była stypendystką Uniwersytetu w Antwerpii. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu służby zagranicznej i studia doktoranckie w SGH.

Smoleńsk: Teoria Wielkiego Wybuchu. Platforma punktuje ekspertów Macierewicza

Więcej o:
Komentarze (187)
Anna Pęzioł-Wójtowicz z nagrodą od Antoniego Macierewicza
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 49

  Bardziej bulwersuje awans w ciągu kilku miesięcy o dwa stopnie. Trzeba by poniuchać bo może wzorem misia i na medala złotego się załapała. Te jej kilku sekundowe konferencje bez praktycznie możliwości zadawania pytań przez media też przejdą do historii.

 • antoni1967

  Oceniono 42 razy 38

  Co tu komentować złodziejstwo pełną gębą.
  PiS zarobił krocie na upadku PRL i cały czas mu mało.

 • antekpociecha

  Oceniono 28 razy 28

  Przeciwnicy PO a zarazem zwolennicy pisu zawsze darli zdradzieckie mordy że PO to złodzieje ale gdy ich spytać o przykłady to wiecznie tylko bredzą o ośmiorniczkach. Dlaczego teraz milczą gdy państwo jest tak niszczone i rozkradane że brak nawet porównań?

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 30 razy 28

  13,5 tysi plus awans o dwa oczka. Za lojalność.

 • waldus059

  Oceniono 28 razy 26

  Jak oficer moze sie tak dac zeszmacić.Pisowska zdzira

 • def11

  Oceniono 30 razy 26

  Jak to łatwo panie Macierewicz wydaję się nieswoje pieniądze. Jest pan wybitnym przedstawicielem pisowskiego wyborczego "taniego państwa".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX