Biedroń zdecydował. Wiadomo, gdzie wystartuje w najbliższych wyborach

Robert Biedroń nie zamierza kandydować na prezydenta Warszawy. - Wszystkie te spekulacje tworzone są wokół sondaży - stwierdził i zadeklarował, że nadal chce rządzić Słupskiem.

Prezydent Słupska był w środę gościem w Radiu Gdańsk. Podczas rozmowy padło pytanie o jego polityczne plany. I padła jednoznaczna deklaracja. - Nie zamierzam kandydować na prezydenta Warszawy. Wszystkie te spekulacje tworzone są wokół sondaży - przyznał. 

- A na prezydenta Słupska? - zapytała dziennikarka prowadząca audycję.

- Tak, złożyłem już taką deklarację i się z niej nie wycofuje. Zamierzam ponownie kandydować na prezydenta Słupska, mój los jest w rękach mieszkańców.

Biedroń miałby szanse?

Z badania przeprowadzonego przez SW Research dla "Rzeczpospolitej" na początku marca wynika, że blisko 34,1 proc pytanych popiera ewentualny start Biedronia w wyborach na urząd po Hannie Gronkiewicz-Waltz. Tyle samo jednak - 34,4 proc. - mówi, że nie powinien kandydować.

Czytaj też: Biedroń wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy? Decyzję może przyśpieszyć to poparcie

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie poparcie dla Biedronia w wyborach na prezydenta Warszawy zadeklarowało SLD. - Powiem jasno i precyzyjnie. Jeżeli pan Robert Biedroń zdecydowałby się w najbliższym czasie na start w wyborach na prezydenta Warszawy, Sojusz Lewicy Demokratycznej go poprze - oświadczył w RMF FM Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący partii.

Więcej o:
Komentarze (158)
Robert Biedroń będzie kandydował na prezydenta Słupska
Zaloguj się
 • koptor

  Oceniono 55 razy 43

  Mam nadzieje ze w odpowiednim momencie tez zdecyduje byc Prezydentem Polski. Madry i normalny poprostu przyzwoity czlowiek - unikat w Polskiej polityce!

 • Maria Bobrowska

  Oceniono 32 razy 28

  Czarzasty niech sam wystartuje na prezydenta Warszawy a nie szuka ludzi żeby ich wykorzystać .Ogórek załatwiła SLD na cacy że nawet nie weszli do parlamentu

 • pull_up

  Oceniono 35 razy 27

  Biedroń byłby dobry na prezydenta RP w następnej kadencji. Ja w każdym bądź razie zagłosuję na niego. Wizyta z mężem na Jasnej Górze...To byłaby rewelacja na skalę światową!

 • lahcimmichal

  Oceniono 49 razy 27

  jeśli kandydowal by na prezydenta Polski mam moje pełne poparcie

 • Robert Ciesla

  Oceniono 28 razy 24

  Szacunek dla Pana Biedronia. Nie porzucił swojego miasta. A sondaże? Miła rzecz

 • togo13

  Oceniono 25 razy 21

  Brawo. Słupszczanie mają szczęście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX