Macierewicz przemówił w sprawie raportu smoleńskiego. "Może będzie 8 kwietnia, a może 15"

- Podkomisja [smoleńska - red.], którą kieruję, zmierza do ujawnienia prawdy. To obowiązek państwa polskiego, dotrzymam danego słowa - zapowiedział były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Raport ma ujrzeć światło dzienne w kwietniu, ale nie jest znana konkretna data.

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w programie "Pilnujmy Polski!" w TV Republika zapowiedział, że kierowana przez niego podkomisja smoleńska wkrótce opublikuje raport na temat katastrofy.

- Nie chcę stwarzać presji, która doprowadzi do tego, że dziennikarze będą agresywni wobec członków komisji. Być może będzie to 8 kwietnia, być może 15. Wkrótce techniczny raport zostanie udostępniony opinii publicznej - stwierdził Macierewicz.

- Komisja, którą kieruję, wydała więcej niż 2 mln. Zapewne jeszcze przekroczą. Nadal jednak to mniejsze pieniądze, niż które wydaje tzw. komisja Millera. Komisja, którą kieruję, zmierza do ujawnienia prawdy. To obowiązek państwa polskiego, dotrzymam danego słowa - dodał były minister obrony narodowej.

Macierewicz o "nowym" dowodzie

Kilka dni temu również w TV Republika Macierewicz przekonywał, że podczas prac podkomisji udało się odnaleźć "masę" nowych dowodów.

- Odnaleziono jeden z najważniejszych materialnych dowodów, który został ukryty, schowany przez Rosjan, by nie można było go zbadać. Jego sfałszowanie jest niesłychanie trudne, chodzi o rejestrator KZ-63, który rejestruje informacje dotyczące parametrów lotów, rysikiem na emulsji w takim bębnie, trudno go sfałszować - mówił.

Dodał, że według Rosjan ten rejestrator nie został znaleziony, tymczasem podkomisja ustaliła, że na zdjęciach z miejsca katastrofy widać jego elementy. - Mamy materialny dowód na to, że Rosjanie ukryli element świadczący o przebiegu wydarzeń - skwitował. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

"Jest w posiadaniu dowodu o dowodzie, ale oczywiście nie wie, co ten dowód zawiera. To tak, jakby powiedział, że widział zdjęcie śladów Yeti" - ironizował wówczas na Twitterze Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Więcej o:
Komentarze (149)
Antoni Macierewicz o raporcie podkomisji smoleńskiej: Być może 8 kwietnia, być może 15
Zaloguj się
 • halice

  Oceniono 42 razy 34

  No i nów to samo. Maciora powiedział, Maciora pierdnął. Przestańcie cytować pajaca.

 • ar.co

  Oceniono 30 razy 26

  Może w kwietniu, może w grudniu, a może w ogóle pokaże Polakom facka, jak pisowski poseł Pyzik na sali sejmowej. Ciekawe, czy do pisowskiego lupenelektoratu kiedykolwiek dotrze, jak bardzo jego władcy z KC PiS nim gardzą, jak bardzo nim pomiatają, jak bardzo demonstracyjnie plują mu w twarz i jak bardzo mają go w du*ie?

 • dawno.urodzony

  Oceniono 27 razy 21

  raport zostanie dostarczony przy pomocy jednego z helikopterów, które Macierewicz zakupił

 • plastikpiokio

  Oceniono 23 razy 19

  wpedził się swir w kozi róg i teraz kombinuje jak z niego wylezc i nie stracic tej odrobinki marnego człowieczka ktore z niego pozostało ---a to wszystko na rozkaz moskwy -czym dłużej swirek bedzie grzebał w sprawie tym dłużej wrwk zostanie za płotem i on o tym wie.

 • jur.jam

  Oceniono 23 razy 19

  Kompletny Świr ..... wyrazy współczucia dla Polskiej Armii !!!!!

 • lewulka

  Oceniono 23 razy 17

  Może nie zdążyć, chłopaki z kaftanem już czekają.

 • remo29

  Oceniono 18 razy 16

  > Podkomisja, którą kieruję, zmierza do ujawnienia prawdy.

  Jedyną prawdziwą rzeczą w tej podkomisji są przelewy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX