Od 18 lat siedzi za gwałt i morderstwo, którego nie popełnił. Jest reakcja Ziobry

Do wrocławskiego sądu z inicjatywy ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry trafił wniosek o zawieszenie kary wobec Tomasza Komendy. Mężczyzna odsiaduje wyrok za gwałt i morderstwo, według śledczych został jednak skazany niesłusznie.

Do Sądu Okręgowego we Wrocławiu został skierowany wniosek o zawieszenie wykonywania kary wobec Tomasza Komendy, odsiadującego wyrok za gwałt i morderstwo na 15-latce. Wniosek trafił do sądu z inicjatywy ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry - podaje TVP Info.

Do Sądu Najwyższego już trafił wniosek o wznowienie postępowania ws. Tomasza Komendy. Do momentu jego zakończenia Tomasz Komenda musiałby cały czas przebywać w więzieniu. Stąd wniosek Ziobry o wypuszczenie mężczyzny na wolność.

Zbrodnia w Miłoszycach

Tomasz Komenda w 2004 r. został skazany na 25 lat więzienia za gwałt i brutalne morderstwo 15-letniej Małgorzaty. Dzisiaj śledczy ze stuprocentową pewnością mówią, że jest niewinny.

ZOBACZ TAKŻE: Połowę życia spędził w więzieniu, teraz go uniewinnią. Matka Tomasza: Dzisiaj jest wrakiem>>>

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 1997 r. w Miłoszycach pod Wrocławiem 15-letnIa Małgorzata Kwiatkowska wyszła na sylwestrową imprezę. W Nowy Rok, ok. godz. 13 znaleziono ciało dziewczyny. Jak opisuje "Gazeta Wrocławska", ustalono, że sprawców było dwóch lub trzech. Napastnicy prawdopodobnie zostawili dziewczynę żywą, ale ta do rana zamarzła. Śledczym udało się znaleźć na miejscu zbrodni dużo śladów, m.in. krew, włosy i nasienie.

Tomaszowi Komendzie alibi dało 12 osób, mimo to w maju 2000 roku został aresztowany. 4 lata później sąd skazał go na 25 lat więzienia. Przemawiał za tym fakt, że włosy z czapki Małgosi miały taki sam kod genetyczny. Pasował też zapach czapki oraz odciski szczęki na ciele ofiary. Przesłuchiwany przez śledczych Tomasz przyznał się, że był w Nowy Rok był w Miłoszycach, ale później wszystkiego się wyparł. Według niego policjanci wymusili te zeznania biciem.

Po 18 latach od skazania mężczyzny prokuratura dysponuje dowodami, które rzucają nowe światło na zbrodnię sprzed ponad dwóch dekad. Okazuje się, że Tomasz Komenda tragicznej nocy nawet nie przebywał w Miłoszycach. Nowe fakty udało się ustalić dopiero powołanej po latach specjalnej grupie śledczych. Śledczy cały czas badają, jak mogło dojść do tak katastrofalnej pomyłki. Nie wyklucza się, że dowody zostały zmanipulowane.

Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Więcej o:
Komentarze (113)
Miłoszyce. Tomasz Komenda wyjdzie na święta z więzienia? Jest wniosek Ziobry
Zaloguj się
 • sil.m

  Oceniono 37 razy 27

  Czy te zdarzenia nie działy się gdy ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym był najwspanialszy śp. L.Kaczyńskii jego urzędnicy, którzy pod światłym nadzorem stworzyli ten bajzel a ludziom horror i krzywdę. Pan Ziobro w latach 2005-7 też pełnił takie stanowisko co zrobił. Dziś sprawą Jaroszewiczów podczepił się pod odkrycie redaktora TVN jak Adrian pod Ursus w Etiopii biznesowy sukces zdrajców ojczyzny - dawnej nomenklatury ZPR i PRL-u. Co to ma przykryć? Wpadkę za wpadką, premię za premię , wronę za orła - co?

 • antyqrdupel

  Oceniono 26 razy 18

  pomijając pomyłkę, widać "nowe"ręczne sterowanie, minister mówi kogo zamknąc a kogo wypuścić

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 21 razy 17

  Ciemny narodzie wierzysz w te wszystkie kłamstwa pisuaru?Tak nagle wszystko potrafią spece ze smierdzielni pisowskiej odnaleźć,brytyjski SCOTLAND YARD to jest pikuś przy psach po płaszczaku i obecnym złodzieju jojo.Przecież zbliżają się wybory to V kolumna zera działa.

 • unterhose

  Oceniono 19 razy 15

  18 lat odsiedział z 25 zasądzonych. Czemu nie skrócono mu kary? Wytłumaczenie jest prozaicznie proste. Sędzia, który oceniał jego postawę w trakcie odbywania kary czyta sobie opinię penitencjarną, gdzie tzw. wychowawca pisze, że osadzony nie poczuwa się do winy, twierdząc od x lat, że jest niewinny. Więc sędzia penitencjarny, odmawia wypuszczenia, argumentacja Osadzony się nie resocjalizował, nie rozumie znaczenia wychowawczego kary, twierdząc o swej niewinności.

 • hamsterx

  Oceniono 20 razy 12

  tak w Polsce ma wyglądać wymiar sprawiedliwości
  ręcznie sterowany przez ministra ?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 18 razy 10

  Ziobro sam będzie siedział. Dostanie dożywocie z art 127 par 1 kk, oczywiście o ile po wyborach ktoś nie przywróci czapy. Wtedy dostanie zupełnie inna karę.

 • dynac

  Oceniono 13 razy 9

  wszystkie zera to lumpy

 • frajtak

  Oceniono 9 razy 7

  Zbysiek dba o piar. Z jednej strony zachęca milicję do aresztowań demonstrantów i nakazuje ukarać grzywnami 700 protestujących, a z drugiej - pańskie gesty. ten człowiek wyszedłby z kicia bez łaski pana hrabiego Dulskiego. Fu! Co za ohyda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX