MON pokazuje film o wstąpieniu do NATO. Nie ma ojców sukcesu, są za to Duda i Błaszczak

Na rocznicę wstąpienia Polski do NATO MON opublikowało krótki klip. Pojawia się w nim prezydent Duda i minister Błaszczak, nie widzimy za to Geremka, Kwaśniewskiego i Buzka. - Niedługo się dowiemy, że strajk w Stoczni Gdańskiej prowadził Lech Kaczyński - skomentował Bronisław Komorowski.

12 marca przypadała 19 rocznica wstąpienia Polski do NATO. Z tej okazji MON przygotowało trwający półtorej minuty spot. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że na filmie nie widać ani jednego polskiego lidera, który Polskę wprowadzał do NATO.

W klipie ministerstwa nie widać ani Bronisława Geremka, który był wówczas ministrem spraw zagranicznych i przekazywał USA akt wstąpienia do NATO. Nie ma także Aleksandra Kwaśniewskiego, ówczesnego prezydenta RP czy Jerzego Buzka - wtedy premiera. 

Fakt, że na filmie nie widać Geremka, Kwaśniewskiego czy Buzka nie przeszkodził twórcom umieścić obecnego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i prezydenta Andrzej Dudy.

- To jest celowy zabieg. Niedługo się dowiemy, że strajk w Stoczni Gdańskiej prowadził Lech Kaczyński. Tak samo dowiemy się, że sukces Polski w postaci członkostwa w NATO to jest sukces PiS - komentuje w TVN 24 były prezydent i szef MON Bronisław Komorowski

- Było trzech głównych bohaterów naszego wstąpienia do NATO. Można robić różne sztuczki, ale ich wymazać się nie da - stwierdza z kolei były wiceminister obrony Janusz Zemke.

Slovensko, Suomi to nazwy znanych krajów. Rozpoznasz których? [QUIZ]
1/15Jak po polsku mówimy na kraj, który w oryginale nazywa się Suomi?
Zobacz także
 • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
 • Pałac Saski Rząd planuje wielką przeprowadzkę. Senat trafi do Pałacu Saskiego, MSZ - do pałacu Brühla
 • Vala Tomasz Foltyn, kandydatka na prezydenta Krakowa Wybory samorządowe 2018. Vala Foltyn o swoim starcie w Krakowie: Takie ruchy zmieniają historię
Komentarze (495)
Spot na rocznicę NATO. Bez Geremka, Kwaśniewskiego i Buzka
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 139 razy 123

  To nie pan prezes nas w NATO zainstalował ? Ojciec wszystkich naszych sukcesów. Oprócz koła, 500+ wymyślił również wschody i zachody słońca. I watę cukrową. Oranżadę w proszku. I wiatr we włosach...

 • glencok

  Oceniono 111 razy 99

  zero szacunku do pisiej zakłamanej bandy. I powoli coraz mniej szacunku dal ich wyborców którzy zgadzają się na ten szajs i rozkradanie kraju

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 97 razy 89

  Uważam, że Goebbels mógłby się uczyć propagandy od pisobolszewickich politruków,

 • nanabun

  Oceniono 80 razy 76

  Orwell to przewidział. W "Rok 1984" była cała machina państwowa zajmująca się uaktualnianiem historii, wymazywaniem niewygodnych, dodawaniem jedynie słusznych. Dopuściliśmy bolszewików do władzy to mamy za swoje.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 75 razy 69

  ĆWOKI PISOWSKIE I TAK BARANY NIE MACIE ŻADNEGO UDZIAŁU W BUDOWIE POLSKI PO 1989 R.

 • czechy11

  Oceniono 76 razy 68

  Banda złodziei nie swoich zasług.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje