"Zdecydowałam się wkroczyć na drogę polityczną". Monika Jaruzelska wystartuje z list SLD

Monika Jaruzelska poinformowała na antenie Polsat News, że wystartuje w wyborach samorządowych z list SLD. Córka gen. Jaruzelskiego nie chciała jednak powiedzieć, gdzie będzie kandydować.

Monika Jaruzelska w ostatnim czasie zaangażowała się w przedsięwzięcie realizowane przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, czyli Centrum Monitorowania Skutków Ustawy Degradacyjnej. SLD domaga się wycofania zapisów ustawy przyjętej przez Sejm i Senat [dokument czeka na podpis prezydenta - red.].

Przedstawiciele partii wskazują też, że degradacja może następować - jak wyjaśniał przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty - " tylko i wyłącznie na drodze decyzji sądu, a nie poprzez urzędników państwowych, nawet najwyższego szczebla: prezydenta, czy też ministra obrony narodowej".

Jaruzelska wystartuje z list SLD

W programie "Graffiti" w Polsat News Monika Jaruzelska odniosła się do tej aktywności we współpracy z SLD. - Wspólnie, pod sztandarami SLD, zdecydowałam się wkroczyć na drogę polityczną i zająć się tą sprawą - mówiła Jaruzelska i dodała, że w kontekście ustawy degradacyjnej mało kto myśli o konsekwencjach takich działań.

Dopytywana przez prowadzącego program o te związki z SLD oświadczyła: - Ja przed polityką się broniłam, ale teraz polityka bardzo weszła w moje życie. Czuję się zobowiązana, by stawać w obronie rodzin wojskowych, dotkniętych ustawą degradacyjną.

Gdy padło pytanie o to, czy zamierza wystartować z list SLD w najbliższych wyborach, odpowiedziała twierdząco. - Ta decyzja jest już podjęta, tak - mówiła, choć nie ujawniła więcej szczegółów w tej sprawie. Podkreśliła natomiast, że zamierza zajmować się tematyką związaną z wojskiem i ustawą degradacyjną. - To mój cel, nie mam ambicji politycznych - podkreśliła.

Jaruzelska o ojcu

Podczas wizyty w studio Jaruzelska mówiła też o swoim ojcu, generale Wojciechu Jaruzelskim. Jak sama podkreślała, będzie konsekwentnie nazywać ojca "generałem", niezależnie od decyzji ws. degradacji.

Co z nagrobkiem Jaruzelskiego, na którym widnieje słowo "generał"? - Zupełnie nie myślałam o tym. Jak zapadnie decyzja, pomyślę, nie traktuję tego priorytetowo. Może będzie trzeba zmieniać nagrobek i napisać: "Generał zdegradowany przez rządy PiS-u w 2018 roku" - powiedziała.

Więcej o:
Komentarze (298)
Monika Jaruzelska na listach SLD w wyborach samorządowych
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 63 razy 31

  Degradowanie pośmiertne to broń obusieczna. Zobaczymy za kilkanaście lat bądź nawet szybciej jak taka zabawa się skończy.

 • leszekkrzysztof

  Oceniono 33 razy 23

  Stopnie wojskowe nadaje się za posiadane kwalifikacje (nie kurs kilkunastodniowy), a odznaczenia za wojnę i służbę. Nie można tego zmienić przez głosowanie (jak bolszewicy).
  p.por. rez. z komunizmu

 • cezar85

  Oceniono 46 razy 22

  bardzo sympatyczna i inteligentna kobieta

  będzie mi jej szkoda, jak czopki tarczyńskie zaczną porównywać historie rodzinne

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 33 razy 19

  W Rosji sytuacja jest dość podobna. Taki prezydent Gorbaczow jest w własnym kraju przez większość obwiniany za różne rzeczy. Ogólnie można by powiedzieć jest tam znienawidzony. Paradoksalną sytuacją jest jednak, że znaczna większość respektuje byłego oficera KGB i co gorsza, uważa nadal Stalina, za prawdziwego męża stanu. Wiem co wielu zaraz powie, kacapy, ruskie ale prawda jest taka że większość u siebie akceptuje takiego posła Piotrowicza, zwykłego komunistę i uważa to za coś normalne. Dobra zmiana.

 • bert2407

  Oceniono 28 razy 16

  Pani Moniko ojciec był kontrowersyjną postacią.Ale dzięki niemu ruskie czołgi nie wjechały do Polski.Życzę pani powodzenia w polityce.

 • curious2003

  Oceniono 22 razy 12

  Jestem przeciwnikiem Pis. Nigdy nie zagłosowałem i nie zagłosuje za komunistami i postowietami.

 • cehaem

  Oceniono 36 razy 12

  No to PiSiarnia bedzie miala na co ujadac a wRzeszy beda mieli amunicje na "resortowych" na kolejnych piec lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX