Poseł i były minister z PO z zarzutami. Chodzi o sprawę jego pozwolenia na broń

Cezary Grabarczyk miał poświadczyć nieprawdę w dokumentach potrzebnych do uzyskania pozwolenia na broń - uważa prokuratura. Poseł PO usłyszał w tej sprawie zarzut.

Były minister w rządzie PO Cezary Grabarczyk został przesłuchany przez prokuraturę w Katowicach w charakterze podejrzanego - podaje RMF FM

Chodzi o toczącą się od dawna sprawę sprawę pozwolenia na broń, które polityk uzyskał w 2012 roku. Grabarczyk miał poświadczyć nieprawdę w dokumencie. Napisał, że przeszedł egzamin, na którym w rzeczywistości go nie było - twierdzi prokuratura. 

Poseł po wniosku prokuratury zrzekł się immunitetu poselskiego. Grabarczyk nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Grabarczyk był przesłuchiwany w sprawie nieprawidłowości dot. egzaminu już w 2015 roku. Był to element szerszego śledztwa, z którego wynikało, że policjanci z Łodzi mieli załatwiać VIP-om broń bez konieczności zdawania egzaminów. Kilka dni później Grabarczyk złożył dymisję z funkcji ministra sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (136)
Cezary Grabarczyk usłyszał zarzuty. Chodzi o jego pozwolenie na broń
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 41 razy 17

  Prawda jest taka, że PO miało 8 lat, żeby zrobić porządek z posłami typu Zbyszek Zero, materiał był, ale że nie chciało się ruszyć kupę, żeby bardziej nie śmierdziała to teraz pisiory wzięły się za opozycję. Im smród nie przeszkadza.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 34 razy 16

  A kurdupel ma pozwolenie na pistolecik którym straszył p.Tuska,czy kurdupel zdawał kiedykolwiek jakiś egzamin??? Wszystkie egzaminy załatwił mu tata "powstaniec" warszawski jak tylko podpisał lojalkę z komunistami.

 • g.lesio

  Oceniono 29 razy 13

  Dlaczego prokuratura nie prowadzi śledztw przeciwko prawie wszystkim politykom PiS-u, którzy co chwilę kłamią i to z premedytacją. Okłamywanie li to często bezczelne ludności kraju jak widać nie jest przestępstwem tylko elementem rządzenia.
  Jakby policzyć tylko kłamstwa które wygłosił publicznie sam Jaśnie Pan Prezes to już byłaby pokażna liczba. I co ? I nic.
  Ale w ramach bezkompromisowej walki ze zdradzieckimi mordami jak widać bezkarnie można.
  Po to przecież potrzeba było "dobrej zmiany" w aparacie śledczo-sądowym.

  Tak trzymać.

  Ale miecz sprawiedliwości jednak mimo, że niewidoczny - wisi i spadnie we właściwym czasie.

 • 99venus

  Oceniono 13 razy 11

  A co z kłusownikiem i oszustem Szyszką i jego kapelanem,który sznurkiem udusił postrzelonego nielegalnie rysia??

 • stanislaw.sk

  Oceniono 11 razy 11

  A co ze śledztwem w sprawie otrzymania świadectwa maturalnego przez J.Kaczyńskiego? Jak to możliwe, że mimo dwóch ocen niedostatecznych w klasie X dostał promocję do klasy XI, a następnie świadectwo ukończenia LO dzięki interwencji min. oświaty tow. Kuberskiego?

 • faustxyz

  Oceniono 15 razy 11

  To się wykazali, a gdzie te afery PO, spisane na dzień dobry przez kaczystów, na papierach toaletowych, bo to były listy takiej długości, podtarli sobie nimi kupry? Tylko tyle zostało - broń pana Grabarczyka?
  Tymczasem Morawiecki, bankster, łgał, że nie przyznawał kredytów frankowych, okazuje się, że w swej genialności sam taki wziął, ale Petru dalej w tym temacie sekowany, a mająteczek bankster-premier na żonę przepisał co by w oczy nie kuł wyborców partii populistów.
  Co z wyszczerzoną za kaskę z PCK Zaleską? Co ze stodołą Szyszki, co z szyszki kumplem, klechą który zamordował rysia, acha to ziobrowej prokuratury nie interesuje. Tak samo, jak Bierecki, złodziej i sponsor pisich mendiów i Rydzykowych, sam Rydzyk też poza zainteresowaniem pseudo prokuratury.
  Co ze sprawą zamordowanego paralizatorem, a spoko to pisie kulsony, Błaszczak i Klempa - takim włos z doopy nie spadnie. Co z Edkiem Szydło, nie dość, że szkołę chapnął nieuczciwie, to żona napchała tam potem państwowej i unijnej kasiory, kto wierzy że nie uszczknęli z tego dla swej świętej familii?
  Co z ładowaniem kasiory w pisie media, poprzez chamskie i toporne rzekome "wygrywanie" konkursów?
  Aha broń Grabarczyka, straaaaszna sprawa, bo ten Grabarczyk to frajer, nie to co Naczelnik, ma wiele sztuk broni wokół, nie musząc jej dźwigać, bo ma ochronę za nasze. Dojna zmiana...

 • poppers68

  Oceniono 9 razy 9

  Waga tych zarzutów porównywalna z zegarkiem Nowaka, ośmiorniczką bezczelnie zjedzoną przez ministra Sienkiewicza oraz ciepłą wodą w kranie jako synonimu biedy i ruiny kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX