Morawiecki wprowadza nowy sposób zarządzania. Zwalniać ministrów "pomoże" algorytm

Premier Mateusz Morawiecki ma poinformować o tym, które stanowiska wiceministrów zostaną zlikwidowane. - Kilkanaście osób odejdzie z rządu - zapowiedział w TVN24 szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Jak mówił Mateusz Morawiecki, liczba stanowisk zostanie zmniejszona znacząco. - Mamy łącznie 126 osób na stanowiskach ministerialnych i wiceministerialnych, sekretarzy i podsekretarzy stanu. Chcemy tę liczbę zredukować o 20-25 procent - zadeklarował.

- Kilkanaście osób, kilkunastu wiceministrów odejdzie z rządu - zapowiedział Michał Dworczyk w programie „Jeden na jeden” w TVN24. Przekonywał, że premier wprowadza "nowy system zarządzania". Chodzi m.in. o to, że podsekretarze stanu z tego korpusu politycznego przejdą do służby cywilnej.

Na te decyzje o zmianach liczby wiceministrów miał m.in. wpływ pewien algorytm, pewien model. Wyliczając liczbę osób, która powinna być w kierownictwie każdego ministerstwa, model brał pod uwagę wysokość budżetu, liczbę zatrudnionych w resorcie i liczbę zadań

- powiedział Dworczyk. Po tym Morawiecki konsultował to z szefami resortów.

Wszystko, by sprawnie zarządzać państwem

Wcześniej szef kancelarii premier wyjaśniał, że chodzi o to, by rząd miał charakter bardziej ekspercki niż polityczny. Wedle zapowiedzi podsekretarze stanu będą musieli zrezygnować z działalności w partiach i nie będą mogli się wypowiadać w sprawach politycznych.

Z kolei rzecznik rządu Joanna Kopcińska przypominała o tym, że premier zlecił przeprowadzenie w każdym ministerstwie audytu. "Wszystko tylko i wyłącznie po to, aby sprawnie zarządzać państwem polskim, wprowadzać reformy w wielu obszarach, budować silną gospodarkę i pozycję Polski nie tylko w Europie, ale i na całym świecie" - dodała.

Mateusz Morawiecki, oprócz "odchudzenia" rządu, zapowiedział także likwidację wszelkich nagród i premii dla ministrów i wiceministrów.

Morawiecki "zarabiał takie pieniądze, jakie zarabiają prezesi"

Dworczyk odniósł się do doniesień "Newsweeka" o tym, że premier ma rzekomo ukrywać część swojego majątku. Morawiecki miał przepisać warte miliony złotych nieruchomości na żonę przed tym, jak zaangażował się w politykę. 

- To absolutnie oburzające że różnego rodzaju sugestie i pomówienia są formułowane pod adresem premiera - stwierdził szef KPRM. Podkreślił, że Morawiecki pracował jako szef komercyjnego banku i "zarabiał takie pieniądze, jakie zarabiają prezesi".

- Robienie z tego sensacji jest dla mnie przejawem wyłącznie braku dobrej woli, czy też niechęci politycznej. Tutaj nie ma żadnej sensacji - ocenił Dworczyk. 

Więcej o:
Komentarze (109)
Mateusz Morawiecki wprowadza nowy sposób zarządzania
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 34 razy 30

  Najpierw rozpędzili maszynę przyjmowania "swoich" miernot, wprowadzili ustawę likwidującą konkursy w służbie cywilnej, naładowali wszędzie pisiewiczów bez kompetencji, rozbudowali aparat państwowy wiceministrami a teraz ratują Polskę i "usprawniają działanie systemu" ???
  A algorytm nazywa się Kaczyński bo morawiecki nie ma żadnego wpływu na najważniejsze stanowiska w kraju

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 16

  "To absolutnie oburzające że różnego rodzaju sugestie i pomówienia są formułowane pod adresem premiera"
  -----
  Niby dlaczego?

  Swieta krowa, niczym swieta ‘krowa – Kim - Kwak?

  Zalewac opozycje i suwerena kaczym lajnem jest OK , ale nikt nie prawa powiedziec slowa prawdy o stronie rzadzej?!

  8 lat pokatastorfalnych jezdziliscie nie tylko po trumnach Waszych najblizszych, ofiarach tej katastorfy, ale i na bylych wladzach.

  Zdobyliscie wladze i nadal jezdziecie na trumnach najblizszy i po opozycji!

  Osmiorniczki Was razily, bedac sami niczym hydry, rekiny i osmiornice, hieny sepy i szakale, zerujace na wlasnej Ojczyznie!

 • jxl82

  Oceniono 20 razy 16

  Może taki sposób zarządzania "Związana z PiS spółka Srebrna chce sprzedać projekt "Srebrna Tower". Robi to za pomocą spółki, która do nieruchomości nie ma praw.Jedynym właścicielem jest firma Srebrna sp. z.o.o. Jednak projekt "Srebrna Tower" sprzedaje cypryjska spółka Conarius. To pośrednik, dzięki któremu PiS chce uniknąć płacenia podatku w Polsce. Dzięki takiej operacja spółka zaoszczędzi kilkanaście milionów zł." Co na to algorytm?

 • bert2407

  Oceniono 19 razy 13

  Gdyby nie zBtejza z Po i afera z nagrodami nigdy by tego kamuflażu z pozornym zwalnianiem wiceministrów nie było..Grunt się pali pod nogami Pisu.To kolejny manewr ratowania upadłego wizerunku Pisu.

 • kruk6666

  Oceniono 14 razy 10

  He,he , znowu ustawka dla "ciemnego ludu","podsekretarze stanu z tego korpusu politycznego przejdą do służby cywilnej" , to tzw. rotacja , rotuj się kto może.

 • gramaar

  Oceniono 14 razy 10

  Obawiam się, że ten pan nie wie, co to jest algorytm. Poza tym 20-25 % ze 126 to 25-31 osób, a nie kilkanaście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX