Wyciekły instrukcje dla członków PiS-u ws. "kryzysu premiowego". Prezes narzucił interpretację

"Politycy PO powinni przekazać swoje nagrody z 8 lat rządów na Caritas" - takie zdanie według partyjnej instrukcji mają wypowiadać politycy PiS, pytani o wysokie premie dla ministrów rządu.

Szczegóły tzw. przekazu dnia, w którym znalazły się wytyczne dla polityków partii Jarosława Kaczyńskiego podaje "Super Express". Gotowe formułki do wygłaszania przed mikrofonami dotyczą spraw, którymi szczególnie interesują się media. W ostatnim czasie to relacje Polski z USA i nagrody dla ministrów połączone ze skargami niektórych na niskie zarobki. 

Co mają mówić politycy na temat kilkudziesięciotysięcznych nagród, którymi zostali obdarowani ministrowie rządu Beaty Szydło i urzędnicy Kancelarii Prezydenta? Prezes narzucił interpretację. 

'Premie dla członków rządu to nie były jednorazowe nagrody. Opozycja posługuje się zsumowanymi kwotami, aby wywołać medialny poklask. Jeśli PO przeszkadzają nagrody, niech zaczną od sprzątania swojego podwórka. Byli ministrowie i powiązani z nimi urzędnicy powinni przekazać swoje nagrody z 8 lat rządów na Caritas' - czytamy w dokumencie

W sprawie pogarszających się relacji ze Stanami Zjednoczonymi po przyjęciu przez parlament nowelizacji ustawy o IPN politycy PiS mają przykazane podkreślać, że "dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona".

Nie ma też mowy o żadnych konsekwencjach, ani zamkniętych drzwiach do Białego Domu dla Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy, bo "kontakty pozostają na dotychczasowym poziomie".

Publikowanie takich informacji świadczy o wojnie informacyjnej prowadzonej z polskim rządem przy pomocy fake newsów. Dziś wielu dziennikarzy nie jest w stanie przeprosić za takie zachowanie - napisano w instrukcji.
Więcej o:
Komentarze (339)
Przekazy dnia według PiS. Wszyscy w partii wiedzą, co mówić w sprawie nagród dla ministrów
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 114 razy 106

  Z tym Caritasem to bym się nie rozpędzał, bo się ktoś w końcu upomni o jakieś sprawozdanie finansowe tej instytucji.

 • czechy11

  Oceniono 99 razy 93

  Podobno Szczerski dogadał się z woźnym w Białym Domu ze wpuszcza go do WC. PiSlam TV już szykuje triumfalne newsy wctej sprawie😂😂😂

 • czechy11

  Oceniono 98 razy 90

  Po 3-ch latach PiSowdka kasta na swoje przekręty ma jedyna odpowiedz a PO robiła bla bla bla.

 • czechy11

  Oceniono 96 razy 90

  Złodziej mówi sto lat temu tez kradli żenująca PiSowska Nadzwyczajna Kasta.

 • czechy11

  Oceniono 87 razy 77

  PiSowcy mam dla was smutna wiadomość. Ten przekaz już nie działa wręcz was ośmiesza. Trochę wam się zapomniało ze rządzicie już 3 lata i miało być lepie. A wasza pazerność i poczucie bezkarności PiSowska Arogancka Kasto słychać i czuć już wszędzie jak śmierdzi. I dlatego przegracie wybory.

 • hiperon59b

  Oceniono 70 razy 68

  Pan premier Mateusz Krzywousty, jako minister finansów wprowadził tą kreatywną księgowość aby nikt się nie zorientował, że do pensji co miesiąc dolicza się dodatek w formie premii ministrom. Teraz pan premier Mateusz Krzywousty udaje, że nic się nie stało, że będzie mniej ministrów w rządzie i takie tam inne dyrdymały. Myśli pewnie że ciemny lud to kupi. Nie panie premierze Mateuszu Krzywousty, ciemny lud tego nie kupi tylko w wyborach podziękuje takiej bezczelnej aroganckiej władzy i żadne sondaże tego nie zmienią. Ta ekipa już powinna się zacząć pakować.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 64 razy 54

  PISOWSKI BARANIE JAK WIDZIAŁEŚ PRZEKRĘTY TRZEBA BYŁO ZGŁASZAĆ ,NIE MILCZEĆ!TERAZ TY OKRADASZ POLAKÓW!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX