Misiewicz wróci? "Jestem do dyspozycji, jeśli ktoś chce wykorzystać moją wiedzę"

Po długiej nieobecności w mediach Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik MON, bliski współpracownik Antoniego Macierewicza (w przeszłości szef jego gabinetu politycznego), pojawił się w Polsat News w programie "Dobry wieczór Polsko".

Bartłomiej Misiewicz był pytany o to, czy ma jeszcze kontakt ze swoim dawnym przełożonym. Jak mówił, miał jedynie sporadyczne okazje do kontaktowania się z Antonim Macierewiczem. - Dosłownie kilka razy rozmawialiśmy, ja jestem już poza polityką, wycofałem się z tej działalności - doprecyzował były rzecznik MON.

Misiewicz wyjaśniał też, że Macierewicz to człowiek "wyjątkowo zajęty". Wówczas padło pytanie ze strony prowadzącego, czy zdarzało się, by były szef MON dzwonił do niego z prośbą o poradę. - Pan minister jest na takim poziomie i szczeblu politycznym, że radzi sobie bez żadnych konsultacji, myślę, z kimkolwiek, świetnie - odpowiedział.

Plany Bartłomieja Misiewicza

Jak wyznał Bartłomiej Misiewicz, żałuje, że nie skończył studiów wcześniej (przerwał prawo na UKSW), a dopiero teraz nadgania czas.

W tym roku będę bronił licencjatu w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Będę pisał o Szczycie NATO - wyjawił.

Dodał też, że "nie pomyślał", gdy wyszedł do klubu w Białymstoku (media obiegła wtedy informacja o jego imprezowaniu).

Na razie próbuję swoich sił. Jeśli ktoś kiedykolwiek zechce wykorzystać moją wiedzę, doświadczenie, a także do tego żebym mógł dalej pracować dla Polski, dla ojczyzny, to jestem do dyspozycji - zapewnił Bartłomiej Misiewicz.

Dodał, że wciąż przygląda się temu, co dzieje się w Polsce i "z politowaniem patrzy na hipokryzję totalnej opozycji".

Kim jest Bartłomiej Misiewicz?

Bartłomiej Misiewicz był jednym z najbliższych współpracowników byłego już ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Był witany z honorami  podczas niektórych uroczystości z udziałem wojska. Generał Waldemar Skrzypczak mówił wprost o silnej pozycji Misiewicza; twierdził, że został zdymisjonowany za krytykę młodego pracownika Macierewicza.

Misiewicz pełnił w MON funkcję rzecznika prasowego, z ramienia szefa tego resortu wszedł również w skład rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Po fali krytyki zrezygnował z tej posady, by kilka miesięcy później objąć w PGZ stanowisko pełnomocnika zarządu ds. komunikacji.

Jego kariera na tym stanowisku także nie trwała długo - umowę z Misiewiczem wkrótce rozwiązano, a on sam został najpierw zawieszony w prawach członka PiS przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a później usunięty z partii decyzją specjalnie powołanej do tego komisji.

Czy niepełnoletni powinni głosować w wyborach? Malta wprowadziła nowe prawo. Słusznie?

Więcej o:
Komentarze (224)
Bartłomiej Misiewicz o Antonim Macierewiczu i swoich planach
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 48 razy 44

  Ciężko się żyje bez szerokiego, pisowskiego koryta i bez mecenasa z 15 milionami limitu na kartach kredytowych?
  Ciekawe na jaką posadę dla dobra ojczyzny liczy ten pomocnik aptekarski? Bo widzę że nawet wydziału zwykłego prawa u Rydza jeszcze nie skończył

 • dante_waw

  Oceniono 46 razy 42

  Kochasiu... metryki nie oszukasz... twoj mentor fotografuje sie juz w obecnosci mlodszych i gladszych mlodziencow.....

 • mer-llink

  Oceniono 43 razy 41

  To Rektor Wybitnej Uczelni TOruńskiej Rydzyk TAdeusz sie spieszy nad wyraz:
  w rok pan Misiewicz skończył u niego studia I stopnia.
  Hurraaa!! W najbliższy piatek magisterium Pana Miseiwcza.
  A tuz po Wielkanocy - Doktorat z Uczelni Ojca Rydzyka!!!

  P.S> Że co, ze "stopnie i tytuły naukowe" z tej uczelni nic nie warte? A kto się przejmuje wiedzą absolwentów. Najwazniejsze, ze na papierach jest stempel i podpis TOrunianina i od razu mnóstwo ofert pracy: a to w TVP Pana Kurskiego, a to w Minsiterstwach licznych (najlepiej MSZ), a to w Inspektoracie Nasiennictwa na posadzie Prezesa, a to 4 Rady nadzorze w spółkach slarbu państwa...To wszystko po piątku spadnie na barki Pana Misiewicza. Zyc nie umeirac.

 • klara551

  Oceniono 40 razy 38

  Doświadczenie w sprzątaniu apteki ma być ofertą? Przerost formy nad treścią.

 • uszatek_2

  Oceniono 27 razy 27

  ... "Jestem do dyspozycji, jeśli ktoś chce wykorzystać moją wiedzę" .... Chłopak, a jaką ty masz wiedzę...? , o czym...? - taką wiedzę jak zgarnąć parę złotych to mają wszyscy.... a szczególnie wierchuszka "dojnej zmiany" i ojciec z Torunia... - więc się nie wygłupiaj...

 • antoszek22

  Oceniono 29 razy 27

  W galerii poszukują odpowiedzialnej osoby na stanowisku Chief Supervisor Pharmacy Clean Operating Officer, co drugą niedzielę na prawo od wejścia.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 30 razy 26

  Misiek ma na pewno głęboką wiedzę. Już Antek ją solidnie pogłębił...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX