Ambasador Izraela mówi o obudzonych antysemickich demonach. Gowin: dolała oliwy do ognia

Słowa ambasador Izraela w Polsce podczas obchodów 50. rocznicy Marca'68 były mało przemyślane i niepotrzebne - stwierdził wicepremier Jarosław Gowin.

Anna Azari powiedziała podczas obchodów 50. rocznicy Marca '68 m.in., że wyrzucenie Żydów z Polski było rozkazem całkowicie moralnie nielegalnym i ze przez długi czas nie mogła zrozumieć jak mogło do tego dojść.

Przez ostatnie półtora miesiąca już wiem, jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie - nawet, kiedy w kraju prawie nie ma Żydów. Są ludzie, którzy mówią, że wtedy nie było Polski" - mówiła Azari.


Jarosław Gowin powiedział w TVP Info, że słowa ambasador "dolewają oliwy do ognia" w dobie sporu z Izraelem o nowelizację ustawy o IPN.

Skala antypolonizmu, który ujawnił się przy okazji całego tego zamieszania wokół ustawy o IPN-ie jest bez porównania większa w środowiskach żydowskich niż skala antysemityzmu w Polsce - stwierdził.

Dodał, że mówi o tym "nie po to, żeby ten antysemityzm w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać, bo ci, którzy dzisiaj głoszą hasła antysemickie sprzeniewierzają się zasadom moralnym" . Podkreślił, że antysemityzm, podobnie jak antypolonizm, jest formą rasizmu. 

Ustawa o IPN
Znowelizowana ustawa o IPN została skierowana przez prezydenta Andrzeja Dudę do zbadania przez Trybunał Konstytucyjny. Nowelizacja wprowadza między innymi przepisy, zgodnie z którymi każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Więcej o:
Komentarze (287)
Gowin krytykuje słowa ambasador Izraela: dolewa oliwy do ognia
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 66 razy 36

  Pis.dzielce wymyśliły ustawę , która ma bronić dobrego imienia Polski.
  Efekt jest taki że cały świat mówi teraz o polskim antysemityzmie i zastanawia się co jeszcze mamy na sumieniu i co jeszcze ukrywamy.....

 • magdolot

  Oceniono 60 razy 34

  Pan Gowin powiedział to, co powiedział "nie żeby ten antysemityzm w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać", tylko żeby go jeszcze ciut... podsycić. :-(

 • lodzermensz1

  Oceniono 57 razy 29

  Panie Gowin, trzeba nie mieć sumienia by mówić takie rzeczy podczas gdy opłacane z publicznych pieniędzy trolle masowo produkują w internecie antysemicką propagandę, pod wodzą Jenota, Szefernakera i reszty tej czeredy, z którą pan się zadał.

 • oloros11

  Oceniono 62 razy 24

  prawda Polakow zawsze bolala i w swoim katolickim odruchu najpierw zamiataja pod dywan a pozniej pluja

 • cmochall

  Oceniono 36 razy 20

  Zasady moralne ? w ustach Pana Gowina to jakas kpina

 • norman67

  Oceniono 34 razy 20

  NawQ..ać kogo można, to tylko PiS potrafi, aż Waszyngton pokazuje suwerenowi drzwi. Parias na dwór wyp..lać. Tylko naszą kasę na dzieciorobów potrafią rozdawać. Polska w ruinie - taki cel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX