Mianował ją Macierewicz, miała zajmować się kobietami w armii. Błaszczak właśnie jej podziękował

Mariusz Błaszczak zlikwidował stanowisko pełnomocnika ds. wojskowej służby kobiet. Dwa lata temu objęła je mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz, późniejsza rzecznika Antoniego Macierewicza.

7 marca  minister obrony narodowej zlikwidował stanowisko pełnomocnika ds. wojskowej służby kobiet. Jak informuje Onet, dotychczas pełniła je Anna Pęzioł-Wójtowicz, która za rządów Antoniego Macierewicza w MON zrobiła zawrotną karierę. Pęzioł-Wójtowicz została powołana na pełnomocnika 8 marca 2016 r. Wówczas miała stopień majora - dojście do rangi pułkownika zajęło jej niecałe dwa lata. Po drodze była rzeczniczką prasową resortu oraz wiceszefową Centrum Operacyjnego MON.

W ramach swojego stanowiska miała reprezentować żeńską stronę w armii i proponować ministrowi odpowiednie rozwiązania. Już w czasie piastowania tej funkcji portal opisał sprawę kapral Anny, wobec której dowódca batalionu w Mazowieckim Oddziale Żandarmerii Wojskowej miał dopuścić się napaści seksualnej.

Dziennikarze na początku nie mogli się skontaktować z płk Pęzioł-Wójtowicz. W końcu jednak pełnomocniczka ds. wojskowej służby kobiet zapewniła, że sprawa zostanie wyjaśniona. Ostatecznie kapral Anna, o której pisał Onet, została zwolniona. Dopiero w 2018 r. do służby przywrócił ją Mariusz Błaszczak, obecny szef MON.

Zawrotna kariera Pęzioł-Wójtowicz według Onetu była krytykowana w armii. Niedługo przed styczniową rekonstrukcją rządu w obawie przed dymisją przeniosła się na mniej eksponowane stanowisko w Wojskowej Akademii Technicznej. Cały czas była jednak pełnomocniczką ds. wojskowej służby kobiet. 7 marca stanowisko to zostało zlikwidowane. Jednocześnie dzisiaj szef resortu zapowiedział wzmocnienie Rady ds. Kobiet w Wojsku Polskim. Do rady mają wejść kobiety z Wojsk Obrony Terytorialnej.

"Budujemy armię nowoczesną i narodową". Macierewicz podsumował dwa lata w ministerstwie obrony

Więcej o:
Komentarze (71)
MON. Mariusz Błaszczak likwiduje stanowisko pełnomocnika ds. kobiet
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 40 razy 34

  Zmiany miernot i lizusów na inne partyjne miernoty i lizusy nie czynią państwa lepszym

 • jxl82

  Oceniono 38 razy 34

  Skoro Maciarenko był najlepszym ministrem obrony w historii, to dlaczego czyścicie złogi po nim aż do kości? Zostawicie sobie coś po nim na pamiątkę? Kosmyk włosów?

 • czechy11

  Oceniono 32 razy 28

  Pozbyli się już wszystkich lizusów świra wstawili nowych lizusów deficytu intelektualnego a świr nadal jak okupował gabinet ministra tak okupuje. To się chyba nazywa państwo teoretyczne albo aby lepiej pasowało folwark teoretyczny.

 • def11

  Oceniono 30 razy 24

  Antoni co z ciebie za mężczyzna, ani Misia ani kobiety nie potrafisz obronić :)

 • tadjan

  Oceniono 29 razy 23

  i gdzie się miernoto podziejesz? znajdą ci coś, czy tylko kopa w dudę dadzą?

 • kazek100

  Oceniono 24 razy 22

  I co pani Aniu? Warto było tracić twarz dla tego głupola i krętacza Macierewicza? Twarz ma się tylko jedną. To się nie odstanie, a pani zawsze już będzie karierowiczką, która przykleiła się do jednego z największych szkodników współczesnej Polski.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 25 razy 21

  Zajmowała się kobietami w armi , a Antonio chłopcami.

 • szaja25

  Oceniono 21 razy 19

  Awanse według uznania i humoru, a co mają powiedzieć żołnierze, którzy za ciężką służbę zostają przez jakiegoś świra obrzucani obelgami o zdrajcach? Nie mogą zaprotestować, bo to przecież minister obrony narodowej.

 • cezar85

  Oceniono 21 razy 17

  chyba normalne, że trzeba się pozbyć wtyczek świroniego

  więc tutaj błaszczaka rozumiem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX