Szczerski po spotkaniu w USA mówi o atmosferycznych wpływach. O notatce milczy

Szef gabinetu prezydenta po spotkaniu w Waszyngtonie stwierdził, że nowelizacja ustawy o IPN nie wpłynęła zasadniczo na stosunki polsko-amerykańskie. Jedynie "atmosferycznie".
To była godzinna rozmowa. Przekaz jest jeden: sojusz polsko-amerykański jest silny jak zawsze

- powiedział Krzysztof Szczerski podczas spotkania z dziennikarzami po spotkaniu z Wessem Mitchelem, asystentem amerykańskiego sekretarza stanu ds. Eurazji. Szef kancelarii prezydenta odniósł się do nowelizacji ustawy o IPN.

Drugim obszarem treści relacji polsko-amerykańskich jest różnica zdań dotycząca oceny polskiej nowelizacji ustawy o IPN. To rzeczywiście jest temat, gdzie opinie amerykańskie są bardzo krytyczne

- przyznał szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Dyskusja na temat ustawy nie przenosi się na kwestie sojuszu polsko-amerykańskiego, na relacje dyplomatyczne ani relacje między naszymi krajami

- powiedział Krzysztof Szczerski.

"Wpłynęła jedynie atmosferycznie"

Gdy podczas pytań dziennikarzy dziennikarze dopytywali o wpływ ustawy o IPN na relacje polsko-amerykańskie, Szczerski stwierdził, że ta wpłynęła na nie jedynie „atmosferycznie”.

To znaczy, że kontekst atmosferyczny jest dzisiaj gorszy niż był. Pojawiło się wiele artykułów, opinii, krytycznych uwag. Bez wątpienia atmosferycznie dzisiaj sytuacja jest trudniejsza niż była przed ustawą. Natomiast na pewno nie wpływa ona na treść, a dla osób, które są odpowiedzialne za politykę amerykańską i polską, najważniejsza jest treść, substancja relacji polsko-amerykańskich. A ona (nowelizacja ustawy o IPN – red.) na tę substancję w ogóle nie wpłynęła.

- stwierdził.

Szczerski o notatce: "Nie mogę na ten temat rozmawiać"

Z kolei zapytany o notatkę, o której we wtorek poinformował Onet, Krzysztof Szczerski powiedział, że nie może na ten temat rozmawiać.

Notatka jest dzisiaj przedmiotem działań prokuratury, nie mogę na ten temat rozmawiać, bo jest to kwestia przestępstwa

- stwierdził. Dociskany przez dziennikarzy nie chciał odpowiedzieć, czy pracownicy Pałacu Prezydenckiego znali jej treść.

To kwestia przestępstwa, nie mogę mówić w toku postępowania prokuratury o jakichkolwiek okolicznościach związanych z tą notatką, jeśli ona w ogóle była, ponieważ tę sprawę prowadzi dzisiaj prokuratura

- powtórzył.

Na antenie TVP Info wypowiedź Szczerskiego wyemitowano około 20 minut później. Tę część konferencji, podczas której dziennikarze zadawali niewygodne pytania, pominięto.

Więcej o:
Komentarze (133)
Krzysztof Szczerski o ustawie o IPN: "Wpłynęła atmosferycznie"
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 37 razy 35

  wpływy są "atmosferyczne" ,to dla ciemnego ludu
  a mądrzejsi zadają ci pytanie ,czy twój pracodawca może wejść do Białego Domu ?

 • kotmiki

  Oceniono 33 razy 31

  Szczerski to pajac ,w ogóle pisobolszewicy działają jak w maginie nie mając pojęcia o dyplomacji nie rozumieją jej języka bo potrzebują walenia między oczyi taka forma dyskusji do nich dociera .Fazit ten obwies niczego nie zrozumiał nie zrozumiał,że Duda i Krzywousty sa Persona non grata dla USA a do czasu wywalenia teu kibolskiej ustawy nic się nie zmieni albo zaostrzy bo środowiska żydowskie nie popuszczą.
  Nikt nie zakłamie prawdy, że Polacy zabili w II wojnie światowej więcej żydów niż niemców ,zabili bo ich nienawidzili a polowania na żydów to była w tamtych czasach normalność ,pomoc i ukrywanie była wyjątkiem.
  Te fakty są powszechnie znane w USA

 • taroudant

  Oceniono 31 razy 29

  No to se pogadał z asystentem sekretarza przy poczekalnianym stoliczku. Nawet mu kawy ani wody nie zaproponowali. Zapewne dostał paciorki i perkal jako prezent dla Kurdupla.

 • Mariusz Dziech

  Oceniono 30 razy 28

  Wstaliśmy z kolan, że hej - Polski Minister przeleciał przez Atlantyk, stracił kilka dni, żeby porozmawiać 1 GODZINĘ z ASYSTENTEM ds. EURAZJI Sekretarza Stanu?.
  Ciekawe jaki był koszt tego wyjazdu?

 • and_raman

  Oceniono 28 razy 26

  Szczerski nic nie załatwił w Stanach. I tym samym potwierdził blokadę dyplomatyczną polskiego prezydenta i premiera przez Biały Dom. Szczerski miał załatwić jakiekolwiek spotkanie prezydenta Dudy z Trumpem lub choćby z wiceprezydentem Pencem, gdy PAD przyjedzie w maju do USA, aby w ONZ otworzyć miesięczne przewodzenie przez Polskę Radzi Bezpieczeństwa ONZ. Widać nic Szczerskiemu nie udał się załatwić i Biały Dom nie chce spotkać się z Dudą. Jakby coś załatwił, pochwaliłby się na pewno. Desperacka misja ratunkowa Szczerskiego na rzecza PAD skończyła się porażką.

 • pismobeach1989

  Oceniono 28 razy 26

  "Notatka jest sprawa prokuratury" . Pewnie dla was pisowcow. W demokracjach ujawnianie klamstwa rzadu nie jest karalne.

 • szaja25

  Oceniono 30 razy 26

  Przekaz jest jeden: sojusz polsko-amerykański jest silny jak zawsze
  ----------------------------------------------------------------------------------------
  To dlaczego takiej sraczki dostaliście?

 • berek-oberek

  Oceniono 30 razy 26

  "wpłynęła na nie jedynie atmosferycznie?"

  Ktoś puścił cichego bąka i wszyscy próbują dociec kto to taki...... czy też jaki?

 • ks.pedofil

  Oceniono 29 razy 25

  Zastanawiam sie, w koncu wyksztalcony facet. Jak latwo przychodzi im klamanie. To chyba sie z domu wynosi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX