Imperium Rydzyka z kolejnymi rządowymi dotacjami. Tym razem na "budowanie pozycji Polski"

Fundacja i uczelnia związane z o. Tadeuszem Rydzykiem dostaną pieniądze od Ministerstwa Spraw Zagranicznych na realizację projektów dotyczących polskiej dyplomacji. Ma to służyć "budowaniu silnej Polski na arenie międzynarodowej".

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło wyniki konkursu na projekty zatytułowanego "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018". Resort przeznaczył na ten cel 4,8 mln zł.

Jak czytamy w dokumentach MSZ, projekty mają "budować silną pozycję Polski na arenie międzynarodowej" poprzez m.in. "promowanie wiedzy na temat Polski, w tym jej historii, kultury, nauki, gospodarki i społeczeństwa".

"Priorytetowo traktowane będą projekty, które wykorzystują nowoczesne narzędzia komunikacji (istniejące portale, serwisy internetowe) umożliwiające skuteczne dotarcie do grup docelowych, w tym poprzez media społecznościowe" - podawało MSZ. 

Imperium o. Tadeusza Rydzyka w gronie zwycięzców

Jak wynika z ogłoszonych wyników, kwotę 156 780 zł na projekt "Wdzięczni za niepodległą Polskę" otrzyma założona przez o. Tadeusza Rydzyka Wyższa Szkoła Kultury Społecznej I Medialnej w Toruniu.

Pieniądze dostanie również powiązana z o. Rydzkiem Fundacja Lux Veritatis na realizację projektu "Rotmistrz Pilecki - przywrócenie pamięci" - 180 tys. zł.

Łącznie podmioty powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały zatem ponad 336 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE: Ojciec Rydzyk pochwalił się samochodami "od bezdomnego". Sprawą zajęła się prokuratura>>>

Jak w styczniu informował "Newsweek", podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem otrzymały od rządu Prawa i Sprawiedliwości, a także państwowych spółek, niemal 70 milionów złotych. W tych wyliczeniach uwzględniono również dotacje, które jeszcze nie zostały wypłacone.

Wśród tych kwot znajduje się m.in. 3,8 mln zł, czyli koszt szkoleń i kampanii przeciwko przemocy zamówionych przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a także blisko 1 mln zł, które Ministerstwo Nauki ma przekazać na toruńską uczelnię o. Rydzyka.

Pieniądze trafią również do Fundacji Klubów Gazety Polskiej. 176,5 tys. zł ma zostać przeznaczone na realizację projektu "Witold Pilecki - promocja wielkich Polaków na świecie w roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości".

Więcej o:
Komentarze (225)
Imperium Tadeusza Rydzyka z rządowymi dotacjami. Pieniądze od MSZ
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 54 razy 44

  Pół narodu zrzuca się co roku na WOŚP, żeby uzbierać sumę podobną do tego, co pisi rząd lekką ręką daje toruńskiemu tasiemcowi.

 • antekpociecha

  Oceniono 33 razy 27

  PO by musiało wykupić wszystkie ośmiorniczki na świecie na 100lat co temu $&* dało pis w ciągu roku

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 34 razy 24

  5 baniek dla Ojdyra w Maybachu na budowanie silnej pozycji Polski na arenie międzynarodowej... buahhaaaa haaaa haaaaa
  nigdy w historii Polski, no możne w czasach kompletnego upadku Rzeczpospolitej w epoce rządów Saskich, kiedy to w latach 1700–1721 pomiędzy Królestwem Danii i Norwegii, Rosją, Saksonią, Prusami z jednej strony a Szwecją z drugiej, toczyła się wojna północna, ale kampania i działania wojenne odbywały się na terytorium i kosztem Rzeczpospolitej, wiec nigdy w historii pozycja Polski na arenie międzynarodowej nie była tak beznadziejnie słaba i nic nie znacząca jak obecnie za "rządów" PiSu

 • antekpociecha

  Oceniono 27 razy 23

  Nie dość że sypią mu naszą kasę już bez opamiętania to jeszcze na "budowanie pozycji Polski"
  Co na to choćby ludzie w kolejkach do lekarzy, rodzice chorych dzieci co muszą żebrać na leczenie i leki?

 • glencok

  Oceniono 29 razy 23

  Panie Rydzyk , nie wstyd panu zawłaszczać pieniądze z naszych podatków, na które my codziennie pracujemy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX