Słupska Platforma zwalcza Biedronia? Schetyna: Trzeba szanować matematykę i werdykty wyborców

Jacek Żakowski powiedział, że słupska Platforma zwalcza prezydenta Roberta Biedronia. Odpowiedź gościa TOK FM, Grzegorza Schetyny, była krótka. - Trzeba szanować werdykty wyborców - powiedział szef PO.

Dziennikarz rozmawiał z przewodniczącym Platformy o przekształceniu KRS przez PiS i Kukiz'15, 50. rocznicy wypędzenia Żydów z Polski w marcu 1968 r., stosunkach polsko-amerykańskich i niezależnej od PO kandydaturze Pawła Adamowicza na prezydenta Gdańska.

Jednym z wątków dyskusji była strategia Platformy przed wyborami parlamentarnymi, które mają się odbyć w 2019 roku. - My jesteśmy w kontakcie z Nowoczesną, rozmawiamy na temat dużej koalicji - powiedział Grzegorz Schetyna.

Czytaj też: Kto zorganizuje jesienne wybory? Nie ma chętnych na urzędników wyborczych. I wcale nie dziwi, że nie chcą się zgłaszać

Zdaniem polityka w jej skład wejdą także ruchy miejskie i lewica. Według Schetyny taka koalicja będzie gotowa przed wyborami parlamentarnymi, by odebrać PiS-owi władzę. - To nie są prywatne wycieczki czy prywatne ambicje, to musi być część wielkiego projektu - argumentował przewodniczący Platformy.

Żakowski: Platforma zwalcza Biedronia

Wtedy swoje wątpliwości w sprawie wielkiej koalicji wyraził Jacek Żakowski. Publicysta powiedział, że w Warszawie w wyborach na prezydenta miasta może wystartować Robert Biedroń, prezydent Słupska. - Platforma zwalcza go razem z PiS-em - powiedział prowadzący Poranka TOK FM.

Odpowiedź Grzegorza Schetyny była zdecydowana. - Trzeba szanować matematykę i werdykty wyborców. Jeżeli ktoś ma mniejszość w radzie miejskiej, to musi znajdować porozumienie także z klubami opozycyjnymi. Na tym polega dojrzałość polityczna. Mówię o tym wszystkim także "swoim" prezydentom, dotyczy to również Roberta Biedronia - powiedział przewodniczący Platformy.

Według Grzegorza Schetyny wielka koalicja w stolicy jest projektem możliwym do zrealizowania. - Zaczęliśmy od porozumienia Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej i będziemy ją (koalicję - red.) rozszerzać. Czy o środowiska lewicowe? Jestem przekonany, że tak. Na tym polega pomysł na tę serię wyborów: być razem i szukać tego, co jest wspólne, co jest demokratyczne, co jest wolnościowe, co jest obywatelskie, co jest skuteczne i wygra z PiS - skonkludował Schetyna.

Więcej o:
Komentarze (44)
Grzegorz Schetyna o wielkiej koalicji przedwyborczej, zjednoczeniu z lewicą i o prezydencie Robercie Biedroniu
Zaloguj się
 • konfuziussagt

  Oceniono 10 razy 8

  PiS droga ZAMACHU STANU - BEZ WYBOROW
  - zagrabil JUZ cala wladze, zdeptal Konstytucje
  i rozpie..dolil Rzeczypospolita.
  Sam sobie wzial, co dal Hitlerowi dopiero "Ermächtigungsgesetz".
  Jak Hitler i NSDAP mial juz pelnie wladzy,
  to wykonczyl opozycje i nawet na "Prima Aprilis" nie oddal wladzy.
  Trzeba bylo Wielkiej Koalicji i wygrania wojny z ponad 50 mln. ofiar,
  by niemieckim nazistom wybic z glowy Tysiacletnia III Rzesze.
  Czekajcie "z bronia u nogi" dalej, to nie bedzie
  z Rzeczypospolitej, dorobku pokolen i was rowniez, co zbierac.
  Zniszczenia i rachunki krzywd beda tak wielkie,
  ze trzeba bedzie przywrocic kare smierci,
  aby z brunatnym bandytyzmem zrobic porzadek.
  Ale was juz wtedy moze nie byc.

 • y.woodoo

  Oceniono 14 razy 8

  Grzesiu, wypad w PiSdu z PO. Wez ze soba bande koltunow katolickich (ex. Halcia Rozpondek, Czewa). Moze ci co pozostana beda w stanie odrodzic PO. Swoim chamstwem i modleniem sie nie odzyskasz tych ktorych straciles. Na pewno duzej czesci. Tobie cwoku nie mozna wierzyc. Nawet Tusk sie na tobie poznal.

 • cleryka

  Oceniono 12 razy 8

  Pan Biedroń nigdy nie mówił o chęci kandydowania w Warszawie samorządowej. P.Żakowski pomylił się,bo dziennikarzyny podpytują p.Biedronia o kandydowanie na Prezydenta RP,ale co tam ich obchodzi odpowiedz,ważne że kręcą siew kółko i dywagują pismaki.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 7

  Cyt.: my jesteśmy w kontakcie z nowoczesną, rozmawiamy na temat dużej koalicji".
  ========================================
  Słuchając Schetyny, posikałem się ze śmiechu, do łez.
  Bo zobaczmy JAK to wygląda na przykładzie Warszawy. Jeszcze nawet nie ma terminu wyborów, ale JUŻ JEST "ustawka” Trzaskowskiego z Rabiejem, bo jak ma być koalicja, to wyłącznie na "naszych" zasadach. Niestety, Warszawiakom PO RAZ KOLEJNY zostaje wybór między dżumą a cholerą - no, może dojdzie jeszcze do tego syfilis, jak się lewica lepiej zmobilizuje... :-)

  A wszystko to przez celowo i w BANDYCKI sposób uchwaloną ordynację wyborczą, która w dużych miastach eliminuje jakiekolwiek ugrupowania lokalne, będące prawdziwą solą samorządności. :-(
  Ale przyspawani do ciepłych stołków partyjniacy odrzucają oczywista prawdę, że ludzie NIE CHCĄ na lokalnym szczeblu żadnych partyjniackich rozdań i kandydatów przywożonych w teczkach. Chcą po prostu samorządności.

 • basileus25

  Oceniono 17 razy 7

  Grzechu trzymaj się - ty na czele Plichty Obywatelskiej to sytuacja wprost wymarzona dla PiS i zapowiedź co najmniej 8 lat rządów.

 • je2bny

  Oceniono 15 razy 5

  Kretyn boi się o własny stolik - poza tym PO, to taki niby uśmiechnięty PiS.

  Co tam Polska - najważniejsze jest zachowanie "taboreta i koryta".

 • zueoko

  Oceniono 11 razy 5

  Grzesiu S. to wyjątkowo skompromitowana, zawłaszczeniowa kreatura.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX