Były współpracownik PO donosi do prokuratury na Trzaskowskiego. "Został zlobbowany"

Michał Dzięba, były pracownik klubu parlamentarnego PO, twierdzi, że Rafał Trzaskowski przyjął 150 tys. zł od lobbysty na finansowanie kampanii wyborczej w 2009 r. Trzaskowski zapowiada, że spotka się z Dziębą w sądzie.

Do warszawskiej prokuratury trafiło zawiadomienie złożone przez Michała Dziębę, byłego pracownika klubu parlamentarnego PO i byłego asystenta ministra skarbu Aleksandra Grada. Jak podaje Polsatnews.pl, Dzięba zarzuca Trzaskowskiemu przyjęcie 150 tys. zł od znajomego lobbysty. Pieniądze miały być przeznaczone na kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. i nie być ujęte w sprawozdaniu wyborczym.

- Finansowanie kampanii poza komitetem wyborczym jest powszechną praktyką, gdybyście państwo sięgnęli do historii, do tych postępowań, to one dotyczyły wszystkich partii, chociażby słynna sprawa Solidarnej Polski, która finansowała kongres z pieniędzy Parlamentu Europejskiego - mówił Dzięba w rozmowie z dziennikarzami.

- Uczestniczyłem w dziewięciu kampaniach wyborczych i widziałem różne rzeczy. Gdyby Rafał Trzaskowski nie był zlobbowany przez pewnego rodzaju układ interesów z udziałem prawników, deweloperów i lobbystów, to pewnie zachowałbym tę wiedzę dla siebie - dodał. Wcześniej zarzucał Trzaskowskiemu m.in. romans ze stażystką i zażywanie narkotyków, a także zadawanie w PE pytań w imieniu firmy należącej do jego znajomego.

Trzaskowski: To kłamstwa

Trzaskowski skomentował w poniedziałek słowa Dzięby. Nazwał je "stekiem kłamstw". - Pracujemy z prawnikami nad pozwem. Złożymy go w najbliższych dniach - zapowiedział.

Do wypowiedzi byłego pracownika klubu PO odniósł się także pod koniec lutego. "Miarka się przebrała. Dosyć oszczerstw, kwestionujących moją osobistą uczciwość. Spotkamy się z Panem Dziębą w sądzie. Leczenie choroby psychicznej nie uzasadnia tak uporczywego powielania wierutnych kłamstw" - napisał na Twitterze Trzaskowski.

Europoseł PO Rafał Trzaskowski zamierza ubiegać się o fotel prezydenta Warszawy. Obecne sondaże wskazują, że ma na to duże szanse. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o:
Komentarze (178)
Michał Dzięba składa zawiadomienie do prokuratury na Rafała Trzaskowskiego
Zaloguj się
 • 1asz

  Oceniono 45 razy 23

  Brochwicz, Konstanty Miodowicz, Jarucka skutecznie oczernili Cimoszewicza a teraz jakiś Dzięba... metoda ta sama.

 • g.lesio

  Oceniono 44 razy 20

  Zaczynają się podchody przed wyborami samorządowymi.
  Na kandydatów będą składane jakieś bzdurne doniesienia, które będzie rozdmuchiwać TVP PiS i może uda się zochydzić kandydata w oczach wyborców w myśl kawału o samochodach i Placu Czerwonym tzn ,że rozdają tam samochody a prawda jest taka, że nie samochody a rowery i nie rozdają a kradną.
  PRL bis coraz bliżej.

 • alexander59

  Oceniono 45 razy 19

  Znany schemat. Najpierw obrzucić nieprawdziwymi oskarżeniami a potem niech się dzieje co chce. Dlaczego akurat teraz to oskarżenie? Przypadek?

 • realistas

  Oceniono 34 razy 18

  Czyli zgłaszający ukrywał przestępstwo. Za takie coś jest odpowiedzialność.

 • iremus

  Oceniono 43 razy 17

  Co robił Dzięba przez 9 lat od momentu wejścia w posiadanie informacji na temat przestępstwa ściganego z urzędu?
  ....Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. .....

 • dana12345

  Oceniono 34 razy 16

  Dzięba dostał propozycje nie do odrzucenia?

 • przyczajony.pisior

  Oceniono 19 razy 15

  Przed nami miliardy hektolitrów cuchnącego syfu wybijającego z PiS-szamba którym PiS będzie chciał zalać Polskę, zalać normalność, uczciwość i ukryć w smrodzie grożącą mu PORAŻKĘ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX