Macierewicz przed dymisją zdążył przyznać nagrody. W kilka dni MON wydało 81 tys. zł

81 tysięcy złotych nagród przyznało w pierwszych dniach stycznia Ministerstwo Obrony Narodowej - informuje "Super Express". Decyzje w tej sprawie podejmował poprzedni szef MON Antoni Macierewicz i ówczesny dyrektor generalny resortu.

Antoni Macierewicz tuż przed dymisją z funkcji ministra obrony narodowej zdążył jeszcze w styczniu przyznać nagrody urzędnikom - informuje "Super Express". W ciągu pięciu dni roboczych 2018 r. w resorcie przyznano 81 tys. zł nagród na podstawie decyzji Macierewicza i ówczesnego dyrektora generalnego MON.

Według "SE" pieniądze trafiły m.in. do dyrektora generalnego, pracowników gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza i pracowników służby cywilnej.

Macierewicz o wydatkach z kart

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w rozmowie z Polskim Radiem 24 odniósł się w sobotę do doniesień medialnych o wydatkach w MON w wysokości 15 milionów złotych pochodzących z kart płatniczych i kredytowych. To wydatki z okresu, gdy Macierewicz był szefem resortu.

Były minister tłumaczył, że jest wiele jednostek wojskowych, które używają kart do realizacji swoich zadań dyplomatycznych.

- Warto sobie uświadomić, ile jest jednostek organizacyjnych wojska polskiego i MON, które w ten sposób realizują swoje zobowiązania. Samych ataszatów [biur przedstawicielstwa dyplomatycznego - red.] jest kilkadziesiąt. Jeśli podzielimy 15 milionów na sto ataszatów, daje nam to 150 tys. zł na dwa lata - wyliczał Macierewicz.

- Wydawanie poprzez karty kredytowe i tego typu narzędzia elektroniczne daje możliwość rzetelnego rozliczenia. Inne ministerstwa wydają te pieniądze dając im je bezpośrednio do ręki. To dużo bardziej wątpliwa metodologia działania - dodał.

Trzęsienie ziemi w rządzie. Macierewicz, Szyszko i Radziwiłł poza Radą Ministrów

Więcej o:
Komentarze (190)
Antoni Macierewicz przed odejściem przyznał urzędnikom nagrody
Zaloguj się
 • stani p.

  Oceniono 77 razy 63

  Ludzie Antka nakarmieni, teraz kolej na kolesiów Mariusza, a głupi naród niech pracuje i grzecznie płaci podatki, i popiera dobrą zmianę.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 59 razy 47

  Ciekawe ile przytulanki,misio niby aptekarz i amerykanin janniger dostali za swoje usługi wobec świra.

 • wujekdolf

  Oceniono 45 razy 35

  i co ciemny ludzie smoleński? dalej się wam te szumowiny pisiorskie podobają?

 • g.lesio

  Oceniono 37 razy 31

  Nasza armia poniosła niepowetowaną stratę z chwilą zdymisjonowania Antoniego.
  Ten skromny człowiek żyjący jak mnich buddyjski samym powietrzem zdecydowanie ograniczył rozpasane wydatki wojska nic dla niego nie kupując ze sprzętu a i uniemożliwił wyrzucanie pieniędzy na podpisane przez rozrzutnych poprzedników kontrakty takie jak helikoptery.
  Co przy takich oszczędnościach są te nędzne pieniądze wydane jedynie na nagrodzenie zasłużonych żołnierzy. To po prostu pikuś a im się przecież należało.

 • amadeusz444

  Oceniono 40 razy 30

  A Pis narzekał na Bizancjum PO !!!!!

 • tak_to_znowu_ja

  Oceniono 37 razy 29

  Jak to bydyń mówił... "ojczyzną dojną racz nam zwrócić Panie." To miał być przytyk do platformy, a myśmy się nie zorientowali, że on się modlił dla dojnej zmiany. Na razie się udaje... Ale do czasu. Nawet durny suweren w końcu zrozumie, że pis go kiszkuje od tylca, i to bez wazeliny.

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 27

  To czego wczoraj się tak pieklił , że aż zapomniał użyć swojej ulubionej frazy : "ślicznie dziś pani wygląda", skoro tak wszystko jest w super porządku. Nerwusek się z pana ministra zrobił..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX