Poseł PO pokazywał w Sejmie zdjęcia ministra z innym mężczyzną. Wąsik odpowiada

Podczas środowej debaty poseł PO Paweł Olszewski pokazywał zdjęcie, na którym Maciej Wąsik rzekomo całuje się z mężczyzną. Dodał, że na kolejnej fotografii są "panowie już w negliżu się do siebie tulą". "Nie wiem, czy to ten sam pan, na pewno nie ta sama impreza" - ocenił.

Wszystko to w kontekście afery reprywatyzacyjnej oraz domniemanych powiązań Macieja Wąsika i jego dawnego przełożonego – obecnego ministra koordynatora służb specjalnych, Mariusza Kamińskiego – z głównym oskarżonym w aferze reprywatyzacyjnej, Jakubem R. To właśnie Jakub R. wydawał decyzje w sprawie nieruchomości przy ul. Mokotowskiej i al. Szucha. Poseł PO pokazując zdjęcia, stwierdził, że mogłyby one stać się narzędziem do szantażu dla grupy przestępczych lub zagranicznych służb. Zadał więc pytanie odnośnie tego, czy Wąsikowi należałoby cofnąć poświadczenia bezpieczeństwa wydawane przez służby ochrony państwa.

Wyznanie brata Jakuba R.

Maciej Wąsik i jego kontakty z Jakubem R. nie są oficjalnie potwierdzone. Choć zdjęcia przedstawione przez Pawła Olszewskiego krążą już od pewnego czasu w sieci, to sprawa została omówiona szerzej w „Gazecie Wyborczej” sprzed tygodnia. W artykule brat byłego wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami przyznał, że Jakub R. utrzymywał relację z przedstawicielami PiS-u, w tym z Maciejem Wąsikiem i Mariuszem Kamińskim.

Odpowiedź Mariusza Kamińskiego

Mariusz Kamiński, szef Macieja Wąsika, skomentował całą sprawę przed dziennikarzami. – Mamy do czynienia ze zwykłą intrygą polityczną, próbą odwrócenia uwagi od tego, kto ponosi polityczną odpowiedzialność za aferę reprywatyzacyjną – powiedział minister, po czym dodał, że listy Jakuba R. wysyłane z więzienia są jedynie manipulacją. Przyznał jednak, że zna Jakuba R. jako kolegę Macieja Wąsika.

Co na to Maciej Wąsik?

Maciej Wąsik na początku rozmowy z dziennikarzami zaprzeczył jakoby w jakikolwiek sposób miał „załatwiać pracę Jakubowi R”. Prezentowane informacje uznał za "pomieszanie prawd z nieprawdami". Kategorycznie odciął się również od zdjęć. – Jeśli ktoś sugeruje osobie, która ma rodzinę i dzieci, skłonności homoseksualne, to wystąpię na drogę sądową – podsumował swoją wypowiedź. 

Minister umieścił na Twitterze krótkie oświadczenie. Pisze w nim, że sugerowanie jego orientacji homoseksualnej to uderzenie przede wszystkim w jego rodzinę.

Posłużono się przy tym wyrwanymi z kontekstu zdjęciami sprzed kilkunastu lat z prywatnej imprezy imieninowej kolegi z liceum i studiów - Marcina Rudnickiego, który zresztą jest ze mną na zdjęciu. To przekroczenie wszelkich dopuszczalnych norm debaty publicznej

- napisał i dodał, że traktuje publikacje zdjęć jako "zemstę za doprowadzenie do zatrzymania przez CBA, a później osadzenia w areszcie z ciężkimi zarzutami w sprawie reprywatyzacji" rodziny byłego kolegi. 

Więcej o:
Komentarze (284)
Maciej Wąsik. Oskarżenia w aferze reprywatyzacyjnej
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 78 razy 74

  Ciekawe czy ta impreza miała miejsce w tej sławnej gejówce Jacka Kurskiego ?
  To całe towarzystwo jest dość dziwne. Grono zdziwaczałych starych kawalerów ( Kaczyński, Kamiński, Rydzyk ) , agresywnych starych panien ( Pawłowiczowa ) i jakichś starszych facetów otaczających się młodocianymi galeriankami płci męskiej (patrz Antonio i jego asystenci).
  Nie jestem przekonany, że ta zmiana jest "dobra", ale "dziwna" to ona jest na pewno.

 • munaciello

  Oceniono 70 razy 66

  Ten Wąsik to chłopak wielokrotnie sprawdzony osobiście przez prezesa, a wy się czepiacie...

 • sowielustro

  Oceniono 58 razy 54

  Grozi wystąpieniem na drogę sądową za sugerowanie skłonności homoseksualnych osobie, która ma rodzinę i dzieci. Przecież rodzina to stosowana od wieków przykrywka dla normalnych osób wstydzących się swojej prawdziwej orientacji seksualnej i co najwyżej oszukujących swoich małżonków. Co innego z osobnikami, którzy nie mają odmiennej orientacji, a są zwyczajnie zboczone, przykrywając zwyrodnienie twierdzeniami o kontaktach z mitycznymi aniołami i diabołami, potrafiąc to jeszcze sprzedać rodzicom swoich ofiar.

 • antirussia81

  Oceniono 44 razy 40

  "Jeśli ktoś sugeruje osobie, która ma rodzinę i dzieci, skłonności homoseksualne (...)"
  A bo to jeden homoseksualista dorobił się żony i dzieciaków?

 • munaciello

  Oceniono 41 razy 37

  CBA to takie pisowskie SA.
  Tylko czekać, aż prezes zarządzi "noc długich noży".
  PS Choć może jednak to nie nastąpi, bo Balbina jest inaczej zorientowana niż Adolf.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 40 razy 34

  >>Jeśli ktoś sugeruje osobie, która ma rodzinę i dzieci, skłonności homoseksualne, to wystąpię na drogę sądową<< - a mało to kryptogejów po świecie chodzi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX