Znamy decyzję komisji ws. "zdradzieckich mord". Jest komentarz Kaczyńskiego

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Gazeta.pl, prezes PiS został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej za słowa o "zdradzieckich mordach". Jarosławowi Kaczyńskiemu przysługuje odwołanie od decyzji komisji, który już skomentował decyzję komisji.

Na tajnym posiedzeniu Komisja Etyki Poselskiej podjęła decyzję ws. ukarania prezesa PiS za słowa o "kanaliach" i "zdradzieckich mordach". Według nieoficjalnych informacji Gazeta.pl Jarosław Kaczyński został ukarany przez komisję. Z naszych ustaleń wynika, że na pewno nie jest to najniższa z kar przewidzianych przez regulamin KEP, czyli "zwrócenie posłowi uwagi". Pozostają więc: upomnienie i nagana.

Jarosław Kaczyński udzielił komentarza w tej sprawie Polskiej Agencji Prasowej. - Werdykt był do przewidzenia, większość w komisji ma opozycja - stwierdził prezes PiS. - Moją wypowiedź trzeba odbierać w kontekście wszystkiego, co od ponad 2 lat dzieje się w Sejmie, bardzo brutalnych ataków opozycji - dodał.

Decyzja jest jeszcze nieprawomocna. Zgodnie z regulaminem KEP, poseł, którego dotyczy uchwała Komisji Etyki Poselskiej, ma 14 dni (od dnia doręczenia uchwały) do odwołania się od decyzji do Prezydium Sejmu. Wraz z wniesieniem takiego odwołania wstrzymane jest także podanie treści uchwały KEP do wiadomości publicznej.

"Zdradzieckie mordy"

Wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie Jarosława Kaczyńskiego złożył we wrześniu ubiegłego roku Ryszard Petru. Chodziło o słowa prezesa PiS z lipca 2017 roku, gdy podczas obrad nad ustawą o Sądzie Najwyższym, prezes PiS "bez żadnego trybu" pojawił się na sejmowej mównicy.

- Panie marszałku, ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego brata. Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami! - krzyczał Kaczyński, co było reakcją na słowa Borysa Budki, który powiedział, że "Lech Kaczyński rozumiał trójpodział władzy".

Więcej o:
Komentarze (219)
Jarosław Kaczyński ukarany za "zdradzieckie mordy"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX