PiS nagle zwołuje posiedzenie grupy polsko-izraelskiej. Więcej głosów niż członków

Na posiedzenie liczącej 64 osoby grupy przyszło prawie 100 posłów PiS. Praktycznie bez uprzedzenia przegłosowali usunięcie Michała Szczerby z funkcji szefa Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej.

- Godz. 17:30 posłowie opozycji dostali SMS-a, że wicemarszałek Beata Mazurek zwołała posiedzenie Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej na godz. 17:30 - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl Michał Szczerba. Poseł PO do dziś był przewodniczącym grupy.

Inna parlamentarzystka Marta Golbik zamieściła treść wiadomości, w której widać, że została dostarczona w momencie, gdy zaczynało się posiedzenie. 

Szczerba powiedział, że udało mu się dotrzeć do Sali Kolumnowej. - Spostrzegliśmy, że cała jest zajęta przez posłów PiS, którzy nie są członkami grupy - powiedział. - Pan poseł Waldemar Andzel, który nawet nie jest członkiem grupy, złożył bez uzasadnienia wniosek o odwołanie mnie z funkcji przewodniczącego - relacjonował Szczerba. 

Nadal nie wiemy, czy ci posłowie byli członkami grupy - mówi Szczerba.

Według posła PO za jego odwołaniem głosowało 96 osób. Z informacji na stronie Sejmu wynika, że grupa liczy... 64 posłów. Ponadto zasiadający w niej posłowie opozycji byli przeciw wnioskowi. Nowym przewodniczącym został Jan Krzysztof Ardanowski z PiS.

- To skandal. Po raz kolejny na Sali Kolumnowej złamano zwyczaje parlamentarne, ale też - w mojej opinii - prawo. Te działania autoryzuje pani wicemarszałek - ocenił. - Chcą wyrzucić opozycję z tego obszaru działalności parlamentarnej - dodał. 

Szczerba zapowiedział, że rozważa odwołanie się od decyzji. - Nie wierzę, że to głosowanie zostało przeprowadzone legalnie. Z informacji publicznych wynika, że grupa liczy 64 członków i nie wiem, w jakiej formie te osoby się dopisały - stwierdził .

Na razie nie udało nam się uzyskać komentarza wicemarszałek Beaty Mazurek. Polsat News podaje, że Mazurek stwierdziła, iż "głosowanie zostało przeprowadzone zgodnie z regulaminem".

Więcej o:
Komentarze (409)
Michał Szczerba odwołany z funkcji szefa grupy polsko-izraelskiej w Sejmie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 145 razy 123

  To już wiemy jak będą w Polsce przeprowadzone najbliższe i także kolejne wybory powszechne.
  Bezczelność tej formacji nie zna granic.

 • pepper-salt

  Oceniono 98 razy 80

  To PiS-owskie ku...two powinno być wydalone z Polski! Najlepiej na Sybir, jak najdalej od Polski. Takiego draństwa w Polsce jeszcze nie było. Robią co chcą, nie ważne czy to zgodne z prawem czy nie, czy przyzwoite czy nie. Czy tą hołotę, warchołów ktoś powstrzyma?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 65 razy 55

  Sejm....
  A na wybory chcą kupić HD-kamery, komputery, dowody osobiste uznawane przed rząd USA...Piękna komedia. Mogła by się wydarzyć w Nairobi. Tam mają podobne podejście do prawa...

 • fakiba

  Oceniono 59 razy 45

  Więcej głosów niż członków , w pis to norma i od przybytku głowa ich nie boli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX