Polska zamraża ustawę o IPN? Jest odpowiedź ministerstwa Ziobry: Nic się nie zmieniło

Każda uchwalona w Polsce przez parlament i podpisana przez prezydenta ustawa staje się obowiązującym prawem i wchodzi w życie zgodnie z określonym w niej terminem - czytamy w oświadczeniu opublikowanym w nocy przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ministerstwo sprawiedliwości wydało oświadczenie w związku z informacjami podawanymi w mediach o „zamrożeniu ustawy o IPN”. Na stronie resortu w sobotę w nocy ukazał się komunikat, w którym czytamy, że "każda uchwalona w Polsce przez Parlament i podpisana przez prezydenta ustawa staje się obowiązującym prawem i wchodzi w życie zgodnie z określonym w niej terminem".

Swoje stanowisko w sprawie nowelizacji ustawy o IPN Minister Sprawiedliwości przedstawił w opublikowanym 23 lutego 2018 r. wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej" - informuje resort.

Haaretz: Zamrożenie na prośbę Izraela

W sobotę izraelski dziennik Haaretz podał, że polskie władze wstrzymują wdrażanie ustawy o IPN. Gazeta powołała się na izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych. "Polski rząd odracza implementację kontrowersyjnego prawa na temat Holokaustu. Na prośbę Izraela, rząd w Warszawie postanowił nie wprowadzać prawa, mimo że przeszło ono przez polski parlament i zostało autoryzowano przez prezydenta” - napisał dziennik Haaretz. Według dziennika, w najbliższych dniach do Izraela ma dotrzeć delegacja z Polski, która z przedstawicielami tamtejszych władz spróbuje zażegnać konflikt dyplomatyczny i osiągnąć kompromis. - Wysoce prawdopodobne jest, że do spotkania strony polskiej i izraelskiego dojdzie - stwierdziła na antenie TVN 24 rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Nowelizacja ustawy o IPN zakłada między innymi karę do 3 lat więzienia za "publicznie i wbrew faktom" przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności lub współodpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne. Ustawą ma się zająć Trybunał Konstytucyjny po wniosku prezydenta Andrzeja Dudy.

Więcej o:
Komentarze (197)
Polska zamraża ustawę o IPN? Jest odpowiedź ministerstwa Ziobry: Nic się nie zmieniło
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 32 razy 18

  Nie pindolta. Olaliście Dudusia, podpisał się pod ustawą, która nie będzie działać.

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 17

  Teraz wylezie jakiś marszałek albo jego zastępca i znowu zdementuje to co powiedział Zero

 • jxl82

  Oceniono 28 razy 16

  "Każda uchwalona w Polsce przez parlament i podpisana przez prezydenta ustawa staje się obowiązującym prawem" Dopóki Jaruś nie zadecyduje inaczej. Wtedy podpis Marionetki niknie we mgle.

 • czytakczynie12

  Oceniono 19 razy 15

  Zamrożenie, rozmrożenie, zamrożenie, rozmrożenie,..... a to niezdrowe. Można dostać rozwolnienia. Zaplątaliście się sami we własnej głupocie.

 • mike689

  Oceniono 17 razy 15

  nie wiem jak u was ale u nas jest mróz , wiec mniemam ze tym ludkom juz mózgi poprzymarzały z głupoty i ciemnoty

 • emery47

  Oceniono 22 razy 14

  Kaczyńskiemu kończy się paliwo smoleńskie, socjalne ( 500+), uchodźcy, zawaliło się mieszkanie+. Zbłaźnił się demolką TK i systemu sądownictwa. Skonfliktował Polskę z całym światem i zniszczył reputację Polski na świecie. A wybory za pasem, samorządowe już za kilka miesięcy.
  Cel Kaczyńskiego to uzyskanie większości konstytucyjnej w wyborach parlamentarnych.
  Liczy w tym na niezawodnego pisowskiego suwerena bo wie, że dopóki jego suweren ma kiełbasę to nic innego go nie interesuje. Ale wie, że i dla kiełbasy mogą nadejść gorsze czasy jak UE przykręci kranik z kasą.
  W tej sytuacji Prezes Tysiąclecia wpadł na „genialny” pomysł, żeby zagrać niezawodną kartą żydowsko-ukraińską. Uruchomił swoje kukiełki w osobach Ziobro i Jakiego, którzy wysmażyli wg jego receptury pasztet z IPN. I teraz każe nam go jeść zachwalając, że to pasztet godny i godnościowy, bez pedagogiki wstydu, nieustępliwy, patriotyczny, dumny, honorowy, bohaterki, narodowy, tożsamościowy, wspólnotowy, suwerenny, chrześcijański, katolicki, wstający z kolan, niezłomny, stojący na straży honoru i samo decydowania pisowskiego pseudo państwa Prezesa.
  Pisowski suweren bez wątpienia i bez mrugnięcia okiem pasztet by przełknął zagryzając go pisowską kiełbachą wyborczą.
  Problem jednak w tym, że Prezes Tysiąclecia chciał tym pasztetem uraczyć cały świat. A świat powiedział, że pisowski pasztet wg receptury Prezesa Tysiąclecia jest śmierdzący i niejadalny. Świat każe Prezesowi zmienić przepis tak aby pasztet był jadalny. I tak po raz kolejny Prezes Tysiąclecia wyszedł na durnia a reputacja Polski sięgnęła dna. Dodatkowo Dyzma Morawiecki chlapnął w Monachium, aby przypodobać się Prezesowi Tysiąclecia co całej sytuacji nadał jeszcze walor komizmu.
  Jedyne na co biedny Prezes może niezawodnie liczyć w swoim planie, to tvpis info kierowane przez marionetkę Kurskiego, na pisowską szczujnię, która obsiadła media i na sparaliżowaną opozycję.
  Nie mam żadnych złudzeń, że po obecnej aferze Prezes Tysiąclecia zafunduje Polsce kolejną kompromitację, bo ten model tak ma.
  Czas powiedzieć jasno: Polska nie jest potęgą ani polityczną ani militarną ani ekonomiczną (co usiłuje nam wciskać Dyzma- Morawiecki) . Naszym jedynym kapitałem była reputacja dzięki której mamy autostrady, lotniska, nowoczesną kolej, rolnicy dopłaty itd. Kaczyński ze swoim PiS-em zniszczył tak ciężko wypracowaną przez cały Naród reputację Polski. Zniszczył na wiele lat opinię naszej Ojczyźnie.
  Tak postępują tylko zdrajcy Ojczyzny.
  Tak, powiedzmy to głośno: Kaczyński i kierownictwo PiS to zdrajcy Polski.

 • jxl82

  Oceniono 24 razy 14

  Nie moze być, niezłomni ugieli kolana?

 • wujojano

  Oceniono 17 razy 13

  Czekamy więc na pierwszy proces i związaną z nim spektakularną kompromitacją zziobryzowanego polskiego aparatu "sprawiedliwości", tym razem za granicą.

 • mer-llink

  Oceniono 14 razy 12

  No to w końcu kiedy wchodzi w zycie ta ustawa?
  Poprosze dzień, miesiąc, rok.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX