Schetyna: Rząd PiS przykleja nam wszystkim gęby tępego, zadowolonego z siebie ksenofoba

- Wbrew sloganom o wielkiej Polsce, PiS zachowuje się jak zakompleksiony prowincjusz - mówił Grzegorz Schetyna na Radzie Krajowej PO. Wystąpienie zdominowały kwestie międzynarodowe.

- Polska jest osamotniona i pozbawiona sojuszników. Nawet jedyny sojusznik Kaczyńskiego, Orban, wspiera rząd warunkowo - mówił Grzegorz Schetyna na Radzie Krajowej PO. Już wcześniej zapowiadano, że sprawy zagraniczne, w tym europejskie, zdominują wydarzenie. Hasłem wydarzenia było "Tak dla Europy". Schetyna chwalił osiągnięcia Polski na arenie międzynarodowej w w latach 90. i 2000. Następnie zestawił to z - jak ocenił - porażkami w tym zakresie za rządów PiS.

Na posiedzeniu byli m.in. były minister Radosław Sikorski i członkini Komisji Europejskiej Elżbieta Bieńkowska. Sikorski miał deklarować, że jego obecność na Radzie Krajowej partii nie oznacza powrotu do polityki. Lider PO wymienił osiągnięcia Sikorskiego jako szefa dyplomacji w swoim wystąpieniu. Później sam Sikorski przemówił do zebranych, komentując relacje m.in. z Ukrainą i USA.

Zarzucał rządowi PiS izolację Polski na arenie międzynarodowej, niszczenie relacji z sąsiadami i sojusznikami. - To niszczenie pozycji Polski. Rządy PiS pozbawiają nas tego, co jest gwarantem pozycji na świecie - mówił lider PO. Ocenił, że Polska po 2 latach rządów PiS "kraj bardzo osamotniony". - Każde osłabienie naszego zaufania u sojuszników jest sprzeczne z polską racją stanu - stwierdził. 

- Polski rząd musi przekonywać świat w 2018 roku, że jeszcze jesteśmy demokracją; że zagraniczni goście mogą czuć się bezpieczni - oceniał. 

Marnotrawiąc wysiłek Polaków, rząd PiS na powrót przykleja nam wszystkim gęby tępego, zadowolonego z siebie ksenofoba, zaściankowego antysemity, międzynarodowego awanturnika, przeciwnika cyklistów, rycerza spraw dawno słusznie przegranych. Wbrew sloganom o wielkiej Polsce, PiS zachowuje się jak zakompleksiony prowincjusz. 

- mówił Schetyna.

Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej" ocenił, że lider partii stara się sięgnąć do centrowego elektoratu, mówiąc o "nowoczesnym konserwatyzmie" w PO. 

Inni komentarzy zwracali uwagę, że Schetyna dużo mówił o obecnej partii rządzącej. 

PO: Będzie scenariusz wprowadzenia euro

Lider PO zadeklarował, że jednym z priorytetów partii będzie debata nad kwestią wprowadzenia euro. Ma się skupić na razie nie na datach, ale na kryteriach, potencjalnych działaniach i scenariuszu. 

"Bardzo ryzykowne" - skomentował Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Komentarze (222)
Rada Krajowa PO. "PiS przykleja nam gęby tępego ksenofoba"
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 37 razy 15

  Cimoszewicz trafił w punkt mówiąc
  o polskim chamie na salonach
  ale z tobą Schetyna w tej kwestii też się muszę zgodzić

 • bigark

  Oceniono 29 razy 11

  Grzesiu ćwiczył te słowa patrząc w lustro i był pewien tego, co mówi !
  Powinien dodać: "Nie mamy żadnego planu, ale najważniejsze, żeby nie było PiS-u, a wtedy każdy Polak sam (?) sobie załatwi co trzeba ..."?
  Grzesiu: Znienawidzona władza ma 40%, a cała opozycja sejmowa 35% + Twoja gęba = porażka !!!

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 9

  Lepszy jest Sikorski.
  Przecież już kiedyś panie prezesie prosiłem, żeby świra Macierewicza odwołać...

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 8 razy 4

  Niech Schetyna spie...! Nic nie zrobili, doprowadzili do tego, że pisslamizm rządzi, sami tylko biją się o stołki. SCHETYNA-Jadosław przypina Polakom miano ksenofoba, ty i tFoja partia przypięła piętno homofoba! Ile razy głosowaliście przeciwko związkom partnerskim w sejmie i ile razy obiecywaliście, że zajmiecie się tym po wyborach? Nawet Kopazowa obiecywała. .Nowoczesna powstała z niezadowolenia z PO, które olewało obywateli i zajmowało się tylko dbaniem o siedzenie przy korycie oraz zgarnianiem pisslamistów do swoich szeregów byle głosy mieć. to też ty Schetyna rozwaliłeś PO. JESTEŚ PRZESZŁOŚCIĄ, tak samo mam nadzieję przeszłością stanie się pisslamizm, który na razie wygrał bo Ciemny Lud kupił i pijany disco polo cieszy się z igrzysk urządzanych na własny koszt z pożyczek.
  TRZEBA REFORM a nie PO-PISsu! Odwalenia konkordatu, nowoczesnej Polski, zmian a nie JPK, kas fiskalnych dla mikrofirm, sprawozdań, biurokracji i księgowości dla sprzątaczki na samozatrudnieniu!
  PO w ogóle straciło pojęcie o rzeczywistości, pisslamizm za to wygrywa rozlewajac swoje szambo i budując układy sitwy wrednych polaczków-prawdziwych patriotów-homofobów w odzieży wszechwolskiej.

 • bog43

  Oceniono 6 razy 4

  psie załgane pyski nic a nic nie pojmują . Siedzą w tych swoich śmierdzących budach i myślą , że są samowystarczalni i stanowią pępek świata . Kiedy ta reszta świata się wkurzy , będą żreć własne walonki , bo na tyle im Putin tylko pozwoli . Buty zaś , będą oglądać w mauzoleum na Nowogrodzkiej i to wyłącznie na nogach Wielkiego Umiłowanego Wodza - Wielkiego Samorządnego Protektoratu Kraju Rad - dawnej nazywaną wschodnią Polską . Polska Zach, ze współczuciem wspomni o tym ograniczonym ludzie ze wschodu , z ostrogami na gołych stopach i porąbanych głowach .
  To jest zapewne ta 3 tajemnica i przepowiednia Fatimska o której wspomina Jan Paweł II

 • ziggybum

  Oceniono 12 razy 4

  "...przykleja nam wszystkim gęby tępego, zadowolonego z siebie ksenofoba, zaściankowego antysemity"
  Ależ to jest właśnie prawdziwa twarz Polaka! Problem polega na tym, że do niedawna chcieliśmy się zmieniać. Ale to wymaga pracy, wysiłku, motywacji. Teraz otumanieni PiSem znów chcemy być jak dawniej - szlacheckimi tumanami Europy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX