Nowy dzień, nowa teoria ws. tupolewa. Macierewicz twierdzi, że "bombę podłożono w Samarze"

Dopiero co "Gazeta Polska" informowała o "majstrowaniu przy skrzydłach tupolewa" na Okęciu, a już pojawiła się nowa teoria. Antoni Macierewicz mówi, że rzekomy "ładunek wybuchowy" zainstalowano w Rosji.

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Polska" opublikowała materiał, na którym zarejestrowane osoby dokonują czynności przy tej części lewego skrzydła, w której - według podkomisji - nastąpiła seria eksplozji.

Szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz podkreślał w piątek w radiowej Jedynce, że nie można mówić o tym, by to właśnie wtedy zainstalowano rzekomy "ładunek wybuchowy".

Do jego instalacji potrzebny byłby demontaż całego skrzydła - przekonywał Macierewicz. Zdaniem byłego ministra, ładunek "musiał być włożony w Samarze" w Rosji, gdzie Tupolew na pół roku przed katastrofą przechodził remont.

"Gazeta Polska" z kolejną teorią

"Kto majstrował przy skrzydle Tu-154?" - tak brzmiał tytuł okładkowego artykułu w środowej "Gazecie Polskiej". Tygodnik informował, że dotarł do nagrań z kamer przemysłowych, które zarejestrowały niepokojące zachowanie niezidentyfikowanych osób tuż przed wylotem Tu-154 z Warszawy do Smoleńska.

Nad ranem, jak opisuje gazeta, jedna z kamer zarejestrowała, jak ktoś przez "dłuższy czas" wykonuje nieokreślone czynności przy lewym skrzydle samolotu. Tygodnik nie wyjaśnia, kim są te osoby.

Lasek: Proszę się wreszcie zdecydować

Do tych ustaleń odniósł się Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Na swoim Twitterze poinformował, że nagrania sprzed katastrofy smoleńskiej były znane wcześnie. "Między godzinami 4.00 a 5.40 rano 6 techników z 36splt (Specjalny Pułk Lotnictwa - red. ) wykonywało obsługę bieżącą samolotu Tu-154M. Opisane w raporcie" - napisał.

Komentując rewelacje Macierewicza o bombie podłożonej w Samarze Lasek napisał później: "Proszę się wreszcie zdecydować, bo prof. Binienda twierdzi, że ładunek wybuchowy był podłożony również w kuchni, a i widziane były 'tajemnicze' osoby 'majstrujące' przy lewym skrzydle."

Przypomnijmy: na okładkach "Gazety Polskiej" i jej codziennego wydania ukazało się już kilkanaście różnych, sprzecznych teorii na temat przyczyn katastrofy. Tupolew "uderzył kołami w ziemię", "płonął i leciał", "został zestrzelony", "został rozerwany przez dwie eksplozje". 

Prawdopodobnie na wiosnę podkomisja smoleńska opublikuje swój raport z katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Nie będzie to jednak ostateczna wersja dokumentu.

Minister Waszczykowski: "Szanse na odzyskanie wraku są coraz mniejsze"

Więcej o:
Komentarze (501)
Katastrofa smoleńska. Macierewicz: "bombę podłożono w Samarze"
Zaloguj się
 • przyczajony.pisior

  Oceniono 74 razy 60

  1. sztuczna mgła,
  2. elektromagnes,
  3. fałszywe radiolatarnie,
  4. fałszywe APM-y,
  5. meaconing,
  6. bomba paliwowa,
  7. zestrzelenie rakietą,
  8. lądowanie na ziemi, a następnie wybuch,
  9. dobijanie rannych,
  10. bezgłośny helikopter podmieniający wrak,
  11. sztuczny hel,
  12. strącenie bronią EMP,
  13. "dwa wstrząsy",
  14. pancerna brzoza,
  15. maskirowka,
  16. wybuchowa farba,
  17. bomba termobaryczna,
  18. wybuchy wielopunktowe....."
  19. nie było półbeczki,
  20. była półbeczka po odłączeniu tyłu kadłuba,
  21. zdalna blokada lotek,
  22. Macierewicz: "samolot został obezwładniony na 15 metrach"
  23. Nowaczyk: "samolot rozpadł się na 36 metrach",
  24. Rońda: "samolot nie zszedł poniżej 100 metrów"
  25. trotyl,
  26. nitrogliceryna
  27. wybuch w salonce,
  28. dwa wybuchy,
  29. trzy wybuchy,
  30. pękające parówki podczas gotowania świadczą że był wybuch,
  31. Macierewicz: "ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, że uderzenia w brzozę nie było"
  32. ktoś majstrował przy skrzydle przed wylotem
  33. bombę podłożono w Samarze
  34. c.d.n

 • przyczajony.pisior

  Oceniono 59 razy 49

  Dzień bez smoleńskich bredni wyssanych z dupy - dniem straconym dla PiSuarii

 • fotoma7

  Oceniono 45 razy 35

  We wszystkich samolotach są fabrycznie montowane bomby w skrzydłach. Są to zbiorniki z paliwem.

 • Janusz J23Ola

  Oceniono 39 razy 29

  Byłoby to śmieszne, gdyby nie fakt, że ten dupek bredzi za nasze pieniądze i bredzić będzie do końca świata, skoro mu za to słono płacą. Sama chętnie podjęłabym się takiej "misji".

 • avensis77

  Oceniono 37 razy 25

  Nie można zapominać o sztucznej mgle, bombie powietrznej czy helowej (jedna z wcześniejszych teorii: w helu samolot spada), wystrzelaniu rannych z broni palnej i innych, diabelskich sztuczkach wrogich służb.

 • Zibi Rutek

  Oceniono 30 razy 24

  Coś nieprawdopodobnego. To bardzo ciekawy przypadek paranoi.

  W głowie siedzi taka pluszowa małpka z talerzami i co jakiś czas się uaktywnia. Macha tymi talerzami, a w głowie dzwoni. To właśnie paranoja

  Rosjanie zainstalowani ładunki w Samarze, by po 6 miesiącach je zdetonować nad własnym terytorium i w ten sposób skierować na siebie podejrzenia i przy okazji przypomnieć światowej opinii publicznej o ZBRODNI KATYŃSKIEJ do której dopuścił się Stalin

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX