"Jakby się kobita nie starała, ta słoma z butów wyłazi". Ogórek ma kolejnego wroga z prawej strony

Dawniej obie reprezentowały lewą stronę sceny politycznej, dziś jest im znacznie bliżej do strony prawej. Nie chcą być jednak porównywane do siebie i stanowczo dają temu wyraz.

Rzecznik prasowa w rządzie Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza, wiceminister kultury, a wcześniej m.in. prowadząca "Dziennik Telewizyjny" w TVP, Aleksandra Jakubowska została właśnie współprowadzącą "Wieczór z." w prawicowej telewizji wPolsce.

Poprzednią osobą związaną z SLD, która wykonała woltę na prawą stronę jest Magdalena Ogórek. Kandydatka na prezydenta z ramienia Sojuszu jakiś czas po wyborach zaczęła komentować politykę na łamach prawicowej pracy, a następnie sama zaczęła prowadzić programy na antenie TVP Info.

"Słoma pękami z butów wyłazi"

Ogórek oburzyła się jednak porównaniem do Jakubowskiej. "Szanowni Państwo, nie byłam członkiem PZPR ani żadnej innej partii, nigdy nie byłam skazana prawomocnym ani żadnym innym wyrokiem, dlatego proszę, by nie zestawiać mnie z A. Jakubowską. Dziękuję" - napisała na Twitterze.

Jakubowska nie pozostała dłużna. Była polityczka SLD udostępniła wpis Ogórek ze złośliwym komentarzem:

Hihihi! No jakby się kobita nie starała, to od czasu do czasu ta słoma całymi pękami z butów wyłazi. Ale apel podzielam: proszę nie zestawiać mnie z M.Ogórek. P.S. A jak tam wizyta w pewnym pokoju w hotelu sejmowym jakiś czas temu? Wszystkie graty udało się zabrać?

Słowa o "gratach" to nawiązanie do zdarzenia w czasie programu "W tyle wizji". Na antenę dodzwonił się Andrzej z Rybnika, który domagał się rozmowy z Ogórek. - Magda zamelduj się, odbierz swoje graty, bo narobię świństwa. Prosta sprawa, są graty twoje jeszcze i wiesz o czym ja rozmawiam - groził.

Trzy wyroki Jakubowskiej

Po wybuchu afery Rywina, Aleksandra Jakubowska, która nadzorowała pracę nad projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, została prawomocnie skazana na 8 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na dwuletni okres próby.

Jakubowska ma na swoim koncie także nieprawomocny wyrok związany z nieprawidłowościami przy ubezpieczeniu elektrowni w Opolu oraz za potrącenie rowerzysty, gdy prowadziła samochód pod wpływem alkoholu.

Magdalena Ogórek: aktorka, publicystka i polityczka

Magdalena Ogórek odbyła kilkutygodniowe staże w kancelariach premiera i prezydenta, pracowała w MSWiA oraz w klubie parlamentarnym SLD. W 2010 roku należała do sztabu wyborczego Grzegorza Napieralskiego. Rok później kandydowała z list SLD do Sejmu, ale bez powodzenia. 

W 2015 roku była kandydatką SLD na prezydenta - w wyborach uzyskała nieco ponad 2 procent głosów. Po tej porażce drogi jej i SLD rozeszły się. Po wygranych przez PiS wyborach Ogórek zaczęła przejawiać prawicowe fascynacje. W 2016 roku została publicystką tygodnika "Do Rzeczy”. W TVP Info współprowadzi program "W tyle wizji" i "Studio Polska". 

Magdalena Ogórek ma na swoim koncie także epizodyczne role, m.in. w "Los Chłopacos", "Lokatorach" i "Na dobre i na złe".

Komisja zajęła się TVP Info, ale z takim podejściem posłów już można przewidzieć rezultat obrad

Więcej o:
Komentarze (188)
Aleksandra Jakubowska i Magdalena Ogórek nie chcą być do siebie porównywane
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 69 razy 67

  ale co do jednego, to drogie panie musicie się zgodzić

  obie się squ...łyście za pieniądze

 • tom_aszek

  Oceniono 54 razy 52

  "Rzecznik prasowa w rządzie Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza, wiceminister kultury, a wcześniej m.in. prowadząca "Dziennik Telewizyjny" w TVP, Aleksandra Jakubowska została właśnie współprowadzącą "Wieczór z." w prawicowej telewizji wPolsce.

  Poprzednią osobą związaną z SLD, która wykonała woltę na prawą stronę jest Magdalena Ogórek. Kandydatka na prezydenta z ramienia Sojuszu jakiś czas po wyborach zaczęła komentować politykę na łamach prawicowej pracy, a następnie sama zaczęła prowadzić programy na antenie TVP Info."

  My jesteśmy tanie panie,
  panie tanie niesłychanie...

  czy tak jakoś to szło...

 • chi-neng

  Oceniono 45 razy 43

  Wg mnie, obydwie pseudo- polityczne ladacznice, wiec nie widze zadnej roznicy:).

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 34

  Madzia i Olka przebiły Czarneckiego..Leszek Miller to przypadkiem nie był przez pewien czas kolegą Rycha ? No był. Świntuchy polityczne.

 • owca888

  Oceniono 41 razy 33

  Obie z gatunku szmatus pospolitus.
  Ale niezależnie od wszystkiego Mizeria jest gooownianą dziennikarką w porównaniu do Jakubowskiej. Podkreślam - niezależnie od wszystkiego.
  Madziu, wyżej zadka nie podskoczysz - jesteś mierna. Załuję, że nie mam czasu przeczytać twojej pracy "doktorskiej" . Podejrzewam, że kiedyś nie spełniłaby wymogu nawet licencjackiej, gdyby takie istniały.

 • e-misio

  Oceniono 32 razy 30

  hehe dwie larwy kopią sie po kostkach

 • norbertrabarbar

  Oceniono 30 razy 26

  Jedna głupia druga skazana - obie idealnie pasują do PiS.
  Ciekawe co na to suweren?
  Zadowolony? Wniebowzięty? Zachwycony? Zauroczony?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX