"Zacząłem odczuwać większy ból". Biegli zajmą się sprawą incydentu z udziałem posła PiS

Biegli przyjrzą się obrażeniom posła PiS Józefa Leśniaka. Jak podaje RMF FM, takie badania zleciła prokuratura, która zajmuje się ubiegłorocznym incydentem w Sejmie. Zdaniem Lesiaka, poseł PO Tomasz Lenz miał naruszyć jego nietykalność cielesną.

Do incydentu z udziałem obu posłów doszło w lipcu zeszłego roku. Podczas obrad w trakcie drugiego czytania projektu ustawy o reformie Sądu Najwyższego.  

Atmosfera na sali była i tak już mocno napięta. Przypomnijmy, że wcześniej głos - poza porządkiem obrad - zabrał Jarosław Kaczyński, który nazwał opozycję "kanaliami" i "zdradzieckimi mordami".

Wtedy doszło do otwartej dyskusji poza ławami sejmowymi. Według pokrzywdzonego posła PiS, poseł Tomasz Lenz opuścił zajmowane przez siebie miejsce i udał się w stronę ław poselskich zajmowanych przez klub PiS, w tym przez prezesa partii. Świadkiem była też posłanka Platformy Obywatelskiej Kinga Gajewska, która ostrą dyskusję nagrywała komórka. To nie spodobało się posłowi PiS Dominikowi Tarczyńskiemu, który nawet próbował wyrwać jej telefon. Wtedy do awantury włączył się Tomasz Lenz. Poseł podszedł do Józefa Leśniaka i popchną go w plecy.

 

Po tych wydarzeniach poseł Leśniak zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez posła Lenza. Jak mówił poseł PiS w TVP Info, "na skutek tego, co się wydarzyło, zacząłem odczuwać coraz większy ból".

- Następnego dnia te dolegliwości były na tyle uciążliwe, że poszedłem do lekarza sądowego, który skierował mnie do szpitala MSWiA. Po dokonaniu oględzin i badaniu tomografem stwierdzono potłuczenie kręgosłupa - mówił w lipcu zeszłego roku  Leśniak.

Jak podaje RMF FM, teraz biegli mają ustalić, czy popchnięcie w plecy mogło spowodować opisane obrażenia. 

Art. 222 par. 1 Kodeksu karnego mówi, że: Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Kaczyński: "Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata!"

Więcej o:
Komentarze (112)
Biegli zajmą się sprawą popchnięcia posła Józefa Leśniaka z PiS
Zaloguj się
 • crotalus1

  Oceniono 25 razy 25

  "Zacząłem odczuwać większy ból... dupy."

 • biesczad1

  Oceniono 27 razy 21

  A co na to psychiatrzy?...

 • antekpociecha

  Oceniono 21 razy 19

  PiSowiec i wszystko jasne co tu komentować. Zapewne to jeden z tych co to kieruje się i żyje zgodnie z naukami.... wiadomo jakimi i kogo. A to przecież widać słychać i czuć

 • hamsterx

  Oceniono 17 razy 17

  musi jakoś zaznaczyć swoją obecność w Sejmie
  poza byciem maszynką do głosowania

 • tenare

  Oceniono 19 razy 15

  "To nie spodobało się posłowi PiS Dominikowi Tarczyńskiemu, który nawet próbował wyrwać jej telefon."

  Próba rozboju i grabieży aparatu telefonicznego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX