Nie wezwał wojska po nawałnicach, dostał sporą nagrodę. Rząd PiS docenił swoich wojewodów

Informacje na temat nagród przyznanych wojewodom i wicewojewodom przez Beatę Szydło podało RMF FM. 15 tys. zł otrzymał wojewoda pomorski Dariusz Drelich, który po sierpniowych nawałnicach nie chciał wysyłać wojska "do zamiatania liści".

RMF FM dotarło do informacji na temat nagród dla wszystkich wojewodów i wicewojewodów, które przyznała była premier Beata Szydło. Wcześniej o ich wysokości na Twitterze informował profil Dane Publiczne, jednak brakowało danych z województwa zachodniopomorskiego.

Jak wynika z podsumowania, wojewodą najlepiej być na Mazowszu i Śląsku. Tam - razem z wicewojewodami - otrzymali łącznie 57 tys. zł brutto nagród. Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki zasłynął m.in. wydaniem decyzji o "zarezerwowaniu" cyklicznych obchodów miesięcznicy smoleńskiej i Marszu Niepodległości. Ostatnio natomiast zatwierdził wniosek, by na pl. Piłsudskiego w Warszawie powstał pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Prace budowlane już ruszyły, pomimo tego, że nie było na nie pozwolenia.

Ponad 40 tys. zł nagród otrzymali wojewodowie i ich zastępcy z dolnośląskiego (41 tys. zł), kujawsko-pomorskiego (42,5 tys.). Nie gorzej nagradzano przedstawicieli z podkarpackiego, małopolskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego (39 tys.) i wielkopolskiego (33 tys.). Reszcie wypłacono w skali roku poniżej 30 tys. zł.

"Nie będziemy wzywać wojska do zamiatania liści"

28 tys. zł nagród otrzymali z kolei wojewoda pomorski Dariusz Drelich i jego zastępca Mariusz Łuczyk. Wypłacono im je w maju, sierpniu, listopadzie i grudniu. Drelich otrzymał łącznie 15 tys. zł, a Łuczyk - 13 tys. zł. Najwięcej, bo 6 tys. zł, Drelich otrzymał w grudniu, czyli już po tym, jak był krytykowany za swoje reakcje po nawałnicach na północy polskich.

- Do zbierania gałęzi, do zamiatania liści nie będziemy wzywać wojska - mówił Drelich w sierpniu, pytany o pomoc m.in. dla miejscowości Rytel, która boleśnie odczuła skutki wichury.

Kolejne nagrody

Nagrody przyznała jeszcze Beata Szydło, która 11 grudnia skończyła pełnić funkcję premiera. Jej decyzją pieniądze trafiły też do wojewodów i wicewojewodów z lubelskiego i zachodniopomorskiego (28 tys. zł), lubuskiego (22,5 tys.), łódzkiego, opolskiego, warmińsko-mazurskiego (28 tys.).

Minister Błaszczak zarzuca opozycji, że lansuje się na tragedii. Kilka lat temu robił to samo

Więcej o:
Komentarze (57)
Nagrody dla wojewodów w 2017 roku. Ten z Pomorza dostał 15 tys.
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 28

  Wystarczy nie kraść pisiesyny? Jak długo zwyczajny człowiek w Polsce musi pracować na 57 tysięcy? A tu proszę bardzo wystarczyło zawłaszczyc centralny plac w stolicy na pomnik najgorszego prezydenta RP w ostatnim 25-leciu i kasa leci!
  PS : Ile ton osmiorniczek można kupić za 57'000 PLN?

 • zielonyludek

  Oceniono 23 razy 19

  Wojewoda pomorski Krzysztof Drelich to karykatura urzędnika państwowego.
  Jego działalność sprowadza się do składania kwiatow pod kolejnymi tablicami ki czci Lecha Kaczyńskiego, do przyznawania orderów jedynie słusznym bojownikom z PISu oraz do wszczynania kłótni z administracją lokalną.

 • mariusz696

  Oceniono 22 razy 18

  Precz z pis i kosciolem PRECZ!!!

 • jxl82

  Oceniono 20 razy 18

  "Z pozdrowieniami dla poszkodowanych Dariusz Drelich." Facet który po tym co zrobił powinien chodzić w więziennym Drelichu. Nazwisko determinuje jego przyszłość.

 • antypiss

  Oceniono 18 razy 16

  Przyznano mi nagrodę ponieważ ... jestem z pisu.

 • chi-neng

  Oceniono 18 razy 14

  Teraz kupuja swoj elektorat wynagrodzeniami, formalnie mamona!

  W 2010 chcieli kupic glosy wyborcze 'wycieczka' do Katynia, bez zaporszenia wladz Rosji.

 • jurek4491

  Oceniono 12 razy 12

  Dobrze tak tym wszystkim którzy głosowali na czubków , niech patrzą i podziwiają .

 • oko2009

  Oceniono 14 razy 12

  Nie ważne, że jest nieudacznikiem bez pojęcia na zajmowanym stanowisku. On ma być wierny partii PiS i za to wyłącznie jest wynagradzany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX