Komentarze (324)
"The Guardian" o słowach Morawieckiego: Haniebne
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • czechy11

  Oceniono 13 razy 7

  PiSowski Titanic tonie, idioci tańczą a CBOS rośnie poparcie. Piękna katastrofa nadchodzi

 • elninio5

  Oceniono 16 razy 6

  A mnie się wydaje, że faux pas Morawieckiego nie wynika z braku dostatecznej znajomości niuansów języka angielskiego lecz odzwierciedla jego przekonania. Zatem jego działanie było zapewne intencjonalne i świadome. Przemawiają za tym następujące okoliczności: 1) uczczenie Brygady Świętokrzyskiej NSZ poprzez złożenie kwiatów (Brygada Świętokrzyska mordowała ukrywających się Żydów oraz kolaborowała z nazistami współpracując z SS i to są fakty), ; 2) brak przeprosin gdy zauważył jak odebrano jego słowa; 3) wpływ wychowania wyniesiony z domu rodzinnego, w końcu kto mając inne poglądy decydowałby się na start z jednej listy wyborczej z nacjonalistami zwanymi narodowcami , jak to zrobił jego ojciec Kornel Morawiecki. Jakoś ten fakt nigdy Premiera ani ojca nie uwierał; Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
  Łatwo krytykuje Guardian Polskę a niech spojrzą jaki los zgotowało Imperium Brytyjskie podbitym ludom. Zanim Guardian rzuci kamień w kierunku Polski niech uderzy się w brytyjskie piersi, bo sami nie byli lepsi w swych koloniach.

 • bog43

  Oceniono 7 razy 5

  " ..... chciwych polskich kolaborantach ... " --- sam nigdy o tym nie chciałem pisać , wiedziałem , że prędzej czy później zaczną wychodzić kwiatki , o co tu tak naprawdę chodzi . O szmal , zazdrość i zawiść . Zabrakło by żydów , dobrali by się do innych . O czym mówię ? Niech tylko urzędy skarbowe czy policja , opublikuje wszystkie donosy , to się wam włosy na głowie zjeżą , kto to jest polak mały .

 • a.k.traper

  Oceniono 11 razy 5

  Nie ma sensu wdawać się w dyskusje co było a czefgo nie było skoro kilku ludzi w tym premier naszego rządu weszli w dyskusję z wdziękiem bazarowej ploty.
  Dzieje Polaków i Żydów są powiązane przez kilka stuleci, różnie z tym bywało, były lepsze okresy i mniej udane ale czy osoba na stołku premiera powinna o tym dyskutować?
  Prowadząc swój biznes spotykam się z osobami decyzyjnymi, także państwowych instytucji, czasem opowiadamy sobie śmieszne historyjki by się odprężyć ale nigdy nie opowiadam historii o innych mimo, że mam taką wiedzę. Robię to z grzecznosci oraz patrzenia do przodu, czasem z innymi współpracuję i robimy razem coś fajnego, czasem coś tam przeniknie i różni ludzie coś tam opowiedzą, my tego nie komentujemy i nie rozpowszechniamy, wiemy, że ktoś inny moze nas rozegrać dla własnego interesu.
  Zastanawiam się dlaczego chcemy sobie zepsuć stosunki z Izraelem w tak głupi sposób, żarówno Żydzi jak i Polacy oraz kilka narodów europejskich doskonale wiedzą co się stało, jak było i o tym czasem rozmawiają, tyle, że nie na tym szczeblu i nie w taki sposób. Morawiecki zachował się jak siuśumajtek: "plosę pani a Mojsze to opluł Srulka", to tylko świadczy o jego bardzo małym rozumku, genetyczne?

 • czechy11

  Oceniono 11 razy 5

  Kiedy PiSowcy się sami pozamykają za szkalowanie narodu polskiego?

 • byrcyn11

  Oceniono 9 razy 5

  A ja myślałem, że szmalcownikiem jest tylko Richard Henry Czarnecki, a tu też premier - fiu fiu

 • aa1000

  Oceniono 5 razy 5

  Jak Pan Morawicki zna tak angielski jak historię to mamy to co mamy,
  Zresztą dr prawa pan Duda, dyplomowani prawnicy pan Kaczyński, Ziobro dopełniają panteon wybitności.

 • maaac

  Oceniono 13 razy 5

  Pragnę przypomnieć wszystkim ze zanim PiS rozkręcił tą rozróbę wcześniej wysuwał łapę do Niemiec po forsę. Ot trzeba całemu światu "udowodnić" że Polska ofiara krwi była identyczna jak żydowska by nam Niemcy też zapłacili. Tyle, ze wyszło "jak zwykle".

  Ot trzeba pamiętać że PiS/"prawica" zawsze innych oskarża o to co sami robili, robią lub planują robić. Wieloletnie brednie jakoby żydzi od nas żądali jakiś milionów czy miliardów dolarów urzeczywistniły się w prawicowym żądaniu pieniędzy od Niemców.

 • swobodan1

  Oceniono 11 razy 5

  Rząd USA nie przyjął 937 żydowskich uchodźców z III Rzeszy - prezydent
  Roosevelt uznał Żydów za element nie pożądany podobnie postąpiła Kanada.
  Kilkaset tych Żydów gdy wybuchła wojna zostało zabitych, zaduszonych gazem
  w Auschwitz i Sobiborze !

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 10 razy 4

  Pierwotny, nieocenzurowany raport Jana Karskiego, zawierał te treści, które teraz pisowski premier, czyli rząd, próbuje ukryć. Rząd Londyński, też nakazał Janowi Karskiemu zmienić treść raportu.
  Ale dokument jest jednak dostępny dla historyków.
  Kto światły, kto żądny wiedzy, trafi na ten raport.
  A Morawiecki, uczył się chyba peerelowskiej historii.
  Odwaga i honor, to także umiejętność spojrzenia prawdzie w oczy.
  Ale prawda PIS, kojarzy się mi się tylko z radzieckim dziennikiem Prawda.

 • euro_pejczyk1

  Oceniono 14 razy 4

  Autor tekstu w "The Guardian" nie raczył się podpisać imieniem i nazwiskiem. Tekst opatrzono pojemnym "Editioral" (czyli redakcyjny). To ciekawe...

 • maaac

  Oceniono 10 razy 4

  Ile osób wie o tym?
  HttpS://pl.wikipedia.org/wiki/Polenaktion
  >>>Polenaktion wywołała protesty polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które zagroziło, że w odwecie wydali z Polski obywateli niemieckich. Na skutek tego w Berlinie rozpoczęły się rokowania polsko-niemieckie, a Polenaktion wstrzymano. Żydów, których Niemcy nie zdołali przepędzić przez granicę, zabierano z powrotem w głąb kraju, najczęściej do obozów koncentracyjnych.<<<

  To zrobiło państwo Polskie. Więc nie wypominajmy tej samej winy USA i Kanadzie bo głupio wychodzi.

 • spyderman2

  Oceniono 8 razy 4

  te pisowskie gamonie nie przestaną ośmieszać Polski. kaczor rozumie co się stało ale tradycyjnie kazał kłamać mazÓrkowej że nic się nie stało.

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  To nie były pojedyncze przypadki tylko powszechne zjawisko. Na polskich terenach właśnie wtedy nastąpiła największa migracja ludności do pożydowskich mieszkań i domów.

 • flemming

  Oceniono 9 razy 3

  Pisowskie Noble inteelktu i dyplomacji - kaczor, morawiecki, karczewski, Bylejaki, Sasin, Suski, wymyśliły, ze cały świat to jeden wielki PiS i uwierzy w ich głupoty. A jak świat nie uwierzył, to jest teraz wielki wrzask(po hebrajsku rejwach), że świat nie zrozumiał i n t e n c j i wybitnego premier IV RP. No za durniów maja cały świat.
  A na marginesie - widzicie jak milczy klan czarnoksiężników, jak temat aborcja - to mordy pełne gniewu, jak gender - to dostają szału, a jak Wolska atakuje braci Chrystusa - to mordy w kubeł.

 • makmast

  Oceniono 5 razy 3

  starykawaler35:
  W jakim celu przytaczasz te sążniste gotowce? Zrozum ty i tobie podobni... że nieważne co napiszesz.... i nie chodzi o wiarygodność... nieważne nawet czy to co piszesz to fakty czy insynuacje obsesyjnych antysemitów. To wszystko i tak nic nie znaczy wobec faktu wymordowania 94% populacji polskich Żydów w czasie II WŚ. Co chcesz udowodnić? że sami się wymordowali? Czy tylko puszczasz oczko, że im się należało. To jest haniebne.

 • Aram Paszlowski

  Oceniono 5 razy 3

  pragnę zauważyć, że słowo "newralgicznie" odnosi się do istotnej i integralnej części większej całości a nie oznacza nerwowej np. reakcji

 • rozterka47

  Oceniono 13 razy 3

  Lepiej z mądrym zgubić , niż z PISem znaleźć .

 • indian57

  Oceniono 9 razy 3

  ,,,"krolewscy "szybko zapomnieli jak zostawili Polakow w potrzebie.
  O Skalskim i chlopakach z polskich "dywizjonow" tez zapomnieli a moze nigdy nie slyszeli?

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 5 razy 3

  newralgicznie? chyba jednak to nie jest dobre tłumaczenie

 • Michael Mrugacz

  Oceniono 4 razy 2

  Polacy powinni zaprosic pana Bergman do polskiej tv zeby opowiedzial o swojej mamie a polscy dziennikarze zadaja mu kilka pytan. Chetnie posluchamy.

 • japiota

  Oceniono 6 razy 2

  "Blisko trzy miliony Żydów zginęło tam, gdzie mieszkali czyli w krajach bałtyckich, na Białorusi czy Ukrainie."
  Za wikipedią: na Ukrainie zabito ok 1,5 mln Żydów - ok. 40tys. z nich zginęło z rąk ukraińskich - resztę zabili Niemcy i Rumuni. 350tys. osób Niemcy deportowali do obozów zagłady.
  Liczby podanej przez Pana Grabowskiego nikt nie potwierdza.
  Żydowskie opisy zachowania administracji żydowskiej czy policji żydowskiej bynajmniej nie potwierdzają tezy o strachu przed terrorem - jest różnica między eskortowaniem deportowanych na Umschlagplatz (cóż można było zrobić) a gorliwym wyciąganiem ofiar z kryjówek.
  Zastanawiam się jak długo GW będzie brnęła w tych kłamstwach ?
  Izrael dostał szału bo polski rząd obnażył obłudę i hipokryzję rządu Izraela i tzw środowisk żydowskich typu Amerykański Kongres Żydów. Najlepszym przykładem jest prowokacja pana Bergmana którego babcia i matka zostały uratowane przez Polaków zarówno przechowujących je chłopów jak i później w lesie partyzantów.

 • piotrm74

  Oceniono 6 razy 2

  Dziękujemy Ci Europo że nas teraz doceniasz za to że walczyliśmy i tak chętnie ginęliśmy o Ciebie w walce z niemieckim okupantem.
  Rzeź Woli 1944. Niemcy, Ukraińcy i inni kolaboranci z Europy mordowali dzieci, kobiety, starców. Wymordowano ok 60 tys cywilów.

 • hastatrespasos

  Oceniono 10 razy 2

  Znany mi sprzed wielu lat Manchester Guardian, dziś londyński The Guardian, to luminarz brytyjskiej prasy, zgodnie ze swą nazwą strażnik tamtejszej demokracji i praworządności. To autorytet, z którego opiniami liczą się ważni politycy lokalni i zagraniczni. Nie jest zresztą odosobniony w surowej ocenie występku szefa kaczego nierządu w Monachium, bo podobnie ten niegodny spektakl komentowały liczne media zachodnie. Szczególnie mnie tu ujęło zdanie: „uwagi p. Morawieckiego sugerują, że są zarówno narody i ludzie, którzy nie mogą zmierzyć się z rzeczywistością za to ukrywają się w fantastycznym świecie, w którym nie zrobili nic złego”. To dalece wykracza poza ten najnowszy konflikt Kaczego Gumna ze światem. Bo to jest sedno antynarodowej polityki herszta sPISku i jego nierządu: udawać że wszystko co robią to cacy cacy. Wmawiać własnemu społeczeństwu i Europie że do 25-10-2015 Polska kwitnącej demokracji była w ruinie, a teraz wstała z kolan przybierając pozy/pozory supermocarstwa. No i Kwa-kwaczyński nie chce zmierzyć się z rzeczywistością własnej odpowiedzialności, i za zrujnowanie dorobku III RP, i za Smoleńsk, i za żerowanie na najniższych instynktach ludzi w celu podjudzania Polaków do bratobójczych waśni, bo to jest sensem życia tej zdradzieckiej mordy nr 1 Kaczego Gumna.

 • threemen

  Oceniono 8 razy 2

  Gospodyni z Brzeszcz nic nie miała do powiedzenia i tylko krzyczała. Temu amatorowi wydaje się że ma coś do powiedzenia. Efekt zna cały świat.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 2

  Tak na marginesie to Brytyjczycy też mają conieco za uszami. Prześladowanym Żydom z Niemiec przed wojną nie chcieli udzielić pomocy, ograniczali emigrację do Palestyny, w 1939 przyjęli jedynie 10 tys żydowskich dzieci.

  Wszystko przez antysemityzm i rasizm dokładnie taki sam jaki panował wtedy w Europie Wschodniej. A w tym samym czasie Hitlerowi ropę sprzedawali.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 8 razy 2

  Pisowcy naważyliście piwa to teraz go wyżłopcie,a mateusz krzywousty i jaki byle jaki do dymisji.

 • arnoszt1957

  Oceniono 4 razy 2

  A może wrócić do pomysłu by w polskich paszportach był cmentarz Orląt we Lwowie i Ostra Brama w Wilnie ? Jak już iść to po całości.

 • berek-oberek

  Oceniono 2 razy 2

  "When you find yourself in a hole, don’t call for a bulldozer”
  znaczy ""Kiedy znajdziesz się w dziurze, nie używaj spychacza"? Kto tłumaczył ten tekst, Morawiecki?

  "Kiedy znajdziesz się w dziurze nie wołaj po pomoc spychacza"

 • piotrm74

  Oceniono 10 razy 2

  Jak będziemy teraz tylko przepraszać to za 20 lat to nasze dzieci będą płacili Niemcom za to że ich napadliśmy. To będzie oczywista wina Franka Dolasa bo rozpętał II wojnę św.
  "A Niemcy ratowali Żydów przed Polakami".
  Do tego to wszystko dąży?

 • sw.stefan

  Oceniono 12 razy 2

  Jak w Jedwabnym, bestialstwo Polaków jest usprawiedliwiany żydowską kolaboracją z ZSRR, Morawiecki to totalny tuman.

 • Agnieszka Mieszka

  Oceniono 4 razy 2

  W normalnym kraju to coś nazywane premierem podałoby się z miejsca do dymisji

 • 55kris

  Oceniono 12 razy 2

  pislamskie wyrobniki na tym forum!
  Strasznie wali wam z japy. Może myjcie zęby choć raz na kwartał. Zwykle to pomaga....

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 2

  "Żaden z tych krajów nie rozliczył się właściwie ze swoją przeszłością, ale tylko Polska tak newralgicznie reaguje na przypominanie udziału jej obywateli w horrorze - czytamy"
  bosze
  co to się narobiło
  (dobrze
  że ślązacy siedzą cicho)

 • lub2003

  Oceniono 1 raz 1

  Czy to nie jest troche tak ze PIS szuka czegos co wzmocni poparcie. Kaczynski juz zapowiedzial ostateczne rozwiazanie sprawy Smolenska 10.04.2018. Zapewna bedzie to przyznanie ze prawdy do konca nie mozna rozwiazac. Czyli przyznanie sie do bledu.
  Teraz potrzebne jest paliwo polityczne na nastepne 5 lat. I to bedzie anysemityzm i przedstawianie prawdy historycznej

 • elemir

  Oceniono 5 razy 1

  Brytyjczycy? To są ci, którzy w 1939 razem z Francuzami stworzyli na Zachodzie drugi front i związali znacznie siły niemieckie, pozwalając swoim sojusznikom z Polski na skuteczną obronę? To ci, którzy w Jałcie zagwarantowali suwerenność swojego sojusznika Polski?

 • sselrats

  Oceniono 9 razy 1

  Pikenie to zostalo powiedziane. Nigdy jak ostatnio swiat nie przygladal sie wystepkom i poczynaniom Zydow. PiS to dziady ale tu odwalili kawal dobrej roboty.

 • sselrats

  Oceniono 1 raz 1

  האפוטרופוס

 • sawicki.wroc

  Oceniono 5 razy 1

  Co by tu jeszcze spieszyć Panowie?
  To bez znaczenia.
  WSZYSTKO JUŻ SPIEPRZONE.
  Ale jak to naprawić?

 • xabc123

  Oceniono 5 razy 1

  Czego spodziewać się po narodzie, który zaczął swoją historię od holokaustu?

  Brodaci potomkowie Abrahama ubzdurali sobie, że są najważniejszą nacją na świecie. To jest nic innego jak czysty faszyzm. W tym mniemaniu utwierdził ich Mojżesz. Pod wodzą Jozuego zajęli ziemie zwane Kanaanem i wyrżnęli w pień jego mieszkańców. A potem dorobili do tego religię. Na tej podstawie chcieliby się pozbyć z ziemi, którą sobie obiecali, wszystkich Palestyńczyków.

  Jest jeszcze jedna ziemia, którą sobie Żydzi obiecali. To Polska, czyli Polin w ich języku. To jest całe źródło ich knowań.

 • konfuziussagt

  Oceniono 5 razy 1

  Potomkowie organizatorow holokaustu
  potrafia sie zachowac przyzwoicie
  i nalezycie rozliczyc z przeszloscia,
  a potomkowie kolaborantow i wspolsprawcow zbrodni
  nie rozliczyli sie z haniebnej przeszlosci
  i sami zachowuja sie haniebnie.
  PiS-dzielcy tu i teraz przynosza hanbe Polsce
  i kompromituja narod polski.

 • rozterka47

  Oceniono 7 razy 1

  A skąd oni wiedzą , ktorxzy byli nieliczni a którzy liczni ?
  Generalnie w artykułem się zgadzam ale te proporcje to do faktów mają się nijak.

 • kater-11

  Oceniono 9 razy 1

  Mądre to przysłowie ....lepiej z mądrym zgubić , niż z głupim znaleźć ...

  ....wszedł cham na salony , wypróżnił się , rzygnął , splunął i rechocząc powiedział ; ...i co mi zrobita , to na mnie oddano głosy...

 • dobrylos

  0

  Pomijając sprawę żydowska , zobaczcie jak masowo nasi niszcza sie wzajemnie oszczerczymi pomówieniami i kłamstwami w Sadach Karnych i Cywilnych.

 • kmosb

  0

  "moralnie istotną różnicę między tymi nielicznymi Żydami, którzy współpracowali z Niemcami, ponieważ musieli wybierać między złem a złem" - wszystko jasne w temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX