Komentarze (608)
Związek Gmin Żydowskich ws. słów Morawieckiego w Monachium
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • doktorpeowcow

  Oceniono 20 razy 8

  Rozumiem, że Marsz żywych w Polsce zostanie odwołany i że więcej już się u nas nie odbędzie?

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 8 razy 8

  "Tyle wiiemu o sobie, na ile nas sprawdzono" (W. Szymborska)
  Tak naprawdę od zbrodni wojennych może i powinien powstrzymać się każdy, ale decydują się na to nieliczni kosztem własnego życia i życia swoich bliskich i dlatego uznaje się Ich potem za świętych, bohaterów czy sprawiedliwych wśród narodów świata. W trakcie wojny źołnierze nazywani są wtedy zdrajcami lub dezerterami, opozycjoniści np bandytami, partyzantami lub jątrzycielami, zależnie od widzimisię dyktatora czy okupanta, Naprawdę to takie proste wg Izraela przeciwstawić się dyktaturze, najeźdźcy lub zbrodniarzom? Ile ludzi postępując w ten sposób zarówno w Niemczech, Francji, Grecji, Włoszech, Słowacji, Czechach, Rosji itd ale i w Polsce zginęło, zostało zamordowanych lub poddanych okropnym torturom? Czy w tych państwach a zwłaszcza walczącej na 2 frontach Polsce nie było bezpośredniego terroru?!
  Nie tylko Żydzi byli ofiarami! W rodzinie niemal każdego Polaka, w tym mojej, znajdzie się smutną opowieść o okropieństwach wojny i okresu powojennego lub skrywane tajemnice :( Komu zależy na wypuszczaniu tych demonów sprzed tylu lat? Komu zależy na rozdrapywaniu starych zabliźnionych ran i rozgrywaniau nimi? Prawdy mają wiele perspektyw i są tak samo bolesne dla wszystkich stron a punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. "Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni" .
  To, co należy robić, to dołożyć wszelkich sił i starań, aby to nigdy się więcej nie powtórzyło, aby te zbrodnie nie zostały zapomniane w trosce o lepsze jutro bez wojen wszystkich narodów i przyszłych pokoleń, a nie stały się zarzewiem nowych konfliktów czy, nie daj Boże, wojen!!! Inaczej ofiara tamtych ludzi z tamtych czasów będzie nadremna, bo nic się z niej nauczymy :((( No more war again! Nie dla polityki historycznej rodzącej podziały, nienawiść i złe emocje! Tak dla fsktow i wyciągania wniosków służących wspólnemu dobru i współpracy na rzecz dobrego świata i pokoju!

 • redstag

  Oceniono 24 razy 8

  Ja to jestem teraz przerażony stanem bankowości w Polsce. Skoro taki człowiek mógł być szefem dużego banku to jak to wszystko działa? Strach trzymać tam pieniądze.

 • s-w-z

  Oceniono 11 razy 7

  Matoł(usz) to nasze kolejne nieszczęście. W polityce zagranicznej porusza się jak słoń w składzie porcelany. Ma kwalifikacje na ambasadora PiS w San Escobar. Matołusz jest kolejnym politykiem - historykiem , po Tusku, Schetynie, Komorowskim ... , który tworzący (z tatusiem) alternatywną historię Polski.

 • temp555

  Oceniono 15 razy 7

  PiS i ci co ich wyborcy to jest porazka polskiego systemu edukacyjnego. Co jeden to glupszy! Mialo byc lepiej po gburowatej Szydlo, a tu takie gowno nami przewodzi. Jedynym sposobem na walke z tym prawicowym sku...synstwem jest nie uczestniczenie w panstwie pisowskim.

 • gokle

  Oceniono 15 razy 7

  Przez nich wstyd sie pokazac na ulicach zachodnich miast. Mam nadzieje, ze kto inny wygra kolejne wybory....

 • vomitorium1

  Oceniono 9 razy 7

  " ... nieprzemyślanych wypowiedzi, które "kompromitują ich osobiście oraz instytucjonalnie"."
  mogą myśleć do bólu
  i tak to nic nie da
  (to się w pisie
  bierze z przekonania
  że jak ktoś handlował jarzynami
  to fortepiany też sprzeda)

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 7

  PiS się jednak kompletnie nie nadaje do sprawowania władzy. Do tych zakutych łbów nigdy nie dotrze idea "racji stanu".

  Odkąd się dorwali do koryta praktycznie cały czas robią rabację. Teraz do rabacji jeszcze dorzucili pogrom (dzięki Bogu na razie tylko medialny).

 • unixyz

  Oceniono 9 razy 7

  To juz lepiej niech zajmie sie tymi samochodami elektrycznymi i dronami co obiecal bo w dyplomacji mu nie idzie.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 7

  Pisiory to jednak tumany. Sami wpakowali się na pole minowe i zamiast się wycofać dalej brną do przodu. To jest koniec PiS.

  Niedługo powstanie nowy rząd, a z PiS zostanie mniej więcej tyle co z SLD.

 • elenem

  Oceniono 14 razy 6

  Kompromitacja Morawieckiego i Polski, to delikatnie powiedziane.
  Tyle ze to będzie miało konsekwencje.

 • kastoripollux

  Oceniono 8 razy 6

  A to co polski rząd wyprawia w sprawie Smoleńska nie kompromituje ich po całości? Oszołomstwo pisuaru przekroczyło już wszelkie normy i granice. Ale to są przecież patrioci.

 • realistas

  Oceniono 8 razy 6

  Ostre, ale prawdziwe. Takie cechy też miało składanie kwiatów na grobach NSZ.

 • ubytek

  Oceniono 10 razy 6

  Wielu Polaków dowiedziało się co tak naprawdę myślą Żydzi o Polakach. Spotkałam Żydów zagranica i ich oceny, ze Niemcy byli źli ale najgorsi byli Polacy mnie szokowały, ale myślałam ze są jednostkowe. Teraz widzę ze jedność tego narodu została zbudowana na niechęci do nas. Zagłada Żydów upokorzyła ten naród a winnymi tej zagłady nagle nie są Niemcy tylko Polacy. Może dlatego ze tak jest praktyczniej. Może dlatego ze nas do getta nie wsadzali i Żydzi czuli się wobec nas gorsi. Może dlatego ze oczekiwali heroizmu od każdego Polaka natomiast sami zdobyli się na niego dopiero w czasie powstania w getcie. Powstanie w getcie to obudzenie polskiej duszy w Żydach polskich. Myśle ze jakieś plusy z tej dyskusji będą bo otworzą nam wszystkim oczy jak Żydzi na świecie postrzegają Polaków i ze tak bardzo są im niechętni.

 • mirarob

  Oceniono 8 razy 6

  słoń w składzie porcelany

 • fuzzybear

  Oceniono 14 razy 6

  Spieprzaj DZIADU - (razem z porąbanym tatusiuem) !

 • felucjan

  Oceniono 20 razy 6

  Czy Kaczyński przywitał powracającego Morawieckiego kwiatami?

 • montagnes44

  Oceniono 20 razy 6

  Pisbolszewia to obłęd i moralna ślepota razem wzięta.

 • montagnes44

  Oceniono 16 razy 6

  Sołtyska przynajmniej nie gadała tyle za granicą. A ten złotousty pieprzy trzy po trzy, ile wlezie.

 • worddesign

  Oceniono 8 razy 6

  Krzywousty wykonuje rozkazy kartofla, a ten nienawidzi Polskę.

 • barakuda62

  Oceniono 10 razy 6

  A może Morawiecki zamknął by już ten swój głupi dziób?
  Bo co go otworzy by poprawić poprzednie wypociny to wychodzi jeszcze gorzej.

 • nieotake

  Oceniono 16 razy 6

  Straszliwa zaiste jest zemsta Władimira Władimirowicza Putina za wyrwanie się Polski spod kurateli Kremla (a więc za wielkie strategiczne zwycięstwo służb Jaruzelskiego i Kiszczaka nad sowieckimi oprawcami-klawiszami, które tamci odbierają najwyraźniej jako wzgardzoną „proletariacką przyjaźń” i czarną niewdzięczność Polaków wobec Wielkiego Słowiańskiego Brata) oraz za nasze późniejsze zuchwałe próby wtranżalania się do rosyjskiej sfery wpływów (ze szczególnym uwzględnieniem usilnego przeciągania Ukrainy w kierunku szanującej prawo i reguły demokracji wspólnoty europejskiej) tudzież ambicje wybicia się na pozycję lidera postkomunistycznej Europy Wschodniej!
  Toteż spuszczona ze smyczy moskiewska V kolumna w Guberni Nadwiślańskiej, działając z godnym czekistów lub hunwejbinów zapałem i zapamiętaniem, w dwa lata zdołała ośmieszyć, skompromitować i skłócić Polskę z całym już niemal światem, który zaczyna traktować nas z coraz większą odrazą i pogardą, jako niezdolnych do autorefleksji - a więc i do rozwoju, będącego wszak funkcją nauki na błędach - zadufanych w sobie pasożytach i żałosnych w swym samozakłamaniu durniach, taki utrapiony nabrzmiały wrzód na odwłoku, trędowaty parias Europy albo niezdolna do samodzielnej egzystencji sierota no rozpadzie Bloku Wschodniego, którą trzeba ponownie ubezwłasnowolnić (jak w 1939 r., kiedy komisarz Mołotow uzasadniał wspólne z III Rzeszą najechanie i rozebranie Polski koniecznością wymazania z mapy Europy „pokracznego bękarta Traktatu Wersalskiego”).
  Włodzimierz Putin musi mieć przeto pyszny ubaw, przypatrując się, jak jego agentura, będąca uosobieniem najgorszych cech naszego narodu (casting przeprowadzono perfekcyjnie – teraz np. najbardziej poyebanego poyeba uczyniono premierem!), dążąc do marginalizacji i kompletnej izolacji Polski na arenie międzynarodowej, zachowuje się jak ten prostak wpuszczony lekkomyślnie na salony, który rozzuchwalony darmowym wyszynkiem, szybko zrzuca fikuśne przebranie, w którym przybył i ukazawszy swoje prawdziwe oblicze menela upojonego własnym chamstwem i nieuctwem zaczyna urągać wszystkim dookoła, wszczynać burdy i rzucać się jak pijany zając na niedźwiedzia.
  I tak oto krok po kroku w setną rocznicę odzyskania niepodległości zostaliśmy sami jak palec – ten środkowy, którym buńczucznie wygrażamy reszcie świata.
  Dlatego świat nie kiwnie nawet palcem w naszej obronie, kiedy wujaszek Wowa uzna, że nadszedł już czas, żeby niesfornych głuptasów znad Wisły wziąć znowu pod ruskiego knuta.
  Ba, świat nawet - pewnie tylko z wyłączeniem zaniepokojonych Niemców - wyda westchnienie ulgi...

 • marek_prus

  Oceniono 9 razy 5

  Wstaliśmy z kolan i wdepnęliśmy w gó.... Nawet Niemcy się od nas odwracają. Rosjanie podają, że nawiązują kontakty z Niemcami, że Niemcy porzucają Polskę i Ukrainę. Czy to tylko propaganda rosyjska?

 • edek40

  Oceniono 13 razy 5

  Mam wrażenie, że obecna władza doskonali się w puszczaniu siarczystych bąków. Potem społeczeństwu tłumaczy, że to swojska grochówa tak wali. A przewodnia siła narodu zaciąga się tym smrodem, zatruwa sobie mózg i prosi o przepis na tak wytworne danie.

  Rzygać się chce.

 • jerpis

  Oceniono 7 razy 5

  Największym złem człowieka jest ignorancja- Sokrates. Skala ignorancji polityków PiS jest zastraszająca. Morawiecki, historyk, tata opozycjonista, nie potrafi zrozumieć jednego. Tylko wobec jednego narodu- Żydów, jedno z najpotężniejszych państw świata stworzyło i realizowało program "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej". To "ostateczne rozwiązanie" to fizyczna zagłada, zamordowanie WSZYSTKICH Żydów! Jakiekolwiek porównywanie z sytuacją innego narodu to bezgraniczna ignorancja. Jeśli Morawiecki ma choćby odrobinę honoru, powinien natychmiast podać się do dymisji!

 • poppers68

  Oceniono 7 razy 5

  Ta cała ekipa zachowuje się tak, jakby miała problem z rozpoznaniem o co chodzi Ich krytykom. Kompletnie nie "kumają bazy" a retoryka stosowana nasuwa skojarzenia z zebraniem Kółka Gospodyń Wiejskich lub zebraniem pracowników SKR ( kółka rolniczego) w Dobraniu Wielkim, gmina Pampuchy Małe, osada Korta - Kolonia.
  NIKT NIE UWAŻA, ŻE POLACY RAMIĘ W RAMIĘ DOKONYWALI HOLOCAUSTU.
  Chodzi o to aby bezmyśłnie nie chlapać językiem co uważamy prywatnie bo stanowiska państwowe to naprawdę wysoka liga.
  A tu mamy ludzi oderwanych W PIERWSZYM POKOLENIU z wiosek i małych mieścinek, którzy ze swoich słabości robią atut. Nie uczą się, nie mają przemyśleń, zrobili oszałamiającą ze wszystkich członków swoich rodzin wielopokoleniowych karierę i uważają, że już niczego nie muszą.
  To jest sytuacja dramatyczna i cholernie dla Polski groźna.
  Po roku 1989 coś poszło nie tak. Uważaliśmy, że wejście do UE to będzie skok nie tylko gospodarczy i materialny dla ludzi ale też mentalny - I TO BYŁ BŁĄD.
  Do władzy, ku uciesze gawiedzi dotarli ludzie o mentalościach, przez które ten kraj tracił w historii niepodległość lub wywoływał lokalne nic nie wnoszące powstania z setkami tysięcy ofiar!
  Oczywiście, paskudnie w czasie wojny zachowywały się wobec swoich obywateli żydowskich niemal WSZYSTKIE społeczności Europy. a że RP lat wojny to był wiejski społecznie kraj, to tym bardziej krwawe scenariusze miały tu miejsce. Ale na Boga! Trzeba to przyznać a nie zwalać nielogicznie wszystko na wspierających władzę bolszewicką po wojnie obywateli żydowskiego pochodzenia! Czy ktoś się zastanawiał, co pchnęło te osoby aby wspierać krwawo bolszewizm? DOŚWIADCZENIE.
  To przykład na to, jak może się spirala nakręcać.

 • aronia0

  Oceniono 9 razy 5

  Okazuje sie ze Waszczykowski czy Szydlo to przy Morawieckiem geniusze dyplomacji.Kto znalazl tego faceta i robil go premierem Polski, i to po to , aby poprawol jej wizerunek na swiecie? lepiej bylo wziac przyslowiowego Pana Kazia spod budki z piwem. Zachowywalby sie tak samo a moze lepiej, bo by nie udawal, ze tak swietnie zna angielski, ze az z tego nadmiaru myla mu sie slowa.

 • m_j_1977_byd

  Oceniono 15 razy 5

  Wystarczy poczytać pełne nienawiści komentarze prawdziwych Polaków - katolików, żeby domyślić się, jak zachowywała się wobec Żydów w czasie wojny większość z nich. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że komentarze zamieszcza tylko ta piśmienna część narodowo-katolickiego elektoratu, posiadająca dostęp do elektryki i internetu...

 • ibrylowska

  Oceniono 9 razy 5

  Kaczyński i PIS obiecał po zmianie premiera na Morawieckiego poprawę wizerunku Polski, a mamy określenia po wystąpieniu w Monachium polskiego premiera, cytuję "przekroczenie granicy, za którą jest już tylko obłęd", "moralna ślepota" i sformułowania, które "kompromitują polityków osobiście i instytucjonalnie" . Wstyd.

 • mer1lin

  Oceniono 11 razy 5

  Teraz tylko czekać ,kiedy złotówka zacznie spadać na łeb a zamówienia i inwestycje z zagranicy zaczną kuleć.
  Będzie piękna katastrofa!

 • stefa555

  Oceniono 11 razy 5

  Wszystkie wypowiedzi pisowskich niszczycieli są nieprzemyślane, bo żeby myśleć trzeba mieć mózg.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 17 razy 5

  Niektórzy zaczynają już tęsknić za Pasztetową Becią. Ta przynajmniej nie znała języków obcych...

 • cmochall

  Oceniono 13 razy 5

  On to robi z niewiedzy czy z wyrachowania? i to ponad 70 lat po wojnie zamiast leczyc rany z premedytacja rozdrapuje.

 • scibor3

  Oceniono 19 razy 5

  Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce zapomina w swojej litanii o Żydach wysługujących się NKWD przy rabunkach i deportacjach ludności polskiej, że się tylko ograniczę do okresu II WŚ. Robili to bez przymusu a same deportacje śmiało można zaliczyć do zbrodni ludobójstwa.

 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 5

  ten bankster przytulił właśnie 70tys premii za ubiegły rok, jak szyszka co wykarczował puszczę i reszta pisiej szajki ze straszydłem włacznie która obiecała nie kraśc. jak zwykle kłamała

 • antoszek22

  Oceniono 9 razy 5

  W kategoriach czysto ludzkich ta odpowiedź polskiego premiera na czyjąś osobistą tragedię była w sposób oczywisty chamska.
  Abstrahując od historii kto i kogo mordował a kto nie .
  Nie mogłem uwierzyc ze ten człowiek na trzeźwo , z takim spokojem wypluł przy ludziach, na środku sali, taką porcje wyrazistej angielskiej flegmy a po wszystkim nawet nie wytarł skrzywionych ust .
  Nie mógłby ktos nosić za nim jakiejś eleganckiej chusteczki żeby znowu nie było siary .

 • lblblblb

  Oceniono 19 razy 5

  Dotąd wydawało mi się, że w PiSie są same niewykształcone gł upki.
  Teraz wiem, że są też świetnie wykształcone.

 • franko66

  Oceniono 10 razy 4

  Ptasi móżdżek morawieckiego już wiele razy dał znać.Nawet chyba ptaki maja większy móżzek

 • ontos2

  Oceniono 6 razy 4

  Majątki zesłanych na Syberię powstańców styczniowych przejeli żydzi , w ramach długu cara.Celowali w tym Rotszyldowie.

 • usera

  Oceniono 6 razy 4

  1923, Słonimski, O DRAŻLIWOŚCI ŻYDÓW
  "Bardzo niewielu znam Żydów, którzy nie mają głębokiego przeświadczenia o tej wyższości rasy żydowskiej. Dlatego właśnie ten naród, tak chętnie wszystko bagatelizujący, nie lekceważy najlżejszego zarzutu, najmniejszej krytyki. Drażliwość jest tak wielka, że każde śmielsze wystąpienie staje się wprost niebezpieczne dla pisarza. Wolno jest u nas pisać źle o kelnerach, Czechach, Niemcach lub posłach sejmowych, – mogą denerwować pisarza rzeczy tak doskonałe, jak katedra Notre-Dame, – można wytykać błędy kompozycyjne Michałowi Aniołowi, – ale nie wolno pisać źle i rozumnie przeciw Żydom, bo pisać głupio – znaczy to sprawiać im rzetelną satysfakcję. Jeśli pisze Nowaczyński lub Pieńkowski, jest to poniekąd na rękę Żydom, gdyż łatwo mogą ośmieszyć antysemityzm tak ordynarny i chamski. Mają przytem realne dowody swojej krzywdy i potwierdzenie opinji zagranicznej o Polsce. Z triumfalnym hałasem rozsyłają o tem wieści do wszystkich prasowych agencyj całego świata."
  retropress.pl/wiadomosci-literackie/o-drazliwosci-zydow/

 • goldenboy34

  Oceniono 10 razy 4

  Adam Michnik jeszcze 20 lat temu....

  „Wielokrotnie się zastanawiam, dlaczego w świecie nie panuje stereotyp, że Rosjanie są antysemitami. Nie ma takiego stereotypu. Albo dlaczego dzisiaj w Izraelu mówi się, że Holokaust robili naziści, nie Niemcy” – mówił naczelny „Wyborczej” i wyjaśniał:

  „Nie chodzi o to, że Polacy nie mieli swoich faszystów. Mieliśmy. Każdy naród ich ma.(…) Mówi się bowiem w świecie o Polakach, jako antysemitach, chociaż nie mieli swojego Lavala, czy Brasillacha, a nie mówi się tak o Francuzach, którzy ich mieli. Dlaczego? Dlatego, że trzeba było znaleźć jakiś sposób, żeby usprawiedliwić Jałtę. Żeby mógł sobie Zachód powiedzieć: Był taki naród, który wprawdzie od pierwszego dnia wojny walczył z Hitlerem, ale to był naród paskudny, nietolerancyjny i zrobił Żydom wiele złych rzeczy. Ten naród został sprzedany w Jałcie towarzyszowi Stalinowi, trzeba było znaleźć jakiś sposób, żeby samego siebie usprawiedliwić”

  ....jak trafne słowa....

  Ciekawe czy dzisiaj by je jeszcze raz powtórzył....

 • biheppy

  Oceniono 6 razy 4

  Totalny brak wyczucia dyplomatycznego. Choć powiedział prawdę z punkty widzenia historycznego, należało mówić z rozmyslem. Do tego brak wiedzy historycznej, kiedy złożył kwiaty na grobach członków brygady swietokrzyskiej, czyli kolaborantów. Totalny dramat.

 • javall

  Oceniono 10 razy 4

  Szczytem bezczelnosci jest arogancja wystapienia wladz mniejszosci zydowskiej. We lbach wam sie poprzewracalo od nadmiaru przywilejow w kraju, ktory was gosci. Przez wieki sciagaliscie tutaj jak do miodu, wowczas gdy w calej Europie pedzono was jak bezpanskie koty. Milczec wiec, albo spieprzac do Izraela. Tutaj Polin nie bedzie! Wy i wasi pobratymcy z diaspory bardzo skutecznie wzbudzacie antysemickie nastroje w polskim spoleczenstwie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX