Poseł powtarzał plotkę, że dziennikarz jest wnukiem UB-ka. Później żalił się na "hejterstwo"

Poseł Tomasz Jaskóła twierdził na Twitterze, że Bartosz Węglarczyk jest wnukiem Józefa Światły. "Chamskie i bezczelne kłamstwo" - odpowiedział dziennikarz.

Po złotych skoku Kamila Stocha gratulacje składała m.in. Kancelaria Prezydenta. We wpisie na Twitterze przypomniano o pierwszym złotym medalu Zimowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski, który w 1972 roku zdobył Wojciech Fortuna, również skoczek narciarski.

Dziennikarz Bartosz Węglarczyk zażartował, że "jak Fortuna skakał, to nie było przecież Polski". To nawiązanie do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który przekonywał, że w 1968 roku, gdy trwała antysemicka czystka w instytucjach państwowych, Polska nie istniała. "Był reżim komunistyczny, który tak naprawdę paskudnie traktował Żydów. To wszystko to karygodny i błędny atak na dobre imię Polski" - stwierdził Morawiecki.

Plotka o dziadku dziennikarza

"Po prostu państwo nie miało suwerenności, kto jak kto, ale wnuk Światły winien to wiedzieć" - odpisał poseł Kukiz'15 Tomasz Jaskóła. Parlamentarzyście chodził o Józefa Światło, wysokiego funkcjonariusza PRL-owskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, odpowiedzialny za liczne represje i aresztowania, pozostający w stałym kontakcie z wicepremierem ZSRR Ławrientijem Berią.

Plotkę o rzekomym pokrewieństwie rozpowszechnił w książce "Czerwone dynastie" publicysta "Radia Maryja" Jerzy Robert Nowak. Węglarczyk już wiele lat temu zaprzeczał tym doniesieniom i wyjaśniał, że jeden z jego dziadków został pochowany na Śląsku, a drugi w Warszawie. Światło zaś w 1953 roku uciekł do Stanów Zjednoczonych i tam zmarł ponad 40 lat później.

"K***a, nie kłam pan"

Węglarczyk w odpowiedzi przytoczył - jak twierdzi - cytat z samego posła: "K***a, nie kłam pan". "Jest pan, panie pośle, bezczelnym kłamcą. W poniedziałek napiszę do pana szefów informując ich o tym, że jest pan zwykłym, małym kłamcą" - pisał dalej dziennikarz. Gdy Jaskóła nie przepraszał, Węglarczyk dodał, że ten jest "tchórzem, który zamiast przeprosić, wycofuje się bezczelnie".

Jaskóła brnął jednak i przekonywał, że należy skupić się na kwestii suwerenności, a pomówienie Węglarczyka "nie jest sednem sprawy". Dziennikarz przekonywał jednak, że wpis nie był manipulacją, lecz żartem, który nikogo nie obraża. "Pana wpis o mnie był chamskim i bezczelnym kłamstwem. Nie nadaje się pan na żadne stanowisko publiczne, skoro nie widzi pan różnicy. Strach, że odpowiada pan za nasze pieniądze" - pisał.

Ostatecznie poseł przeprosił: "Przepraszam. Czytałem że jest pan wnukiem Światły. Jeśli nie przepraszam. Sednem sprawy jest suwerenność i powinien pan to zrozumieć".

To jednak nie zamknęło sprawy. Poseł zaczął obrażać tych, którzy stanęli po stronie dziennikarza. "Wiarygodność dziennikarza oceniającego polityka po tweetcie jest żadna. Przecież to groteska. Weźcie się do przekazywanie informacji. RZETELNIE" - pisał do Kamila Dziubki z Onetu, a do Marka Twaroga z "Dziennika Zachodniego": "Dureń to ten, kto podsumuję parę lat pracy w kilka minut". W dalszej wymianie komentarzy z Węglarczykiem ubolewał, że "załapał się na hejterstwo".

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. ustawy o IPN. Podpisze i wyśle do TK

Więcej o:
Komentarze (145)
Tomasz Jaskóła oskarżył Bartosza Węglarczyka, że jest wnukiem UB-ka
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 92 razy 80

  Jakim cudem partia skupiająca największych chamów, przygłupów, ludzi bez honoru, ćwoków z awansu społecznego, pod wodzą celebranta nienawiści, Jarosława Niedojdy Życiowego, zdobyła pełnię władzy w Polsce? Czyżby Polacy cenili taki właśnie chamski sznyt?

 • viaac

  Oceniono 79 razy 69

  Jerzy Robert Nowak jest jednym z najulubieńszych pisarzy s-f na prawicy.
  Przed Ziemkiewiczem nawet.
  Puszczona przez niego kłamliwa plotka znalazła schronienie w pisowskich łbach i po dobroci ich nie opuści.

 • quinquedactylus

  Oceniono 66 razy 56

  Wpuścić chama do biura to atrament wypije i taki mniej więcej poziom prezentują parlamentarni wybrańcy Boga i narodu.

 • lodzermensz1

  Oceniono 54 razy 46

  Wszyscy oni tacy sami. Kłamią, wyzywają, obrażają, insynuują.
  Ale jeśli ktoś da im odpór, to nagle jest przemysł pogardy, hejterstwo i bezpardonowy atak totalnej opozycji i agentury ubeckiej.

 • cezar85

  Oceniono 52 razy 46

  bycie wnukiem ub'ka, nie czyni z wnuka ub'ka

  więc na czym polegała rewelacja osła?

  ps. niech mu tylko nikt nie mówi, że węglarczyk jest potomkiem adama i ewy... tych od jabłka

  bo zarzuci mu wszystkie plagi egipskie

 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 38

  Chciało to coś zwane posłem zaistnieć. I ubrudziło sobie kalesonki. Gratki dla pana Jaskóły.

 • pissklamie

  Oceniono 39 razy 37

  Tymczasem wieczorem niejaki poseł Kaczyński zaciera swoje obsikane małe rączki i z zadowoleniem cieszy się z upadku i wojny Polski z całym światem....

  Podobno Amerykanie niebawem zaczną wycofywać swoje wojska z Polski.....

  Kto to lajno począł?
  Oj Rajmund ......

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 33 razy 29

  Chciałabym poznać tych idiotów z PiS,którzy nie mają nawet miernej oceny z historii,języka polskiego i logiki.(pfuj !logiki tam nie ma żadnej w tej oświeconej PiS)

 • wojtekate

  Oceniono 27 razy 27

  czy mogę o tym pośle napisać, że jest synem dziwki i pijaka? bo ktoś, gdzieś tak mówił...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX