PO i Nowoczesna wymyśliły hasło na wybory samorządowe. Znów coś nie wyszło. PiS będzie miał ubaw

Wybory samorządowe już na jesieni. Dla polityków rozpoczął się
okres intensywnych przygotowań. Swój pomysł na kampanię przedstawiły PO i Nowoczesna. Okazuje się, że ich hasło nie jest oryginalne.

Opozycja jest oskarżana o nieudolność w walce z PiS. Właśnie ogłosiła, że chce być "bliżej ludzi". Tak przynajmniej wynika z hasła, pod którym do wyborów samorządowych idą wspólnie PO i Nowoczesna. Jest jednak pewien problem. Jak zauważyli dziennikarze portalu 300polityka.pl ktoś już wcześniej korzystał z hasła "Bliżej ludzi". Był to... PiS.

"Opozycji będzie trudno np. wykupić domenę blizejludzi.pl, bo tam cały czas znajduje się archiwalny serwis wyborczy Prawa i Sprawiedliwości" z 2006 roku - informuje 300polityka.

Rzeczywiście, na stronie pod tym adresem znajdziemy zapewnienia, że "Prawo i Sprawiedliwość będzie jeszcze bardziej angażowało się w zwykłe, codzienne ludzkie sprawy". "Ta kampania ma doprowadzić do tego, abyśmy nigdy nie znajdowali się w takiej sytuacji, że człowiek uczciwy pozostaje sam, bez pomocy" - czytamy na stronie opatrzonej logo PiS. 

"Przeanalizowaliśmy nasze programy i dziś już wiemy, że Platformę Obywatelską i .Nowoczesną łączy pomysł na Polskę bardziej zdecentralizowaną, dobrze rządzoną i bliską ludziom. (...) Nadszedł czas, by ludzie w jeszcze większym stopniu współdecydowali o swoich sprawach" - dowiadujemy się z kolei z manifestu .N i PO. Partie uruchomiły na Twitterze specjalny hasztag #BliżejLudzi.

Wybory samorządowe 2018

Wybory samorządowe odbędą się na jesieni 2018 roku. Możliwe są trzy terminy: 21 i 28 października oraz 4 listopada. Dokładną datę wskaże premier Mateusz Morawiecki. W czasie głosowania mieszkańcy wybiorą lokalne władze, w tym: prezydentów miast, rady gmin/miast i rady sejmików wojewódzkich.

PKW alarmuje, że przy okazji wyborów samorządowych mogą się pojawić duże problemy. Dowiedz się więcej: PKW: brakuje co najmniej 140 mln zł na wybory. A wyniki? Poczekamy na nie dłużej >>>

Poseł podsumował zmiany PiS w kodeksie wyborczym. Przypomniał radiową audycję sprzed lat

Więcej o:
Komentarze (295)
Wybory samorządowe 2018. PO i Nowoczesna idą z hasłem PiS
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 13 razy 9

  Juz sie wylały kampanijne pistrolle.

  Opozycje nie jest idealna ale i tak w porownaniu z Szyszko czy Maciarewiczem to przepasc.

  A jak ktos mysli ze ich nie ma bo jest Morawiecki to jest naiwnym idiota. Zreszta Morawiecki tez jest cienki.

 • kinimod3

  Oceniono 10 razy 8

  Gdyby opozycja umiała skorzystać z pracy jaką dla niej wykonał Maciej Gdula i jego zespół wpracy pt. "Raport z Miastka" to byłaby szansa pokonać PIS w wyborach w 2019. Myślę jednak ,że wygra w jej szeregach ta druga postawa odrzucajaca niepasujące do jej wyobrażeń wnioski. Jest to wina po trochu mediów antypisowskich, głównie "Wyborczej" która popycha ich do tej totalnej bezrefleksyjnej narracji , a którą nie da sie zdobyć poparcia zwykłych ludzi, którzy nie uważają np. walki z patologjami w sądownictwie za koniec demokracji ,a doprowadzenie do prokuratury Frasyniuka za odpowiednik ścieźek zdrowia w PRL. Przypomnijcie sobie jak "Wyborcza" zareagowała na "światełko w tunelu" które zobaczył Ryszard petru i jak szybko musiał się z tego wycofywać po ataku Gazety wracając w szeregi "totalnej opozycji". Taka narracja odpycha od opozycji ludzi z centrum. Pozdrawiam

 • chi-neng

  Oceniono 13 razy 7

  Nie hasla, tylko konkretny program i oferty, intersuja suwerena.

  A jedynym haslem, w waszej ‘DZISIEJSZEJ POZYCJI JAKO OPOZYCJI’, moze tylko jedno haslo trafiloby i przemowilo do ludzi:

  "POZREC KACZORA!"

 • owca888

  Oceniono 9 razy 7

  Schetyno i Trzaskowski,
  do jasnej cholery, dałabym wam parę bęcków na oprzytomnienie.
  Jedyne, co wam (i nam) może przynieść wygraną, to decentralizacja, małe ojczyzny. To dzięki samorządom Polska się tak odmieniła. Tego gnom i banda jego klakierów, zwolennicy centralizacji władzy i kontroli nad wszystkim, nie trawią i boją się jak ognia. Nie chcę, by ludzie byli panami na swoim podwórku. Jeszcze tego nie zrozumieliście? TUMANY JESTEŚCIE????

 • konfuziussagt

  Oceniono 17 razy 7

  W obliczu kato-nazistowskiej DYKTATURY PiS,
  wprowadzonej wbrew haslu "Blizej ludzi",
  degradujacej czlowieka do PRZEDMIOTU panujacej nad nim WLADZY,
  przywrocenie wlasciwej relacji sprawujacych publicznw funkcje
  ze spoleczenstwem jest sprawa najwyzszej wagi.
  "Blizej ludzi"- musi byc celem realnej polityki, a nie jedynie haslem wyborczym.
  Jako cel jest jak najbardziej na miejscu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX