Policja komentuje zatrzymanie Frasyniuka. "Działali z zachowaniem godności osobistej zatrzymanego"

Policja skomentowała zatrzymanie Władysława Frasyniuka. Funkcjonariusze przekonują, że wszystko odbywało się zgodnie z procedurami i na polecenie warszawskiej prokuratury.

Władysław Frasyniuk został zatrzymany w środę. Funkcjonariusze  po szóstej rano wyprowadzili byłego opozycjonistę w kajdankach z jego domu we Wrocławiu. Frasyniuk został zwolniony dwie godziny później. Usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów.

Były opozycjonista po zatrzymaniu powiedział zgromadzonym pod jego domem dziennikarzom, że "z opresyjną władzą się nie rozmawia, tylko się z nią walczy", a także "dąży się do tego, by ją usunąć". O funkcjonariuszach, którzy brali udział w zatrzymaniu, powiedział, że "mają świadomość uczestniczenia w teatrzyku".

Policja ws. zatrzymania Władysława Frasyniuka

Policja wydała oświadczenie w sprawie zatrzymania byłego opozycjonisty. Tłumaczy, że działali na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Funkcjonariusze działali zgodnie z prawem, z zachowaniem godności osobistej zatrzymanego

- czytamy w oświadczeniu policji.

Funkcjonariusze przekonują, że wszystko odbywało się zgodnie z procedurami: policjanci pouczyli zatrzymanego o przysługujących mu prawach, a także przedstawili podstawę prawną zatrzymania. Policja tłumaczy, że „użycie kajdanek wynika z obowiązujących przepisów dotyczących doprowadzenia osoby zatrzymanej”.

Innego zdania jest były policjant wysokiego szczebla. W rozmowie z Gazeta.pl tłumaczył, że skucie byłego opozycjonisty kajdankami z tyłu zamiast z przodu - jak niebezpiecznego przestępcę - nie było konieczne.

Więcej o:
Komentarze (146)
Policja komentuje zatrzymanie Władysława Frasyniuka
Zaloguj się
 • laszczyny

  Oceniono 46 razy 34

  Cały świat już na was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.

 • antekpociecha

  Oceniono 35 razy 31

  Przed wojną, po wojnie, za Bieruta, Gomółki, Gierka, Jaruzelskiego milicja zawsze robiła tak i mówiła dokładnie to samo co teraz za Kaczyńskiego

 • owca888

  Oceniono 36 razy 28

  Brudziński i taka owaka policjo - właśnie stanęliście dokładnie tam, gdzie stało zomo. Polacy wam tego nie wybaczą. Nigdy.

 • fakiba

  Oceniono 33 razy 27

  To prokurator kazał im pana Frasyniuka skuć i to z tyłu , czy sami na to wpadli

 • puszka-3

  Oceniono 26 razy 22

  Ale i tak dobrze , że policjanci w " obronie własnej " nie potraktowali skutego Frasyniuka paralizatorem , lub że Frasyniuk nie " popełnił samobójstwa ( np.wieszając się w karetce policyjnej , mimo skutych do tyłu rąk ) Już mieliśmy taki jeden przykład osoby po którą też przyszli o 6 rano , aby doprowadzić ją na przesłuchanie w charakterze świadka , a ta osoba im na złość po prostu się zastrzeliła ( mimo ciągłego nadzoru policjantki )

 • biesczad1

  Oceniono 32 razy 20

  Podła zmiana cofa Polskę do głębokiego PRLu, więc chyba już pora policję zastąpić milicją?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX