"Kota se zamknij, a nie Solidarność". Wałęsa od rana zaciekle bronił Frasyniuka

Władysław Frasyniuk zatrzymany dziś rano przez policję mógł liczyć na wsparcie byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Wałęsa aktywnie komentował zatrzymanie na Facebooku i Twitterze. " Spróbuję przyjść po Ciebie, jeśli to się będzie przedłużało" - zapowiadała legenda "Solidarności".

Władysław Frasyniuk usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności osobistej dwóch policjantów na służbie. Po tym, jak został doprowadzony i przesłuchany w prokuraturze w Oleśnicy, zwolniono go do domu. Rano Frasyniuk został zatrzymany przez policję we Wrocławiu i dowieziony do prokuratury.

ZOBACZ TAKŻE: Frasyniuk zwolniony. "Z opresyjną władzą się nie rozmawia, tylko się walczy">>>

Wcześniej dwukrotnie, mimo wezwania, nie stawił się w warszawskiej prokuraturze - 12 stycznia i 1 lutego.

Władysław Frasyniuk ze wsparciem Wałęsy

Zatrzymanie Władysława Frasyniuka odbiło się szerokim echem wśród polityków i dziennikarzy. Sprawę komentował również Lech Wałęsa, legenda "Solidarności" i były prezydent RP.

"Władku trzymaj się, jestem z Tobą. Spróbuję przyjść po Ciebie, jeśli to się będzie przedłużało. Apeluję jednocześnie do wszystkich naszych zwolenników o zdecydowany opór. Musimy znaleźć pałę na tego karakana. Niszczą nasz dorobek z takim trudem osiągnięty. Dzielą i kłócą Naród" - pisał Wałęsa na profilach społecznościowych.

"Patriotyczne siły Narodu nie mamy wyboru. Czym szybciej tych ludzi odsuniemy tym mniejsze straty poniesiemy. Ostrzegałem od zawsze mówiąc. Kaczyńscy to nieszczęście gdziekolwiek się pojawią" - dodał prezydent (pisownia oryginalna).

"Wypuść mi Władka, bo nie ręczę za siebie. Kota se zamknij a nie SOLIDARNOSC" - apelował Wałęsa (pisownia oryginalna).

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję

Zarzuty, które prokuratura postawiła Władysławowi Frasyniukowi, mają związek z nielegalnym protestem stowarzyszenia Obywatele RP z czerwca zeszłego roku w Warszawie. Były działacz „Solidarności” razem z innymi osobami blokował przejście uczestników miesięcznicy smoleńskiej. Wdał się w szarpaninę z policjantami, którzy próbowali go usunąć, gdy siedział na środku ulicy. Ostatecznie przenieśli go na bok.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Łukasz Łapczyński poinformował, że przesłuchanie Władysława Frasyniuka trwało 10 minut, odmówił on składania wyjaśnień i podpisania postanowienia o postawieniu zarzutów oraz protokołu przesłuchania.

ZOBACZ TAKŻE: Były policjant o zatrzymaniu Frasyniuka: "Potraktowano go jak niebezpiecznego przestępcę">>>

Prokurator Łukasz Łapczyński potwierdził, że poranne zatrzymanie i zarzuty oraz doprowadzenie do prokuratury miało związek z wydarzeniami z 10 czerwca 2017 roku. Przypomniał, że Władysław Frasyniuk dwukrotnie nie stawił się na przesłuchanie na wezwanie w prokuraturze. Frasyniuk oświadczył w mediach, że nie przyjdzie, twierdząc, że jest ofiarą „politycznych represji”. Mówił, że odmawia współpracy z władzą, która - według niego - „nie ma demokratycznej legitymacji”.

Krasnodębski o zatrzymaniu Frasyniuka: Jesteśmy krajem praworządnym, prawo obowiązuje wszystkich

Więcej o:
Komentarze (222)
Władysław Frasyniuk wspierany przez Lecha Wałęsę. "Kota se zamknij"
Zaloguj się
 • mushkaplooyka

  Oceniono 72 razy 50

  Kaczyński to mdły, oślizły, zakompeksiony gnomik. Aresztowaniem tym dowiódł, że on i jego żałośni poplecznicy stoją dokładnie w tym samym miejscu, co kiedyś ZOMO.

 • polakadam

  Oceniono 61 razy 45

  Chłopcy z Targówka i ze Śródmieścia
  Pomnijcie Jarka co stan ten przespał
  Ludzi łapali, w ludzi strzelali
  Jarek Kaczyński spał!
  *************

  Gdy w telewizji brak teleranka
  Gdy na górników czeka łapanka
  W wygodnym łożu , na Żoliborzu
  Jarek Kaczyński spał
  *************

  Jeden zraniony, drugi zabity
  Krew się polała grudniowym świtem
  A tam w łóżeczku, na poduszeczce
  Jarek Kaczyński spał!
  *************
  Gdy w kinie „Moskwa” film o Wietnamie
  Jarosław woli drzemać przy mamie
  Na prawym boku, w ciepłym półmroku
  Jarek Kaczyński spał!
  ********

  Już Kuroń leży na styropianie
  bo go pobili zomowskie dranie
  Drżą robotnicy, a on w szlafmycy!
  Jarek Kaczyński spał!
  ********

  Nie płaczcie dzieci, płakać nie warto
  W miękkiej piżamie, z różową kokardą.
  Za chleb, za wolność, za nową Polskę
  Jarek Kaczyński spał!

 • kemor234

  Oceniono 49 razy 35

  Gdyby "rząd" nie wydawał nie konstytucyjnych uchwał, to żadnej "winy" Pana Frasyniuka by nie było.

 • antoszek22

  Oceniono 36 razy 34

  a co na to zatrzymanie powiedziała amasadorowa wolności umysłowej pani Julia Przyłebska ?

  czy moze coś o równości obywateli wobec prawa także tych co zostali mianowani na stanowisko sędziego przy pomocy sfałszowanych uchwał sejmowych ?

 • lubicz56

  Oceniono 47 razy 33

  Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa. Mahatma Gandhi

  Obywatelskie nieposłuszeństwo (civil disobedience) – celowe działanie łamiące konkretne przepisy prawne w imię przekonania, że owe przepisy rażąco naruszają wartości istotne dla stosującego nieposłuszeństwo obywatelskie – połączone ze świadomością możliwości poniesienia negatywnych konsekwencji prawnych. Wiki

  „Nieposłuszeństwo obywatelskie jest niezaprzeczalnym prawem każdego obywatela. Rezygnując z niego przestaje się być człowiekiem.“ Mahatma Gandhi

 • tani_dran

  Oceniono 57 razy 31

  Inicjatywa ustawodawcza : każdy pisowski płatny troll wykopie tyle ton węgla ile postów napisał.
  Gołymi łapami.

 • yamxyz

  Oceniono 38 razy 28

  W.Frasyniuka skuć jak groźnego przestępcę, a córeczkę-nacjonalistkę radnej pisssowskiej, agresywnie rzucającej się na policjantów usiłujących ją spacyfikować za zakłócenia legalnej demonstracji - przesłuchać w charakterze poszkodowanej i sprawę umorzyć!!! Mafia pissslamska rządzi - jak długo jeszcze? Wszystkie zwierzęta są równe - ale świnie bardziej????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX