Władysław Frasyniuk zatrzymany we własnym mieszkaniu. "Policja w kajdanach wyprowadziła Władka"

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję. Został wyprowadzony w kajdankach z własnego domu chwilę po szóstej rano. Były opozycjonista nie stawiał się w prokuraturze, w której toczy się śledztwo w jego sprawie. Po dwóch godzinach został zwolniony.

O sprawie poinformowała żona Władysława Frasyniuka, Magdalena Dobrzańska - Frasyniuk za pośrednictwem Facebooka. Napisała, że jej mąż został wyprowadzony o 6.10 rano w kajdankach.

Po godz. 8 - ponad dwie godziny od zatrzymania - Dobrzańska - Frasyniuk poinformowała, że jej mąż został już zwolniony. Przesłuchano go w prokuraturze w Oleśnicy - podaje TVN24. PAP podaje, że Frasyniuk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów.

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję

Dziennikarz wrocławskiej "Gazety Wyborczej", Jacek Harłukowicz napisał, że więcej szczegółów, w tym film z zatrzymania, wkrótce zostanie opublikowany na stronie wrocławskiej "Gazety Wyborczej".

Żona Władysława Frasyniuka w rozmowie z wrocławską "Gazetą Wyborczą" powiedziała, że do zatrzymania doszło kilka minut po szóstej rano.

- Było może pięć minut po godz. 6. Było ich pięciu - powiedziała Magdalena Dobrzańska - Frasyniuk. Dodała, że funkcjonariuszom towarzyszył mężczyzna z kamerą. - Jako jedyny miał zasłoniętą twarz, więc zakładam, że zdjęcia z zatrzymania męża zobaczymy w dzisiejszych „Wiadomościach”. Na pytanie dokąd męża zabierają nie otrzymałam odpowiedzi - powiedziała żona byłego opozycjonisty.

Mecenas Władysława Frasyniuka potwierdza zatrzymanie

Mecenas Władysława Frasyniuka Piotr Schramm potwierdził na antenie TVN24 zatrzymanie byłego opozycjonisty. Adwokat powiedział, że Frasyniuk został zatrzymany i wyprowadzony w kajdankach z własnego domu. Dodał, że mimo pytań ze strony zatrzymanego, jak i jego żony, funkcjonariusze nie odpowiedzieli, gdzie jest przewożony. Schramm powiedział, że nie udało mu się skontaktować z prokuratorem, by dowiedzieć się, jaki jest powód zatrzymania i gdzie Frasyniuk jest przewożony.

- Walczył o wolną Polskę, siedział przez to w więzieniu. Zwykł mawiać, że w trakcie jego życia na procesy polityczne był doprowadzany, więc z tej perspektywy nie jest to dla niego zaskoczeniem, bo nie raz był już przez system, który nie był nakierowany na wolność jednostki, na honorowanie praw obywatelskich, przez taki system był gnębiony - powiedział Schramm mówiąc, że Frasyniuk zapewne nie był zaskoczony. Mecenas zwrócił uwagę, że dzisiaj wypadają walentynki, które będą przebiegały pod hasłem "Kochamy cię, Władysław".

Dodał, że jako obrońca powinien być obecny w trakcie przesłuchania, a osoba zatrzymana ma prawo natychmiast skontaktować się ze swoim obrońcą. - Prokuratura nie powinna prowadzić dalszych czynności - wyjaśnił Schramm. Podkreślił, że na ten moment najważniejsze jest ustalenie tego, gdzie Władysław Frasyniuk przebywa.

Mec. Piotr Schramm powiedział, że Władysław Frasyniuk jest "człowiekiem niezłomnym, który nie będzie klękał przed systemem, który narusza jego prawa". Na pytanie, czy nie lepiej było stawić się na przesłuchanie i odmówić zeznań, Schramm powiedział, że "Frasyniuk jest orędownikiem hasła, że lepiej umierać stojąc, niż prosić na kolanach".

Władysław Frasyniuk nie stawiał się w prokuraturze

Władysław Frasyniuk od kilku miesięcy nie stawiał się w prokuraturze, w której toczy się śledztwo w sprawie naruszenia przez byłego opozycjonistę nietykalności cielesnej policjanta, do której miało dojść w trakcie jednej z zeszłorocznych miesięcznic smoleńskich.

Jeszcze w styczniu Władysław Frasyniuk zapewniał, że nie zamierza stawić się w prokuraturze, a wezwanie nazywał mianem "represji politycznej".

Wezwanie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie z dnia 3 stycznia 2018 roku w charakterze podejrzanego ma charakter politycznej represji, przygotowanej na polecenie funkcjonariuszy Prawa i Sprawiedliwości

- tłumaczył Władysław Frasyniuk.

W połowie stycznia żona byłego opozycjonisty opublikowała na Facebooku jego oświadczenie. Władysław Frasyniuk rządy PiS nazwał autorytarnymi, zaś policję "współczesnym oddziałem ZOMO".

Władysław Frasyniuk tłumaczył, dlaczego nie zamierza stawić się w prokuraturze. Wyjaśnił, że nowelizacja prawa o zgromadzeniach, która wprowadza pierwszeństwo dla tzw. manifestacji cyklicznych, jest niezgodna z konstytucją. Twierdził też, że podczas manifestacji 10 czerwca 2017 roku został zatrzymany w trakcie legalnej manifestacji.

Więcej o:
Komentarze (910)
Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję
Zaloguj się
 • jacmenos

  Oceniono 128 razy 92

  Was to dziwi , co wyrabia "dobra zmiana" ? Wałęsa 3 lata temu mówił ,że będą polityczne procesy - zna dobrze Kaczyńskiego !

 • adaml78

  Oceniono 110 razy 78

  Władza ludowa osądzi wichrzyciela. Prokuratoem będzie tow. Piotrowicz, a sędzią tow. Kryże

 • mirek-dub

  Oceniono 116 razy 74

  I kolo historii wrocilo do 13.12.1981. Psy i dobra zmiana ponownie po wlasciwej stronie barykady. Brak slow...

 • krynolinka

  Oceniono 106 razy 68

  Jarka jak zwykle nikt nie zatrzyma. Żadnego internowania. Nic. Siedemdziesiątka na karku i absolutnie żadna władza nic mu nigdy nie zrobi. Ciekawe..

 • aaz1

  Oceniono 90 razy 62

  brzydzę się teraz tym państwem
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Panie Władysławie jest Pan wielkim i przede wszystkim przyzwoitym człowiekiem

 • kenter85

  Oceniono 79 razy 55

  Popularne od dwóch lat stwierdzenie o powstawaniu z kolan okazało się po prostu upadkiem na pysk najjaśniejszej rzeczypospolitej. Typowe polityczne zagranie i chichoczace w oddali mordy Brudzińskiego i Kaczyńskiego.

 • niebozaoknem

  Oceniono 77 razy 49

  Nie pierwszy raz Frasyniuka ubecja zgarnia i obawiam się, że nie po raz ostatni.

 • marudna.maruda

  Oceniono 48 razy 36

  Jest taki jeden, który nie stawia się na wezwania sądu, bo ma ważniejsze sprawy na głowie. Temu włos z głowy nie spadnie, bo póki co rządzi i rozstawia pionki. Ale... historia kołem się toczy.

 • faustxyz

  Oceniono 47 razy 33

  Obrzydliwe nie do zniesienia. Symbol dobrej zmiany - Frasyniuk o 6 rano wleczony przez tajniaków. Za tym stoi takie odważniaki jak karzeł moralny nieinternowany Jarulo K., mściwy nieuk miernota Zero, ograniczone popychadło kibol Jaki, Brudziński złodziej i drobny bandzior.
  Wystarczy pamiętać jak pisiory biegali ze sraczką i mielili przed kamerami w kraju i w Brukseli swoją mantrę o tłustym, "młodym", prawie 30-letnim internaucie, ale to już brzmi inaczej, który bohatersko i patriotycznie zabawiał się strzelankami do PBK. Brudna cuchnąca dojna zmiana. Wal się Morawiecki, mordo do wynajęcia przez najplugawszych osobników!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX