Szydło przyznała 2,4 mln zł szkole w Oświęcimiu. Pracuje w niej mąż byłej premier

Beata Szydło jako premier przyznała dotację szkole, w której pracuje mąż byłej szefowej rządu, Edward Szydło - podaje "Super Express". Wysokość dotacji to 2,4 mln zł.

2,4 mln zł - dotację o takiej wysokości otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu - podaje "Super Express". Pieniądze przyznała premier Beata Szydło. Pracownikiem szkół należących do ośrodka jest mąż byłej szefowej rządu, Edward Szydło.

Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie dotacji zostało wydane 7 września 2017 r. Pieniądze zostały przyznane Wojewodzie Małopolskiemu z ogólnej rezerwy budżetowej. Wojewoda z tych środków ma dofinansować budowę nowej siedziby ośrodka.

O tym, że nowa siedziba powinna zostać wybudowana, dyrekcja i oświęcimscy samorządowcy mówią od lat. Jak przekonywał w 2016 r. dyrektor placówki Jacek Polak w rozmowie z "Gazetą Krakowską", obecny budynek nie spełnia swojej roli i nie można pokonać niektórych barier architektonicznych. - Nie ma możliwości, by na wąskich korytarzach minęły się dwa wózki inwalidzkie. W obecnych warunkach nie jesteśmy też w stanie przyjąć więcej uczniów na wózkach - tłumaczył Polak.

Jak czytamy na stronie internetowej ośrodka, kształcą się w nim m.in. dzieci niepełnosprawne z upośledzeniem lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem, a także problemami ze wzrokiem i słuchem.

Mija rok od wypadku limuzyny Beaty Szydło. Co ustalili śledczy?

Więcej o:
Komentarze (182)
Beata Szydło przyznała ośrodkowi w Oświęcimiu. Pracuje tam jej mąż
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 45 razy 39

  po prostu super, jak nie długopisy i kalendarze za 4 miliony dla MONu ...to 2.5 banki dla mężusia...
  możecie mi wytłumaczyć pisiesyny na czym polega hasło: "wystarczy nie kraść"???
  nie ma takich ośmiorniczek czy innych zegarków, które by kosztowały miliony, przecież ta banda bolszewików łupi ten ciemny lud na gruba kasę i nikomu nagle to nie przeszkadza

 • karolus2222

  Oceniono 34 razy 26

  JAK TA CHAMKA MÓWIŁA ; WYSTARCZY NIE KRAŚĆ !

 • swientyjacenty

  Oceniono 27 razy 25

  Pamiętacie słynne ośmiorniczki? Przy apetytach tych z PIS to pikuś!

 • y.woodoo

  Oceniono 24 razy 20

  Facet z ryja pasuje mi na obornikowego z czasow realnego socjalizmu. A tu patrzcie wychowawca dzieci i mlodziezy, no chyba ze model elbanowskie (przypominam - za glupie zeby pojsc do szkoly po nauki).

 • remo29

  Oceniono 23 razy 19

  A mogła Audi ubezpieczyć, zamiast wrabiać niewinnego chłopaka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX