Cały świat powinien obejrzeć "Smoleńsk". MSZ rozesłało instrukcje do polskich ambasad

Polskie ambasady w trakcie obchodów rocznicy katastrofy mają wyświetlać dwa filmy "W imię honoru" Anity Gargas i "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauzego - ustaliła "Rzeczpospolita".

Najbliższa rocznica katastrofy smoleńskiej będzie obchodzona w wyjątkowy sposób. W Polsce ma zostać odsłonięty pomnik na pl. Piłsudskiego, którego budowa już ruszyła. Do obchodów przygotowują się także nasze ambasady. Właśnie dostały z MSZ instrukcje, jak powinny informować świat o tym, co wydarzyło się w Smoleńsku. 

Jak informuje "Rzeczpospolita" do polskich placówek dyplomatycznych trafiła instrukcja, w której resort spraw zagranicznych sugeruje, by w trakcie obchodów rocznicy katastrofy na całym świecie m.in. wyświetlić dwa filmy. Chodzi o dokument „W imię honoru" Anity Gargas z 2016 r. oraz fabularny film „Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauzego. Jak przypomina dziennik ten drugi film  "zebrał niezbyt pochlebne recenzje i był już pokazywany w niektórych ambasadach RP tuż po premierze". 

Na pytanie o koszt organizacji pokazów MSZ odpowiedziało dziennikowi, że „będą to działania bezkosztowe lub pokrywane z bieżących budżetów placówek, względnie przez podmioty z placówkami współpracujące".

To jedyny quiz, który musisz robić do skutku. Prosimy! 11/11 może pomóc uratować komuś życie. Quiz powstał we współpracy z PCK
1/11 W trakcie obiadu twój gość wstaje nagle od stołu. Zakrztusił się - robi się czerwony, próbuje kaszleć, nie może zaczerpnąć powietrza ani wydać żadnego dźwięku. Co robisz?
Zobacz także
 • Bankiet w Pjongjangu z udziałem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una, jego żony Ri Sol Ju i prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina Prezydent Korei Południowej z wizytą u Kim Dzong Una. Padły deklaracje, ale Kim stawia warunki
 • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
 • Pałac Saski Rząd planuje wielką przeprowadzkę. Senat trafi do Pałacu Saskiego, MSZ - do pałacu Brühla
Komentarze (229)
MSZ rozesłało instrukcję w związku z rocznicą katastrofy. Zalecany pokaz filmu "Smoleńsk"
Zaloguj się
 • Stan Majewski

  Oceniono 69 razy 67

  Masakra !!!! Polacy czy wy nie widzicie co sie robi ? To moze w Grajdole Gornym moze dzialac, ale NIE NA SWIECIE ! Wygladamy na wariatow, rasistow i chamow (Riczard jest klasycznym przykladem chama). Boze wstyd !!!

 • fakiba

  Oceniono 62 razy 60

  Cały świat obejrzy i skina ze śmichu , takiej szmiry jeszcze nie widzieli

 • glencok

  Oceniono 55 razy 55

  Wyborcy pisu dziękujemy za zeszmacenie Polski na arenie międzynarodowej.
  a co do tych dwóch chłamów które Jarek każe puszczać na całym świecie, to jedno jest pocieszające - dużo więcej ludzi na świecie i w Polsce obejrzało "Śmierć prezydenta" w National Geographic w cyklu" katastrofy lotnicze". Tam są pokazane dokładnie przyczyny wypadku w oparciu o badania fachowców z komisji Millera, a nie wymysły nieudaczników z podkomisji antka.

 • wranek

  Oceniono 51 razy 51

  Cały swiat powinien:
  1. obejrzeć smoleńsk
  2. oglądać miesięcznice
  3. oglądać postępy w budowie pomnika

 • gapcio2010

  Oceniono 47 razy 47

  Caly swiat ma w du..ie Smolensk, Kaczynskiego i generalnie polski debilizm.

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 43 razy 43

  Jak można zmuszać albo zachęcać ludzi do oglądania tego zakłamanego g ó w n a?

 • zacisze16

  Oceniono 42 razy 42

  San Escobar ma z tej okazji trzydniowe święto narodowe....

 • zloty_cielec69

  Oceniono 41 razy 41

  "bezkosztowne" to, towarzysze z picu, w waszym wydaniu nie jest nic. wręcz przeciwnie - doicie bez umiaru.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje