Jarosław Kaczyński zapowiada w wywiadzie: jesteśmy na początku kontrofensywy

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Do Rzeczy" zapowiada: Polska nie będzie płaciła podatku od zbrodni niemieckich. Jego zdaniem po latach braku polityki historycznej nasz kraj rusza do ofensywy.

Jarosław Kaczyński opisał, że reakcja Izraela na ustawę o IPN "spadła jak grom z jasnego nieba". Utrzymuje, że wcześniej nie było znaków niezadowolenia ze strony Izraela - rozmowy polskiego MSZ z ambasadą Izraela trwały od połowy listopada "i nikt słowa na ten temat nie powiedział". Jarosław Kaczyński mówił, że tego tematu premier Izraela Benjamin Netanjahu nie poruszył także podczas ubiegłorocznego spotkania z premier Beatą Szydło i przedstawicielami polskiego rządu. 

Prezes PiS ocenił, że przez lata Polska nie miała żadnej polityki historycznej, "nie robiliśmy tego, co należało, czyli nie odwoływaliśmy się do złego sumienia zachodnich sojuszników". - Teraz jesteśmy na początku kontrofensywy - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: ja antysemitą nie jestem

W wywiadzie dla tygodnika "Do rzeczy" Jarosław Kaczyński zapowiedział, że polskie władze nie pozwolą, by nasz kraj "płacił podatek od zbrodni niemieckich". Odpowiedział w ten sposób na pytanie, czy spór z Izraelem o nowelizację przepisów dotyczących IPN będzie miał wpływ na kształt przygotowywanej ustawy reprywatyzacyjnej. Kaczyński mówił, że "środowiska żydowskie bardzo się obrażają, kiedy te dwie sprawy się łączy, zarzucają nawet antysemityzm. Ja antysemitą nie jestem, wręcz przeciwnie, jestem jego zdecydowanym przeciwnikiem" - powiedział prezes PiS.

Jak dodał, prace nad ustawą reprywatyzacyjną trwają, "może przybiorą inny charakter, będziemy bogatsi o to doświadczenie, ale nie pozwolimy na to, by Polska płaciła podatek od zbrodni niemieckich". 

Prezes PiS przyznał też, że "nie cieszy" zaangażowanie USA w spór Izraela z Polską. Wyraził jednak przekonanie, iż sprawa polsko-amerykańskich interesów strategicznych jest ważniejsza. 

Pożar na linii Polska-Izrael. Kryzys wywołała nowelizacja ustawy o IPN

Więcej o:
Komentarze (260)
Jarosław Kaczyński: jesteśmy na początku kontrofensywy
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 69 razy 63

  W Polsce już nikomu się nie chce reagować na jawne kłamstwa, które są uwiarygodnianie w różnych trwamach i maryjach. PIS pewnie uwierzył, że po "dziadku z Wermachtu" wszystko przejdzie.
  Opinia światowa, to jednak coś innego niż "lud ciemny".

 • chi-neng

  Oceniono 52 razy 46

  " Polska nie będzie płaciła podatku od zbrodni niemieckich. Jego zdaniem po latach braku polityki historycznej nasz kraj rusza do ofensywy."
  -----
  Ten juz naprawde oszalal do cna!

  Zrobcie wreszcie cos z tym wariatem, bo doprowadzi do III Wojny Swiatowej, jako ' WODZ KACZEGO MOCARSTWA'!

 • marudna.maruda

  Oceniono 40 razy 38

  MY, PREZES polskęzbawca, jesteśmy ponad wszystko. Ponad krytykę ogólnoświatową, ponad rozsądek. MY, PREZES, będziemy w opozycji wobec całego świata, bo tak się NAM, PREZESOWI, podoba.

 • justas32

  Oceniono 41 razy 37

  Quiz - kto to jest. Gej nienawidzący gejów. Komuch nienawidzący komuchów. Żyd nienawidzący Żydów. Polak nienawidzący Polaków. Katolik niewierzący - wysługujący się Kościołowi. Jak myślicie - kto to ?

 • Stani Ps

  Oceniono 41 razy 37

  PiS-owcy nie wiedzą jak prowadzić Polskę do przodu, a więc by zamydlić oczy Polakom, cofają się w przeszłość, tylko jak długo.

 • justas32

  Oceniono 38 razy 34

  Wnoszę petycję społeczną o wyrzucenie Lecha Kaczyńskiego z Wawelu !!! To skandal że on tam leży ...

 • popis_musi_odejsc

  Oceniono 39 razy 31

  Panie Naczelniku,
  Izrael to bardzo wysoka półka, a Pan jest niskiego wzrostu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX