"Bugała nie miała pleców? Teraz wiemy, czemu nie miała też kręgosłupa". Komentarze po rezygnacji

Ewa Bugała nie jest już rzecznikiem prasowym Orlenu. Jej nagła rezygnacja z dopiero co objętej funkcji wywołała mnóstwo komentarzy wśród dziennikarzy i polityków na Twitterze.

Ewa Bugała odpowiadała w PKN Orlen za komunikację zaledwie przez dwa dni. W tym krótkim czasie zdążyła najpierw zagrozić dziennikarzom za próby "podważania jej kompetencji", potem ich przeprosić, by na końcu całkiem zrezygnować.

Była dziennikarka TVP swoją decyzję o odejściu z Orlenu tłumaczyła "falą hejtu", jaka ją spotkała. W obronę wziął ją kilka godzin później nawet sam Bartłomiej Misiewicz. Przez ten czas internet zaroił się od komentarzy na temat obu tych postaci.

Usystematyzujmy. Czyli p. Bugała zagroziła, że za pieniądze Orlenu pozwie każdego, kto podważy jej kompetencje, po czym zapowiedziała, że potwierdzi kompetencje pracą, żeby ostatecznie z niej zrezygnować. I pytanie, w której państwowej spółce teraz zechce się sprawdzić p. Bugała?

- zastanawia się Jacek Nizinkiewcz z "Rzeczpospolitej".

Jeszcze przed rezygnacją Bugały całą sprawę jednym zdaniem skomentował Piotr Witwicki z Polsat News: "Zapowiedź reakcji prawnej za podważanie kompetencji jest ostatecznym dowodem na brak kompetencji".

Kukiz: heroiczna postawa Bugały

Do słów Bugały oraz Misiewicza odniósł się też były dziennikarz TVP Marek Czyż. "Pan Misiewicz mówi, że on i pani Bugała, to pokolenie bez szans na karierę, bo nie mają pleców. To już teraz wiem, dlaczego nie mają też kręgosłupów" - napisał na Twitterze.

Na decyzję Bugały zareagował także Tomasz Lis. "Rezygnując napisała, że spotkała ją bezprecedensowa fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Ciekawe czy w ostatnich dwóch latach pani Bugała oglądała Wiadomości" - czytamy we wpisie redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek".

Paweł Kukiz uznał z kolei rezygnację Bugały i zrzeczenie się przez nią odpraw za "heroiczną postawę". "Oczekuję podobnych zachowań ze strony członków rządu" - dodał, nawiązując do piątkowej informacji o nagrodach za 2017 rok, jakie Beata Szydło przyznała swoimi ministrom.

Ewa Bugała w TVP

Ewa Bugała ma 29 lat. W TVP pracę zaczęła w 2012 roku. Robiła research, asystowała reporterom. W "Wiadomościach" TVP po "dobrej zmianie" szybko awansowała na czołową reporterkę polityczną. 

Od 2016 roku samodzielnie przygotowywała materiały do głównego wydania "Wiadomości", a wielu komentatorów wytykało jej manipulowanie faktami. W 2017 roku otrzymała z kolei własny program zatytułowany "Nie da się ukryć".

Mija rok od wypadku limuzyny Beaty Szydło. Co ustalili śledczy?

Więcej o:
Komentarze (221)
Ewa Bugała odeszła z Orlenu. Komentarze
Zaloguj się
 • flemming

  Oceniono 73 razy 71

  Kłamała, opluwała, lżyła, wyśmiewała, kpiła, szydziła, oszukiwała, kręciła, napuszczała, rzygała na opozycję, na ludzi inaczej myślących inaczej niż PiS, a kiedy jej prawda dopadła ją samą, załkała ze smutku. Bezradna, niewinna jak lilija, przerażona hejtem, biedactwo. Tak kończą ci, którzy bez mydła włazili kaczyńskiemu.

 • jackanapes

  Oceniono 55 razy 49

  W przypadku tego typu błyskotliwych karier liczą się nie tyle plecy, co ich krągłe, ponętne zakończenie.

 • justas32

  Oceniono 51 razy 47

  Kłamstwa w pracy jej nie przeszkadzały, a fala hejtu po zmianie pracy już tak. Czy ona myślała że ludzie ją za te kłamstwa powinni kochać ???

 • konigin

  Oceniono 37 razy 33

  Wsciekle pistrolle hejtowaly wszystko co nie pisdzie w czasie kampanii prezydenckiej i parlamentarnj, wiec czas na odwet.

 • justas32

  Oceniono 35 razy 33

  Dziennikarze mogą robić świństwa i się upodlić - ale nie chcą być za to publicznie (nisko) oceniani. To się chyba zakłamanie nazywa ...

 • twzelnik

  Oceniono 38 razy 32

  W niektórych środowiskach słowo BUGAŁA oznacza kobietę upadłą, a BUGALIĆ znaczy kłamać bez cienia wstydu.

 • Oceniono 33 razy 29

  Jej zatrudnienie to najprawdopodobniej,jak wynika z dyskusji na Twitterze,bliziutkich kontakow fizycznych z jednym z menadzerow oddzialu Orlenu w Warszawie.Dowodzi tego hardosc jej zalosnej odpowiedzi.Tak harde sa tylko laski skubane przez wysoko postawiona osobe,ktora ochroni w razie czego...Dobrze,ze poszla w PiSdu.Tam jakas prace sobie zalatwi.To akurat potrafi,czego dowiodla ostatnio...

 • dziadekjam

  Oceniono 35 razy 27

  "Paweł Kukiz uznał z kolei rezygnację Bugały i zrzeczenie się przez nią odpraw za "heroiczną postawę".
  ===========================================================
  Chyba Pawełkowi chodziło o "postawę heroiczną" po zażyciu heroiny, bo raczej nie o tę związaną z bohaterstwem...:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX